Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az EU soros elnöki tisztét...

Ha az EU soros elnöki tisztét betöltő Bulgária átviszi a menekültkvóták megszüntetését, akkor végre megnyugszanak a kedélyek ez ügyben?

Figyelt kérdés

2018. máj. 27. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
A migárciós válság egy tartós probléma, akármit is tesz a bolgár elnökség, a téma nem fog eltűnni a közéletből. Olaszoknál, osztrákoknál is köpzonti témája a kormányzatnak.
2018. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem viszi át. Eleve nem is javasolja a kvóták megszüntetését. Azt javasolja kb., hogy adott migráns létszám felett legyen kötelező elosztás, alatta önkéntes és EU pénzzel támogatott bevállalás legyen. Ez semmivel nem jobb. Nekünk csak a 0 kötelező elosztás a jó, migráns létszámtól függetlenül.
2018. máj. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Bulgária helyében pedig kár aggódni mi gyakran mondjuk, hogy ide senki se akar jönni a migránsok közül, ami igaz, akkor Bulgáriába, ami életszínvonalban még tőlünk is jócskán elmarad valóságos büntetés lenne elvinni egy fekete-afrikait, bár lehet ez lenne a megoldás, még ők fizetnének, hogy hazamehessenek, ha Bulgária lenne kijelölve nekik szállásadó országnak.
2018. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sorosnak van elnöki tiszte az EU-ban??? Hát ez már mindennek a teteje!!!
2018. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Jó volna megérteni az EU működését. A soros elnökség nem jelent semmilyen döntéshozói hatalmat.


2. Az EU-ban csak két döntéshozó szerv létezik: az Európai Parlament, amely törvényeket alkot és az Európai Unió Tanácsa (más néven A Tanács, vagy Miniszterek Tanácsa), amely rendeleteket ad ki.

A kvótáról a Tanács adott ki rendeletet minősített többséggel, 23 igen, 4 nem szavazattal, 1 tartózkodás mellett (ez a Tanács által 2015. szeptember 22-én elfogadott és az Európai Unió Hivatalos Lapjában 2015. szeptember 24-én közzétett, a nemzetközi védelem területén Olaszország és Görögország érdekében elfogadott átmeneti intézkedések megállapításáról szóló (EU) 2015/1601 tanácsi határozat).


3. A Tanácsban a fent említett (EU) 2015/1601 számú határozatot BULGÁRIA IS MEGSZAVAZTA. Csak Magyarország, Csehország, Románia és Szlovákia ellenszavazta, Finnország pedig tartózkodott. MINDENKI MÁS MEGSZAVAZTA, 23 EU-tagállam, KÖZTÜK BULGÁRIA IS.


Miért akarná Bulgária utólag megszüntetni a menekültkvótáról szóló átmeneti rendelkezést, amikor saját külügyminisztere MEGSZAVAZTA azt a Tanácsban, a bolgár kormány nevében????????


Nem értem a kérdés logikáját...

2018. máj. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!