Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban tart még az a...

Németországban tart még az a kb 2000-ben elkezdődött folyamat, hogy megpróbálják eredeti állapotba visszaállítani a világháborúban elpusztult városaikat, egyfajta kültéri múzeumként?

Figyelt kérdés

A híresebb példa Drezda, de azt hiszem Frankfurtban is zajlanak ilyen jellegű építkezések, valamint talán Potsdamban is.

Vannak még más városok, ahol zajlik ilyen folyamat? Mi a véleményetek erről egyébként? 70 évvel a világháború után nem furcsa visszaállítani az azelőtti állapotokat? Ha jól tudom, kint is sokan kritizálják ezt, mert így az egész olyan műnek tűnik.

Potsdam főterét pl. így állították helyre az elmúlt években:

[link]


Drezda főtere pedig ilyen volt:

[link]

Ilyen lett:

[link]


Drezda esetén egyébként szerintem tényleg nagyon érződik, hogy olyan mű az egész.


2018. máj. 17. 21:39
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem szép, én egyébként is támogatom a történelmi állapotok visszaállítását olyan helyeken ahol ez lehetséges, de persze ízlések és pofonok.
2021. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!