Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szászország már reménytelen,...

Szászország már reménytelen, lecsúszik? Milyen jövő várhat rá?

Figyelt kérdés
Szászországban is migfigyelhetők Kelet-Közép-Európa jellemző problémái. Hiába történt meg a nyugati integráció Németország újraegyesítésével, még mindig nagy a lemaradás Nyugathoz képest a gazdaság fejlettségében. Ezért nagy az elvándorlás Nyugatra, a természetes fogyás mellett ez a fő oka, hogy a tartomány népessége 1990 óta 17%-kal csökkent. Az emberek csalódottak, kiábrándultak, a szélsőséges politika felé fordulnak. A szélsőbaloldali Linke hagyományosan erős, 20% körüli támogatottsággal bír a tartományban. Az utóbbi években a szélsőjobb is nagyon erősödik. Innen indult a Pegida mozgalom. Németországban itt a legerősebb a nacionalizmus, legnagyobb a bevándorlásellenesség, iszlamofóbia. Tavaly pedig a szélsőjobboldali AFD meg is nyerte a szászországi parlamenti választásokat, a szavazók 27%-a őket támogatta.

2018. júl. 6. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én most jöttem haza a Szászországi Freibergből. Nem tapasztaltam ilyesmit. Az ott letelepedett bevándorló családokkal teljes harmóniában élnek a helyiek, nincs számottevő nacionalizmus és nagyon szép a város és környéke, annak ellenére, hogy egy bezárt bánya városáról van szó. Részt vettem egy nagyon jó hangulatú népünnepélyen amit a park mellett tartottak a geológiai múzeum mellett.


Lehet, hogy a politikusok csatározgatnak egymással, de a közembert, az utca német emberét, a templomok, áruházak és koncertek közönségét ez nem igazán érdekli.

2018. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az afD kormányzat a magyarországihoz hasonló politikát folytatna, elindulnának felfelé :

- bevándorlóktól mindenféle segély megvonása

- őshonos német családok számára családi adókedvezmény és otthonteremtési támogatás

- bevándorló és német gyerekek külön iskolákban való taníttatása

- bevándorlók ösztönzése hogy hazatérjenek saját országukba

- az AfD lehetőség szerinti folyamatos 2/3-os kormányzati súlyának biztosítása

- külön szász területvédelmi erő felállítása csak őshonos német fiataloknak

és így tovább ...

2018. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!