Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyi időt jósoltok ennek az...

Mennyi időt jósoltok ennek az új olasz kormánynak?

Figyelt kérdés

Elég érdekes összetételű, hogy Északi Liga és 5 Csillag Mozgalom.

A Liga éveken át azzal kampányolt, hogy a dél-olaszok lusta, élősködők, akiket eltartanak a szorgos északiak. Az 5 Csillag Mozgalom meg az alapjövedelemmel hiteget. Elég gyakoriak arra a kormányválságok, mert az olasz alkatilag képtelen összefogni.


2018. jún. 7. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ahogy írtad, elég rövidéletűek szoktak lenni a kormányok, főleg egy ilyen megosztó esetben, szerintem meg se érik 2019-et ebben a formában.
2018. jún. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olaszországban magát komolyan vevő kormány eleve nem tervez 4 évre. A kormányalakítás nehézkessége alapján azt tippelem, hogy 1 év és 5 hónap múlva jön az újabb kormányválság.
2018. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

1)

A dél-olaszok javarészt lusta élősködők, akiket eltartanak a szorgos északiak. Ez így igaz! Tedd még hozzá, hogy a maffia és a bűn melegágya

Napjainkban az átlagjövedelem elmarad az uniós átlaghoz viszonyítva és ezzel Olaszország és egyben Európa egyik legszegényebb régiója. Igazi olaszok már elenyészőben élnek arra, leginkább görögök, albánok és franciák.

2)

Az alapjövedelmet ott is csak a legprimitívebbekkel tudták elhitetni, a normálisabbja, aki tisztában van az országa gazdasági helyzetével, nem vette be.

A migránsok kilódításának lehetősége volt ami miatt rájuk szavaztak, ha ezt betartják, halálukig ők lesznek kormányon.

3)

"az olasz alkatilag képtelen összefogni."

Nos, ez úgy baromság, ahogy van, ráadásul egyik szavaddal cáfolod a másikat.

Kormányválságot okozó sztrájkok, tüntetéssorozatok pontosan az összefogásról szólnak.

De politikától teljesen függetlenül, az olaszok igenis összetartó nép, nem tudom ezt az "alkatilag képtelen összefognit" részedről milyen tudományos kutatás bizonyítja?

4)

Mivel eddig soha nem volt ennyire kétpólusú kormánya Olaszországnak, lehet, hogy a problémákra pont ez lesz a megoldás,.... az alapjövedelem lufit leszámítva.

2018. jún. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok és lehagytam, hogy az 1-es pontban Calabriáról beszéltem.
2018. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy olasz nem tartja magát olasznak, hanem az számít ki melyik régióból származik. Egy venetoi kikérné magának ha bárki is egy kalap alá veszi a szíciliaival/calabriaival.


Az érem másik oldala, hogy a déliek erre azt mondják, hogy mindig tőlük soroztak be a történelemben a háború alatt embereket és mindig őket zsákmányolták ki.

2018. jún. 7. 17:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Az olasz úgy képtelen alkatilag összefogni, hogy 4 éves kormányzást nem képesek kitölteni, senki sem enged a másikból. Nem véletlenül alakultak ki a maffiák ott, mert mindenkinek a saját élete fontosabb, közösségi fejlesztés és közös célok ismeretlen dolgok arrafele.
2018. jún. 7. 17:32
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

#5

"Egy olasz nem tartja magát olasznak ..."

Ez most már egyenesen fájt!

Minden olasz olasznak tartja magát, de kétségtelen tény, hogyha egy calabriaihoz hasonlítják, az ott sértés, nem is minden ok nélkül.

Az pedig, hogy tartományonként büszkék a tartományukra és vallják magukat toszkánnak, vagy lombardnak, vagy mint az én családom "romanyolónak", mert Emília-Romagna tartománybeliek az a szülőhely iránt érzett szeretet, de ettől ők még egységesen olasznak "uomo italiano" tartják magukat.

De mint írtam is, Calabria lakossága már nem is olasz.

Az ottani olaszok már - nagyon csekély kivétellel - felmenekültek északra.

Pont a jelenlegi olasz kormány céljai között van a déli részek felzárkóztatása, amit a jelentős francia lakosság miatt Marconival, akinek szintén szívügye ez, akarnak közösen megvalósítani.

Az összefogásról már leírtam a nézeteimet, nem ismétlem önmagam.

2018. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fájni fájhat, de nekem is vannak olasz ismerőseim. Venetoi, római, szíciliai, pugliese és mind ezt igazolják. Ők mind ezt kijelentették, hogy külföldön olaszok, de belföldön már sokkal proviciálisabak. Emilia-Romagna az pont kivétel, mert mindig is ez a tartomány volt a legfelvilágosultabb és politikailag ez masszívan baloldali, progesszív.
2018. jún. 7. 18:03
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

#6

" mindenkinek a saját élete fontosabb, közösségi fejlesztés és közös célok ismeretlen dolgok arrafele."


Ehhez még annyit, hogy hogy is mondhatsz ilyet egy olyan népről, ahol a mai napig generációk élnek egymással, sőt a fiatalok nem is terveznek másképp építkezni, mert így érzik jól magukat?

Ezen kívül, ha egy kétezres lélekszámú településen meghal a 94 éves MammaMaria, a temetésén biztos, hogy ezren ott vannak. Ha az utcán elesel, akkor tuti, hogy az összes arra járó odapattan, felsegítenek, őszintén aggódnak, hogy történt e bajod, tapogatnak, orvosolnak és hazáig cipelik a cuccaidat.

Nem tudom te milyen útikönyvekből szerzed az ismereteidet?

2018. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!