Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezik olyan, hogy monacoi...

Létezik olyan, hogy monacoi vagy andorrai állampolgár?

Figyelt kérdés

Mert azt olvasom, hogy Monaco is a franciákhoz sorolhatók politikailag, Andorránál is osztoznak a spanyolok és franciák, de akkor e két országnak a lakói pl francia állampolgárok ugyanúgy?


Érdekes dolog ez, én már a fancia nagykövetséget is felhívtam, és semmit se tudnak róla, azt mondták, fogalmk nincs, de ők még sose találkoztak se monacoival se andorraival, csak annyit tudnak, hogy andorrai útlevelet már láttak valahol.


Tisztában van ezzel valaki?



2018. márc. 26. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Andorrának még futball válogatottja is van, mint közismert... :)
2018. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom neked mit dobott ki a google, de jó lenne használnod.

De képzeld el, Monaco -ban Monacóiak élnek és Ők monacói állampolgárok.

No de, Te és persze más se lehet az, vagyis ha nincs ottani ismerősöd és egy kisebb vagyonod több milla $ akkor esélytelen.

Andorráról nem kerestem, keresgélj Te.

2018. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét állam független, Andorrának biztos van állampolgársága, mert fent vannak a wikipédián a feltételei, de gondolom Monaco-nak is.
2018. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Két független állam, és kizárt, hogy egy nagykövet, pláne francia, ilyent mondjon. Azt jobban elhiszem, hogy szóba se áll.


És nem érdemes keverni az államiságot az etnikummal. Belgiumban nem belgák, hanem vallonok és flamandok (meg németek) élnek, mint etnikum. Politikailag meg végképp nem érdemes vizsgálni. Van százötvennél több ország, de nincs ennyi politikai irányzat. A töredéke se.

2018. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igazán köszönöm a segítőkészséget, depáran el vagyzok varázsolva.

azért a google-t hagyjuk már, nem olyan egyszerű kérdés ez, Monaco egyáltalán nem olyan független, táshercegség, Andorrában szintén a spanyol guardia civil tartja fenn a rendet, és ha jól tudom, hadügyileg a franciák feladata megvédeni, szal akadnak itt kérdések.

sőt, nem uniósok, ez a legjobb, egy sor dologban kivételek. de akkor örülök, ha mindenki ennyire okos, csak nekem vannak kérdéseim. de azért amire a nagykövetség is azt mondja, hogy fuh ennek utána kéne nézni, mert fogalmuk nincs, azért ott nem hiszem h olyan egyszerű lenne a helyzet. hiába törpeállamok, teljesen mégsem függetlenek.

2018. márc. 26. 20:26
 6/8 A kérdező kommentje:

nos egy térkép, amit nem én csuináltam saját magam győzködésére, de szal akkor felmerülnek kérdések:


[link]


a kis szürke karikák a nem uniósok !!!

aztán Andorráról annyit tudtam meg h a spanyol belügy intéz nekik minden belügyi dolgot, nekik nincs saját minisztréiumuk. szal akkro hogy is van ez?

2018. márc. 27. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Látom még mindig nem tudsz se olvasni se értelmezni.



*"

Egészen a legutóbbi időkig Andorrában a hatalom nem volt felosztva külön végrehajtó, törvényhozó és igazságügyi testületre. Az 1993-ban elfogadott alkotmány szerint Andorra független parlamentáris demokrácia; a társhercegek továbbra is betöltik az államfői funkciót,

!!!!!!de a kormányfőé a végrehajtó hatalom. !!!!!!


!!!Az államfőnek (társhercegeknek) korlátozott hatalma van,!!!!

amiben nincs benne a vétójog a kormány tevékenysége felett. Andorrában az államfőket delegáltjaik képviselik.


Jelenlegi társhercegek:

Francia társherceg: Emmanuel Macron francia köztársasági elnök

Spanyol társherceg: Joan-Enric Vives i Sicília, Urgell püspöke


Az ország védelme Franciaország és Spanyolország feladata.

-Ez semmit nem jelent, sok ország van amelynek védelmét más ország látja el.

pl Magyarország se tudná megvédeni magát, ezért vagyunk NATO tagok-



Andorra nem teljes jogú tagja az Európai Uniónak, de kapcsolatuk speciális....

-És képzel el, € van náluk-


Az andorrai állampolgárság elnyeréséhez 20 év folyamatos Andorrában tartózkodás, illetve egy andorrai ős igazolása szükséges.

-Szóval ez se lesz soha a Te országod, mint ahogy Monaco se.-

"


*google, wiki

2018. márc. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen, ez amit írtál, mind tiszta, de tök jó fej vagy, gondolhatod h nem ilyen wikipédiás szointen ragadok le én se ...


na ez az amit egyedül kiragadnék és tök jó lenne részleteiben tudni:


"Andorra nem teljes jogú tagja az Európai Uniónak, de kapcsolatuk speciális....

-És képzel el, € van náluk- "

(igen tudom h euro van náluk, sőt voltam is ott, meglepő tudom, ettől még se a francia se a spanyol követség nem tudta megmondani ezt a speciális kapcsolatot pontosan, h mi is ...)

sőt javítanám, nem csak nem teljes jogú tagja, hanem egyáltalán nem tagja az Uniónak (semmilyen felsorolásbnan nincs benne, ennyi), azonban azokra a speciális szerződésekre lennék kíváncsi, amelyek szabályozzák az Unió és Andorra ill. Monaco viszonyát.

2018. márc. 27. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!