Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Egyesült Államokba vagy...

Jeffrey Spender kérdése:

Az Egyesült Államokba vagy Kanadába jobb, célszerűbb kivándorolni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 17. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Mindkettőbe szivesen mennék, maradjunk ennyiben. De az USA a legjobb.
2018. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Kanada jobb, nyugodtabb
2018. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

Kandában hidegebb van, az USÁban meg több a néger és magasabb a bűnözés. No meg kevésbe engednek be. Választhatsz. Napi hír:


[link]

2018. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Origo fake news, nem érdemes foglalkozni vele
2018. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4, ez most kivételesen nem fake.
2018. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem rossz választás, attól függ, mit keresel. Kanada sokkal európaibb, így ha szereted ezt a közeget, valószínűleg kevésbé lenne honvágyad, mint az USA-ban.

Egyébként nagyjából hasonló fejlettségű országokról van szó, HDI (Human Development Index) szerint mindketten a 10. helyen állnak.

Számomra egyébként Kanada sokkal szimpatikusabb, pont a viszonylagos európaisága és nyugodtsága miatt.

2018. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6

Régen voltál Kanadában.

2018. máj. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 3 éve Kanadában élek, nem szívesen költöznék át az USA-ba, igaz nem is lenne könnyű. Mi egy nyugis kisvárosban élünk, kedves, barátságos emberek között, létbiztonságban. Családdal ez tökéletes. Egy fiatalnak lehet, hogy izgalmasabb az USA.
2018. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kinek a pap, kinek a papné. Attól függ, mi a fontosabb, fentebb már többen leírták.
2018. máj. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nefri ***** válasza:

Nos én 3 éve élek az USA-ban New Yorktól 20 km-re eső Ridgewoodban és nagyon nem élvezem, pedig az kifejezetten elit helynek számít. Bizonyára személyes preferencia kérdése, illetve, az hogy előtte 6 évig éltem Japánban, amit meg nagyon szerettem, erősen lehúzza a szememben az USA-t. Nagyon várom már, hogy végre lejárjon a mandátumom és haza költözhessek Magyarországra.


Ugyanakkor vannak itt magyar ismerőseim, akik Kanadában élnek. Ők már több mint 20 éve kanadai állampolgárok és ennek ellenére nagyon utálják Kanadát. Rengeteg negatív élményről számoltak be és a fejenként két diplomájukkal takarítástól kezdve a taxizásig mindent el kellett vállalniuk, hogy eltudják tartani a gyerekeiket. A 90-es évek elején nagyon lenézték és megkülönböztették őket pedig angolul is jól beszélnek. Ezért hamar átálltak az USA-ban való munkára, ahol egyetemi tanárként, a párja pedig lakkberendezőként dolgozik és itt szinte minden karikacsapásra ment nekik. A nyaralójuk (telelőjük) is itt az USA-ban van, azért lassan az idejük legnagyobb részét itt töltik. Szóval az én negatív tapasztalataim ellenére, ha dolgozni szeretnél akkor inkább az USA-t válasszad.

2018. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!