Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A koreai diktátort miért nem...

A koreai diktátort miért nem merik elitélni úgy mint Ceausescut?

Figyelt kérdés
Sokan Ceausescuhoz hasonlitják a koreai diktátort.
2018. ápr. 15. 19:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Akarom mondani, pionírság megszűnésével.
2018. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Amit felrónék Ceausescunak az a történelemhamisítás, nagyon erőlködött, hogy a rómaiak mellett a dákokra vezesse vissza a románok származását, noha a dákokat tudtommal pont Pannónia területére telepítették át, miután le lettek győzve. Itt meg a nagyjából már romanizált veterán légiósok kaptak földeket. Tudtommal.

Még mindig úgy tanítják, hogy a dákok az őseik, ami a római kolonizációs rendszer működési elve alapján kizárható.

2018. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerettem volna úttörő-pionír lenni. Még egy év kellett volna.
2018. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Ismerem, a dákoromán elmélet, de a romsziknak tetszik, igaz kicsit romantikus stílusban tálalja a múltat :)
2018. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

#44


És miféle haszna származhatott az embernek az úttörőségből?

2018. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Haszna semmi, de adhatott egy bizonyos életérzést, azonosulást azzal, amit fontosnak sulykoltak. Én kis kommunistának indultam. Már amennyit akkor felfogtam a "Ceausescu PCR-ből."


Van egy vicc a dákromán elmélettel:


1970, Ceausescu ellátogat Hargita megyébe.

Az ottani sólymok virágokkal fogadják. Ceausescu az ünnepély végén megsimogatja egy kis sólyom fejét és megkérdi:

- Hogy hívnak téged, dák fiú?

- István Attila.


Ez románul jobban hangzik és viccesebbnek tűnik, vagy a tolmács a rossz. :D

2018. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

#46

Most már inkább megmosolyogtató, ha hitelt adunk egy vaskalapos eszmének :)

2018. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Sok egyéb más mellett mert a Kárpátok Géniuszával ellentétben a koreai diktátor atomfegyverrel is rendelkezik és a másik dolog pedig az hogy a diktatúra is a show része amit a Wall Streeten rendeznek a bankárfajzatok......... Isten ments elitélni amig ki lehet használni a látszólagos fenyegetését a világra addig hasznositható Kim Dzsong Un is......
2018. máj. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!