Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Trentino-Alto Adige szívesen...

Trentino-Alto Adige szívesen csatlakozna Ausztriához?

Figyelt kérdés

Olaszország magasan legfejlettebb tartományáról van szó, amit igencsak visszafog az egyre inkább versenyképtelenebb olasz gazdaság. Ehhez képest a két dél-tiroli nagyváros, Trento és Bolzano, hát mintha nem is olasz földön lennének, annyira tiszták, fejlettek, egyszóval tipikus tüchtig osztrák települések.

Ami mondjuk nehezíti a helyzetet, hogy Alto Adige (a tulajdonképpeni Dél-Tirol) lakosságának túlnyomó többsége németajkú, Trentino viszont már az évek során eléggé elolaszosodott.


2018. máj. 27. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Aki már Ausztriához is képes lenne csatlakozni annak valami nagyon nagy baj van az agyában.
2018. máj. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Felvetődött náluk ilyen gondolat, igény, kezdeményezés?

Vagy csak itt a Gyakorin szeretnénk (valamiért) átrajzolni a térképet?

" Trento és Bolzano, hát mintha nem is olasz földön lennének, annyira tiszták, fejlettek, egyszóval tipikus tüchtig osztrák települések."

Ismered te úgy Isten igazából Olaszországot?

Én igen, mert életem felét ott élem.

Jártál Lombardiában, Toszkánában, Emilia-Romagnában? ... hogy a többi tartományt ne is említsem?

Csodálatos tisztaság és rendezettség van és legalább annyira fejlettek, mint Ausztria.

Ha valahol mocskot és koszt látsz a szezonban, az a turistáknak, illetve most már a migránsok hadának köszönhető.

2018. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
2-es, lefogadom délen nem voltál.
2018. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

#3

Veszítenél, jártam.

Jártam Szicíliában, ami önmagában egy természeti csoda és hét világörökségi helyszínnel rendelkezik.

Ismerem Calabriát is, ahol a leggyérebb a lakosság, igazi olasz már nemigen él ott, főleg görögök, albánok és franciák. Olaszország és egyben Európa egyik legszegényebb régiója.

Olaszország déli része egy más világ, önálló tartományokkal, akik már Kr. e-i sorozatos háborúskodások, területfoglalások, betelepülések, ide-oda csatolások miatt sajátságos arculatot vettek fel.

Csakhogy!

A Kérdező nem a déli tartományokra volt kíváncsi, ezért nem is arra válaszoltam, hanem a kérdésében szereplő Trentinot, Alto Adiget környező tartományokról mondtam véleményt.

És amit elmondtam, az Calabriáig bezárólag mind igaz.

2018. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Osztrák nemzettörvény tilt ilyet.
ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!