Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi volt pontosan Sztálin...

Mi volt pontosan Sztálin mentális betegsége?

Figyelt kérdés

Sehol nem találtam erről írást.


Esetleg tudna ajánlani valaki valami dokumentumfilmet, újságcikket a neten, linket?

Vagy bármi forrást, ami megmagyarázná, pontosan milyen mentális problémái voltak?


Csak tippjeim vannak, hogy netán pszichopata volt, de szerintem nárcisztikus is, szadista, paranoiás.


Egyáltalán, honnan eredt a paranoiája, hogy mindenkiben ellenséget látott?


Nézem a Sztálin c. filmet, amiben Robert Duvall játssza a főszerepet, az egyik jelenetben saját hátát vereti meg mással.

Ezek szerint mazoista hajlama is volt?


Köszönöm a választ előre is!



2018. márc. 30. 22:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
12%
Sztálin egy idióta volt, mit kell ezt ragozni? Mentálisan kicsit félresikerült, a vége felé már egyszerűen nem volt realitás érzése. Mint Hitlernek sem.
2018. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
78%

Nem mentális betegség, hanem személyiségtípus:


[link]

2018. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
77%
Sztálinról találsz dokumentum filmet a Youtube-on. Én legalábbis láttam vagy 2 éve. Egyébként egy két lábon járó pszichológiai kórtörténet volt, minél idősebb volt, annál inkább elhatalmasodott rajta.
2018. ápr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
65%

Kisebbségi komplexusa volt. Ő volt a kommunista párt szürke egere.


-Eleve grúz volt, nem is orosz, élete végéig akcentussal beszélte az oroszt.


-Mellette Lenin és Trockij nagyon képzelt, művelt ember volt, 4 nyelven beszéltek, stb. Ezzel szemben Sztálin kevésbé volt képzett és művelt. Bár jól tanult az iskolában, kicsapták a kommunista tanok iránt tanúsított érdeklődése miatt.


Sztálin ezért olykor megpróbálta túlkompenzálni a kisebbrendűségű érzését, "még oroszabb"-nak tettetni magát, olykor a grúzok kárára hozott intézkedésekkel.


-Sztálin nem volt ott a rendszer alakításakor. A Szovjetunió létrejötte Leninnek és trockijnak köszönhető, az elvtárs ekkor még alacsony szerepben volt.


Mig Lenin és Trockij értelmiségiek voltak, Sztálin furfangos stratégiájának köszönheti hatalomrajutását, mivel rábízták a párt rendezését, ő meg hierarchikusn meg is rendezte.


A kisebbrendűségi érzésen kívül gyermekkorában himlője volt. Pszichológusoknak volt olyan kutatásuk, amelyben megállapították, hogy aki ilyesmi betegségeket már fiatalon átél, hajlamosabb a diktátorrá válásra, az olyan jellem képviselésére.

2018. máj. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Semmilyen mentális betegsége sem volt.
2021. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!