Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok arról a nézetről...

Mit gondoltok arról a nézetről, hogy Izrael egy "Villa a Dzsungelben", egy civilizált ország egy barbár régióban?

Figyelt kérdés

Pl. Izraelben demokrácia van, magasak az életkörülmények, lehet inni a csapból, vannak nyíltan meleg emberek, sőt melegfelvonulások, egy hadsereg, ami megvédi az országot.


Ez sok környező arab országban nincs így.



2018. máj. 1. 05:35
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

"Ja értem. Tehát ami nem téged támaszt alá, az nem hiteles forrás."


Tokeletesen hiteles, nem vontam ketsegbe, csak kozoltem, hogy fogalmad nincs a GDP fogalmaval, es nem ertessz a gazdasaghoz.


Mondoglias pelda: igen, nincs sehol svajchoz kepest. Erted amit mondok, nezd meg a per capita GDP-jet a ket orszagnakm latod? Svajce pont anmyival nagyobb, amennyivel ertelmesebb orszag.

Szo szerint ertelmesebb, fejlettebb.

2018. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Nem tudok mit ervelni arra, amit irtal.

Igazabol az a helyzet, hogy a szokincsed alapjan kovetkeztet az ember egy adott IQ-ra, es meghokken, hogy miket irsz.

Komolytalan, abba is hagyom. Most mar azt is latom, hogy annyira sem ertessz a gazdasaghoz, mint gondoltam.

Orientologia vagy nemzetkozi jog amit tanulsz? 20 eves elmultal mar? Mert ha nem vagy arab, akkor nem ertem. Pazmany egyetem?

2018. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Amugy kifejezetten orulok, hogy nem Izrael oldalan allsz, es kivanok minel tobb hasonlot az arab orszagoknak, igy garantaltan lepratelep lesz az osszes arab orszag ahogy elfogy az olaj.
2018. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Oké oké #32, tudjuk, aki nem a te lózungodat fújja, az tanulatlan, hozzá nem értő, hülye stb. te vagy egyedül helikopter.

Véletlenül nem MLM-bizniszben nyomulsz? Ilyen szintű ordas nagy kamuhegyeket a politikusokon kívül eddig még csak MLM-zombiktól olvastam.

Ehhez mellesleg miért kéne egyetemre járni? Az összes adat teljesen nyilvános. Hogy te szelektíven olvasol, és mazsolázgatsz, az nem a mi bajunk.

A doomzday-próféciádnak pedig az Ezotéria-rovatban a helye a reptoidos-lumbulábis világvégék között.

2018. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Erre mast tenyleg nem tudok mondani, akibol hianyzik az intelligencia, nem varhat tolem sem intelligens valaszt.
2018. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Az intelligencia ott kezdődik, hogy aki A-t mond, az B-t is utána, és nem érvelési hibákkal próbálja eladni igaznak az egyéni szubjektív véleményét.
2018. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Ez nem szubjektiv velemeny, hanem ökonómia. Nincsen osszefuggesben az ervelesi rendszered. Nem lehet normalisan megcafolni sem, mert nem epulnek egymasra az allitasok. Egy olyan dolgot eroltetsz, es arra epited az allaspontodat, ami nem kiindulasi alap. Kezdve azzal, hogy a rangsorod szerint Izrael a 32., az UAE pedig csak a 30, mikozbem sokkal nagyobb a fejenkenti GDP-je. Kuwait pontos GDP-je pedig nem ismert pontosan, de a listad szerint 60. hely korul mozog es olyan orszagok elozik meg mint kis hazank Magyarorszag.

Most akkor mi gazdagabbak vagyunk Kuwaitnal? Ne rohogtess. Bar teny, hogy a gazdasagunk meg mindig stabilabb, mert letezik.

Forrast kertel a per capita GDP-k alapjan torteno blokkokra osztashoz. Szolok, hogy nem en talaltam fel a spanyol viaszt, csak ugy tunik te nem ismerted eddig a vilag legegyszerubb számadatát ami a legjobban jellemzi egy orszag eletszinvonalat.

Azoknak mar a letezeserol sem tudsz, amik altal kovetkeztetni lehet gazdasagi diverzitasra es helyzeti stabilitasra. Na ez a ketto nincs meg az arab orszagokban.

Egyebkent visszavonom, vannak nagyon szepen fejlodo orszagok abban a regioban, megerdemelnek jo szakembereket, akik szolnak nekik, hogy termelni is kellene, nemcsak eladni.

2018. szept. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha arra kertel volna forrast es cikket, hogy a DNS az orokito anyag.

Google it.

Szepen az altalanos ismereteidet felhasznalva onallo konkluziot vonsz le ahogyan nezegeted az orszagok per capita GDP-jet. Es gondolkozol kozben. Nem tudom, ilyet tanitottak-e neked. Fejhasznalatot. Tudasfelhasznalast. Ilyesmi. Szerintem hagyjuk is abba mert ökonómia orakat kellene tartanom neked hogy normalisan tudj vitatkozni.

Nem az erveleseddel van baj, jol tudsz te ervelni, de nincs meg a tudasod meg.

2018. szept. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

A nagy arab fejlettségről kicsit megcsúszva még.


Infant mortality


Iceland,Japán,Finnország, Luxemburg, Szingapur, Svédország blabla 2/1000 élve született.


Monaco, Spanyolország, IZRAEL, Ausztria, Ausztrália, Írország, Belgium, Németország, Hollandia 3/1000 élve született.


Svájc, Dánia, Magyarország, Lengyelország, Horvátország 4/1000 élve született.


Nézzük a fejlett arab országaidat:


Szaud arábia 6... dughatja a pénzét fel.

Kuwait 7... az is.

United arab emirates 8(!) egyre jobb, újabb arab szint. Majdnem háromszor több baba hal meg, mint Izraelben. Pedig jóval több pénzük van.

OMAN 10 (!!!!!!!!!!!!!) az azt jelenti hogy 100ból egy babát temethet is.

Jordániát Iraqot ideírom, ez lenne a többinek is a szintje ha nem nyertek volna a lottón, és itt fognak kikötni miután az összes pénzüket kiszipolyozzák belőlük: Jordánia 15, Irak 25.


Mondtam, ha egy 8 általánosos cigány nyer a lottón, lesz sok pénze, de nem fog tudni vele mit kezdeni, nem akartam belemenni konkrét példákba per capita GDP-n kívüli gazdasági mutatókat linkelve, mert nem értenéd őket.

De ez egy nagyon jó és érthető példa, gondoltam megmutatom. Ugyanolyan buták, mint voltak, éppen ugyanúgy hiányzik a szekértelem és a demokrácia, a pénz egyenletes eloszlatása és a kulturális fejlettség Kuwaitból, mint Jordániából, csak előbbi nyert a lottón, utóbbi nem.

Izrael nem nyert a lottón, mégis több van neki. A termelékenység, a munka és a high tech, szólok, hogy jól összehasonlítható így a két terület: sokkal többet nyertek az arabok az olajon, mint Izrael az USA-tól kapott, és ugyanúgy romokban volt minden terület 70 évvel ezelőtt. De az egyik jól gazdálkodott, a másik meg elcseszte. Az arab országok nagyon hamar nem lesznek a GDP mélyrepülésük miatt felhúzni olyan épületeket, mint amiket flehúztak, annyi arab országot szolgáltatással pedig csak akkor lehetne eltartani ha más országok nem nyújtanának, mert iszonyat sok embert akarnak ebből etetni, ha CSAK a gazdag arab országokat számoljuk, akkor is. És a gyönyörű épületeik 30 év múlva már nem számítanak majd annak, ahogyan irtó nagy rongyrázás felhőkarcolókat építeni sivatagba. Mondom, hogy miért: a felhőkarcolók funkciója miatt, nagy népsűsűgésű területekre húznak fel, de ahol van terület, ott olcsóbb fenntartani egyszintes irodaépületeket. Ezt sem tanulták meg, összességében semmit. Gazdagság van, csak döglenek a gyerekeik.

2019. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

#37, ez legfeljebb elméleti ökonómia. Nagyon nagy jóindulattal persze. Merthogy a gyakorlatnak a közelében nincs. Nem csodálkozom, ha nem tudsz cáfolni, mert nincs mivel, csak egy rakás feltételes móddal.

A GDP-dolgot erőltetem, így van, mert momentán azt tekintik a fejlettség és a prosperitás fokmérőjének. Ezt tanítják az iskolákban, ez alapján működik minden ország gazdasága. Az idecitált mindenféle mellédumát, "perkapitta" hülyeséget pedig maximum részeredményként kezelik. Az ország életszínvonala szempontjából ez a bohóckodás, mellémagyarázás a lehető legkevésbé mérvadó.

Ami Kuvaitot illeti, monokultúrális ország, egyetlen exportterméke van, az olaj. Magyarország ilyen tekintetben valóban gazdagabb nála. Máris meg vagy cáfolva.

A stabilitásról annyit, hogy az arab országok már gyakorlatilag az I. világháború végétől berendezték az olajmonopóliumjaikat, és mái napig kitűnően irányítják is azt, köszönik szépen. Még az angolok, franciák gyarmati izmozása se különösebben rázta meg őket. Miközben a fejlett nyugaton már a sokadik gazdasági válság söpör végig és tesz milliókat földönfutókká. Ennyit a stabilitásról szerintem.


Szerintem is hagyjuk abba, mert ez a szerencsétlen körbemagyarázkodásod az összes létező ténnyel szembemegy. Talán ülj végig legalább egy alapszintű közgazdasági tanfolyamot, hogy valami fogalmad legyen arról, milyen gazdasági mutatók a relevánsak, és hogy az imádott bezzegországod mennyire padló az arabokhoz képest. Beismerni persze a nagy zsidóimádat közepette akkor se fogod, inkább kijelented majd karakánul, hogy az összes közgazdász, ökonómus hülye, te vagy helikopter egyedül. Amirite?

2019. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!