Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az 5 Csillag Mozgalom mitől...

Az 5 Csillag Mozgalom mitől ennyire sikeres Olaszországban?

Figyelt kérdés

[link]


Azt nézem, hogy az 5 csillagosok főleg a fiatalok és a munkanélküliek között népszerű, még a hagyományosan konzervatív Szicíliaban, Calabriaban is egyéniben ők nyertek az idei választáson.


2018. aug. 12. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Mert nem migránsbarát.


Az előző kormányok fatökűek voltak,meg "jó tanulók" akartak lenni és engedték befele százezer számra az afrikai migránsokat.Ebből pedig elege lett a népnek.

2018. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Vedd észre, hogy Európában mindenütt a választásokon migránsellenes pártok nyernek, mert különösen azoknak, akiknek volt részük megtapasztalni őket, tele van az összes tökük velük.
2018. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz rájönni miért.
2018. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Több oka is van ennek.

Olaszország gyakorlatilag a '90-es évek legvégétől, 2000-es évek elejétől szenved gazdaságilag, azóta gyakorlatilag egy helyben topogornak. Sokan ezt pl. a líra eldobásának és az euró bevezetésének tulajdonítják, így egyre inkább erősödött az évek során az euroszkepticizmus.

Ehhez jött hozzá a 2015-ben kezdődött migránsválság, amely Olaszországot különösen mélyen érinti, földrajzi elhelyezkedése miatt. A széthúzó EU-tagállamok pedig képtelenek voltak közös megoldást találni a válságra, ennélfogva az olaszokra irreálisan nagy terhek hárultak, ez pedig szintén az EU-ellenes erők malmára hajtotta a vizet.

Valóban, főként a fiatalok és a leszakadó vidékiek körében a legnépszerűbb a M5S, nem véletlenül, hiszen ők szenvedik meg leginkább az elhúzódó válságot.

Azt viszont érdemes hozzátenni, hogy a nagy, fejlett városokban (Bologna, Milánó pl.) a baloldali PD a domináns szereplő továbbra is, az értelmiségiek nagy aránya miatt.

2018. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom hogy Bologna erősen baloldali és az egész Emilia-Romagna, Toszkána is. Amikor voltam arrafele, teljesen más mentalitással találkoztam, mint Venetoban amely sokkal jobboldalibb.
2018. aug. 13. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!