Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökországot miért nem...

Törökországot miért nem engedik be az Európai Unióba?

Figyelt kérdés

2018. júl. 9. 13:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

"Ha Törökországból is úgy lehetne ki-be járkálni, mint pl. Magyarországról Ausztriába, mit gondolsz, hány (eredetileg talán nem is török) rosszakaratú emer jöhetne ide törvényesen?"


Az EU tagságot azért ne keverjük össze a schengeni-egyezménnyel.

2018. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Megint ész nélkül kommentel mindenki ahelyett hogy inkább ne szólna hozzá, ha nincs róla lövése. Nem olyan régen akadt meg a csatlakozási tárgyalás, mert a törökök nem akartak több jogharmonizációt végrehajtani (illetve az EU sem örült az autoriter irányba elmozduló hatalomnak).


Egyébként van róla wiki szócikk is.


[link]

2018. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem belátható időn belül beengedik, úgy ahogy Ukrajnát is, sőt nagyon hosszú távon lehet Oroszországot is.

Ne röhögtessük ki magunkat, az EU-ban már rengeteg török él, és az iszlám is eléggé elterjedt, ezért ez a kettő nem érv a beengedés ellen, más kérdés, hogy én a belépésük ellen vagyok.

Az hogy Erdogan mit kavar, nekem nem tiszta, mert szerintem nem EU ellenes.

2018. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

'sőt nagyon hosszú távon lehet Oroszországot is.'


Csak utána nehogy a maguk céljára ('birodalom építés') kezdjék kihasználni az uniós tagságot. De legyen ez a legrosszabb forgatókönyv...

2018. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%

'Csak utána nehogy a maguk céljára ('birodalom építés') kezdjék kihasználni az uniós tagságot'

Oroszország még mindig a lejtőn megy lefelé, amint az utóbbi 30 évben.

Az EU csak gazdasági roncs Oroszországot venne át a nyersanyagokért, és nem egy erős Oroszországot.

De ha úgy meg minden tovább mint eddig, főleg ha létrejön az EU hadsereg, akkor csak az a kérdés, hogy az EU, Kína, vagy mindkettő kebelezi-e be Oroszországot. De ez inkább még legalább 30 év.

2018. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%
Talán mert ugyan az az arc vezeti, aki most teljhatalmat is adött önmagának?
2018. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem akarnak törököt fogni, mert hátha aztán nem ereszt.
2018. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A törököknek nincs is igazán szükségük az eu-ra. Meg nem is hiányoznak.
2018. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%
Mert az ázsiai része jóformán ókori színvonalon él de az európai fele is csak alulról súrolja a lécet.
2018. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mert Törökország túl nagy népességben, földrajzilag túlságosan közel-keleti, vallásilag, kulturálisan túlságosan iszlám, politikailag túlságosan autoriter, nacionalista, gazdaságilag pedig túlságosan fejletlen az EU jelenlegi nagyhatalmaihoz képest.
2018. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!