Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek a Hamasz miert...

Szerintetek a Hamasz miert nem engedi be a segelyszallitmanyt Gazaba?

Figyelt kérdés

7 hajo segelyhajo erkezett Asdodra, ebbol 6-on tenyleg bekes hasznalati cikkek. Az izraeliek, miutan az ENSZ es a Voroskereszt emberei kisereteben atvizsgaltak, a szallitmanyt kamionokban es teherautokra raktak es Gazaba akatak vinni. Ennek ket hete. A Hamasz azonban a hataron leallitotta a kocsikat, es nem engedi be Gazaba. Most is ott vesztegelnek a hataron.

A dolog azert is furcsa, mert ugyanakkor a normal szallitast (azt amivel Izrael rendszeresen ellatja a lakossagot) beengedk.


2010. jún. 13. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Ez a Hamasz részéről a pofátlanság netovábbja. Szerintem csak a koszos műveletlen fanatikusokból álló Hamasznak nem tetszik, hogy zsidó kezek fogdosták össze, és így már nem is kell. Persze most őket divat szentté avatni.


És azt is látom előre, hogy megmondják, "süt belőlem a gyűlölet".

2010. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

"kérek egy linket ami ezt igazolja, és nem csak izrael párti forrást szeretnék hanem ellenkező véleményt"


nowlebanon jó lesz? Tudod, az az ország akivel Izrael 2006-ben háborúban állt.


[link]


Esetleg a Guardian?

[link]


CNN?

[link]


Egyébként mit neveznél nem izraelpártinak? Mert ma láttam a Népszavában is, de el lehet képzelni mit kapnék, ha azt linkelném be mint nem izraelpárti (ennyit a gyűlölködésről). Viszont arab hírforrásokban természetesen egy szó sincs erről, naivitás lenne azt gondolni, hogy bármi rosszat írnának a "tesókról".

2010. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Izrael heti 15000 tonna árut enged be a Gázai övezetbe. Na számolja ki minden Izrael-barát, hogy 1,5 millió embernek napi fél kiló kenyér az mennyi. De ebbe akkor nem vettük bele a húst, a ruházati cikket, a tisztítószereket, bizonyos háztartási gépeket. Az a 15000 tonna meghalni sok, élni kevés. A Hamászt pedig demokratikusan választották meg 2006 őszén. Ha tetszik nyugatnak, ha nem. A palesztinok döntöttek így, ebbe nincs senkinek joga beleszólni. Ami most ott megy, az kb olyan mintha az IMF ide jönne és le akarná váltatni az Orbán kormányt, mert Bajnai jobban fizetett.
2010. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

21:52-nek

Ha Gazaban olyan az ellatas mint mondod, akkor meg inkabb erthetetlen, hogy nem engedik be a segelyszallitmanyt.

2010. jún. 14. 07:49
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

"A palesztinok döntöttek így, ebbe nincs senkinek joga beleszólni. "


Így van, akkor meg nem értem a sok ballib széplélek mit jajong itt folyamatosan "szegény, szerencsétlen" palesztinokon?

2010. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%

A Hamasz a saját népét és a saját gyerekeit használja fel szándékosan célponntá téve őket, a rakétakilövőit szándékosan polgári célpontok közelében felállítva. Csak, hogy az ártatlan áldozatokkal megbotránkoztathassa a nyugati közvéleményt és tovább folytathassa az Izrael elleni terrorháborúját. Ez a legundorítóbb dolog a világon.


A segélyek blokkolása ugyanilyen indokból történik. Minél nagyobb a nép szenvedése Gázában, annál nagyobb a nyugati naiv közvélemény megbotránkozása, annál inkább a palesztinok tűnnek áldozatnak és az izraeliek agresszornak és gonosznak.

2010. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
55% hazudsz! nem egy képet láttam, amint izraeli katonák használtak fel palesztin civileket pajzsként!
2010. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

"55% hazudsz! nem egy képet láttam, amint izraeli katonák használtak fel palesztin civileket pajzsként!"


Megjött 67% is a nagy terroristavédő. 55% nem hazudik, csak nála az Izrael témakör nem hitkérdés, hanem talán utána is nézett a dolgoknak. Ellentétben veled, aki csak vakon hinni tudsz, de kikeresni egy forrást, vagy alátámasztani amit mondasz már nem megy.

2010. jún. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kedves kérdező


Arra akartam utalni, hogy nem épp Hamász függő, hogy nem engedi be a segélyeket. Izrael egy apartheid állam. Számtalan fotó van arról hogy pl úton jelzés ciszjordániában: Ber-akhala, alatta: only for jews. Izrael jóindulatában én egy napig se bíznék. Nem esett le még nekik, hogy ma már a világ rokonszenvét és nem a csatákat kell első sorban megnyerniük. Ma egy megkínzott palesztinról készült pár perces felvétel sokkal többet ér mint sok sok géppisztolyos kommandós. Ez egy terrorháború, ahol mindkét fél a legmocskosabb eszközöket használja. Izrael célja az, hogy 200 km-es körzetben ne legyen arab, a palesztinoké pedig az, hogy minden zsidót a Földközi-tengerbe toljanak. Valahol mindkettő érthető.

2010. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gáza Egyiptom, azaz egy másik arab állam felől is hermetikusan le van zárva. Alighanem ők sem kérnek a Hamászból.
2010. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!