Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hová tűntek a John Lennon,...

Hová tűntek a John Lennon, Gandhi kaliberű béke aktvisták a mai világból?

Figyelt kérdés

2018. júl. 29. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
lelibsizik őket, úgyhogy inkább kussolnak, mostanában nem menők ezek, mostanában az idegengyűlölet meg a rettegés egy kis sovinizmussal és nacionalizmussal fűszerezve a trendcsy :D
2018. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
72%
Elnyomták, lelőtték, megölték mindet. Ma meg már nem is hagyják őket szóhoz jutni. Ez van az emberiség sosem fog megérni a békére,még akkor se ha ilyen közel sosem álltunk még hozzá mint napjainkban.
2018. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Azért ezek sem voltak annyira jó fejek. Lennon túlságosan kiállt pl. az akkoriban terrorizmust elég aktívan alkalmazó észak-írek mellett, bag támogatta a Trockista Munkások Forradalmi Pártját.


Gandi meg soha nem lett volna szabadságharcos, ha Dél-Afrikában nem alázzák meg azzal, hogy ledobják a vonatról. Akármilyen békésen is akarta a függetlenséget, India és Pakisztán szétválásába százezerek belehaltak (200 ezer és 2 millió közti áldozatotról szólnak a különböző becslések),

2018. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

A béke soha semmi jót nem hozott még.

Ha béke van, akkor ellustulnak, eltunyulnak a népek.


Például a szovjet-amerikai hidegháború ugrásszerű technikai fejlődést hozott, ha béka van, az ember sohasem jut el sem az űrbe, sem a Holdra.

2018. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
# 4 Ezzel egyáltalán nem tudok egyetérteni. Sőt, szerintem a háború nem hozott soha semmi jót.
2018. júl. 29. 19:16
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ezeket a békepártiakat ma ballibsinek, Soros-bérencnek szokás itthon tekinteni és lassan a világon másutt is úgyhogy nem beszélnek.
2018. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem politikától függetlenül nagyon szimpatikusak ezek az emberek az elveik alapján és amit képviseltek.
2018. júl. 29. 19:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy vannak még ilyen emberek, szervezetek, valahol, de jó helyen, és biztosan jól működve.
2018. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Ferenc pápáról mit gondoltok? Nekem mindig is szimpatikus volt, csak amiért nem vall szélsőséges nézeteket a bevándorlással kapcsolatban, őt is egy marhának hívják bizonyos körök.
2018. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
# 9 Nekem sosem volt szimpatikus az egyház.
2018. júl. 29. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!