Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarországon vagy Romániában...

Magyarországon vagy Romániában jobb az életszínvonal?

Figyelt kérdés

Hol magasabbak a bérek?

Melyik fejlődik gyorsabban?

Hol nívósabb az oktatás?

Hol fejlettebb az egészségügy?



2018. máj. 10. 00:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Magyarországon, itt autópálya sincs, az utak rosszak, először aszfaltoznak és utánca cserélnik ki a rozsdás vízvezetéket stb.

Ne hidd el a balos propagandát

2018. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
88%
Románia annyira el van maradva, hogy Magyarországgal össze sem lehet hasonlítani. Több évtizednek kell majd eltelnie, hogy azon a színvonalon élhessenek, mint mi most.
2018. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
85%
6# Jól van te okos a román GDP-t 22 millió ember termeli ki, jóhogy magasabb nekik mint a miénk. Nem a GDP mutatja a jólétet, meg az életminőséget. A kínai GDP a 3. legnagyobb a világon, ezerszerese a norvég GDP-nek mégis szerinted hol élnek jobban? A gni/fő mutatja hogy egy átlagos háztartásnál mennyi pénz van és egy átlag magyar másfélszer annyiból gazdálkodhat mint egy átlag román.
2018. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%

Itthon.


A prolikat meg akik szerint ott jobb azokat oda kellene költöztetni végre már abba a jóléti országba! :P

2018. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
6%

#7 kb egyet se, mert az m3 kátyú, és hupliparádéját nem nevezném autópályának, hanem tisztaszégyennek(és az m7 állitolag még ennél is rosszabb, amiért már megy a balhézás), ami ráadásul el se ér a határig, debrecen után főutazni kellett.

Ott nem néztem autópályát, mert szerpentinezni mentünk, jobbak voltak a főutak, 1-2 viszont csak magyar szinvonalú volt.

Kolozsvár sokat szépült, Nagybánya se volt gáz, még a falvakban is új, vagy felújitott házak voltak gyakran,(felvidék bányafalvaiban hasonlóan) ellenben a magyar lecsúszó falvakkal.


Budapest, Pilis hegység, Börzsöny, Mátra környéke az összehasonlitási alap.

2018. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

#13 "okos" "elvtárs" növekedésről irtam, nem össz gdp-ről. Tanulj meg szöveget értelmezni. Tudod, a növekedés arányos dolog. Magukhoz képest növekednek 2x olyan gyorsan mint mi MAGUNKHOZ képest.

Az 1 főre jutó gdp mutatja kb az életminőséget, ezért is azzal számolnak mindig.


Tudom, persze ilyenkor nem számit a gdp, csak akkor nagyon, mikor a felcsúti KISZ titkár fényességes kúrmányzását kell ajnározni :D

2018. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
60%
A hozzád hasonlónak meg amikor a románokat kell szopkodni. :P De még eddig egyikőtök sem költözött oda ebből a "k...va országból". (By: öszödi böszme)
2018. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
89%

16# Nem, az egy főre jutó GNI mutatja az életminőséget nem a GDP. A GDP az mutatja amiből az állam gazdálkodik, a GNI amiből az emberek gazdálkodnak és a GDP jelentős részeit nem is az életminőség javításra költi az állam hanem pl hadseregre, itt stadionokra, elsikkasztják stb Ha a GDP-t lebontod per főre az semmilyen életminőséget nem mutat.

Ja és utálom a Fideszt pont ahogy ezt a nyomorult ellenzéket akik olyan egybitesek hogyha valaki más véleményen van hát az már tuti fideszes lehet... és marhára elegem van az olyan gyökerekből is akik szerint Magyarország Európa legszegényebb országa meg lassan Afrika is beelőz minket.

Tudod sok gyárban pl Szabolcsba, Békésbe van külön román részleg is, ismerek embereket az építő iparban és rendszeresen foglalkoztatnak románokat akik eljöttek a "csúszszuper" Romániából ide és az "afrikai szintű" Magyarországon dolgoznak. Húú milyen meglepő ugye?

2018. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
20%
#17 "eltárs", én mindig ugyanúgy állok a gdp adatokhoz, ellentétben veletek. Én nem szeretnék költözni, inkább azt szeretném, hogy ti, és elvtársaitok költözzetek az áhitott fényes országaitokba, oroszországba, kazahsztánba, és a többi.
2018. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

#17 ezt ismerem már rég óta 2008-ban már nagyban ment az " én nem a zemeszpére szavaztam, de...", ami megváltozott, de csak egy szóban :)


De, bizony az egy főre főre eső gdp mutat valamit, aránylik az életminőséghez, épp ezért próbáltál ferdíteni. Persze vannak pontosító adatok, de a lényeges irányt mutatja.

Igen, sajnos mindenki a környéken megelőz minket köszönhetően az "elvtársaknak", ez tény, hidd el, nekem is fáj, mert engem is húznak le az "elvtársak".

Tudom, sok helyen a románok dolgoztak itthon, de lassan ez megfordul. Erdélyből ide költözött barátom is gondolkodik, hogy lehet pár év múlva erősen el kéne gondolkoznia a visszaköltözésen.


Na meg ahogy írtam, pár éven belül várható a beelőzés, most MÉG nem jobb románia, csak a potenciál van meg benne, talán pont a korrupció ellenes, miniszterelnököket csesztető hivataluknak köszönhetően, meg a stiklik ellen rendesen tüntetőknek köszönhetően.


Szlovákiát, cserhországot (szlovéniát, stb) is lesajnálták a hasonlók, aztán most mi van? :)

2018. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!