Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A határon túli magyaroknak...

A határon túli magyaroknak melyik politikus okozta eddig a legtöbb szenvedést?

Figyelt kérdés
Hitlert ne írjátok mert köztudott hogy ő a magyarok nagy barátja volt. Az elcsatolt területeken több országban is válogatott kegyetlenséggel írtották a magyar falvakat, ezeket pontosan hogy nevezik azt nem tudom. Melyik politikus a felelős ezért? A propaganda miatt van hogy minden szomszédos országban ennyire utálják a magyarokat? Melyik a leg ellenségesebb ország? Talán ausztria kivétel de onnan is hallottam furcsa dolgokat...

2018. aug. 20. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

"Hitlert ne írjátok mert köztudott hogy ő a magyarok nagy barátja volt"


Attól még felelős egy olyan háborúért, aminek elvesztését követően magyar tízezreit, százezreit érte atrocitás és kitelepítés.

2018. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk, ha nem Hitler, akkor a Horthy-rendszer azon vezetői, aki belevitték a háborúba Magyarországot és ennek következménye miatt újra százezrek, milliók kerültek a határ másik oldalára
2018. aug. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Én is határon túlra került magyar vagyok, tehát nagyon jól ismerem a magunk helyzetét, sorsát. Ám, nehéz felelni a "legtöbb" szóra. Mindenkinek az a sok, a legtöbb, ami éppen őt érte. Csehszlovákiában Beneš (olv. BenesÖ és emberei (családoknak csehországi kényszermunkára hurcolása, férfiakkal ugyanez, csk család nélkül, lakosságcsere Magyarországgal, állampolgárságtól való megfosztás, betiltott magyar nyelv, reszlovakizálás), délen Tito és emberei, magyarok lemészárlása (habár ez felelet volt magyarok kegyetlenkedésire a szerbekkel szemben...), keleten a románok elnyomása, ami - sajnos - még most is tart. Ha helyesen ítélem meg a helyzetet, akkor szerintem a romániai magyarok helyzete a legrosszabb, még most is 98 évvel Trianon után.
2018. aug. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Úgy vélem, hogy Hitler nem volt Magyarország nagy barátja. Horthy már ki is akart lépni a háborúból (Románia mintájára), csak Szálasi közbelépett, Horthy fiát (Miklóst) a nyilasok (németek) elrabolták. Magyarország talán azért támogatta Hitler terveit, mert elevenen élt benne 1919 ősze, Kun Béláék kegyetlenkedése, valamint a szovjetek cselekedetei a SzU-ban. A magyar országvezetés ezzel akarta megakadályozni, hogy mindez nehogy visszatérjen, illetve betelepüljön az országba.
2018. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Gyurcsány és a liberálisok.

Hogy miért? Mert abban semmi meglepő nincs, hogyha egy külső ellenség gyűlöl minket, ez mindig így volt a történelmünkben, ha visszatekintünk mindig utáltak minket (oszmánok, Habsburgok stb). De olyan még soha egyszer sem volt a magyar történelemben, hogy valakik szisztematikusan a saját nemzetük ellen uszították volna az embereket, nemcsak a mi történelmünkben hanem egyetlen ország történetében sem. Tud valaki olyan országot mondani a Föld bolygóról, amely a külhoni nemzettársai ellen uszít? Mert én csak Magyarországot tudom.

És mindig a belső ellenség a legveszélyesebb, sokkal veszedelmesebb mint a külső. Ha belülről mételyezik meg a nemzetet az sokkal nagyobb fenyegetés, mintha az összes szomszédos idegen nép összefogna ellenünk.

2018. aug. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 progizo ***** válasza:
80%

#1.: a háborúhoz kettőn áll a vásár minimum. Nemcsak Hitler bűne volt az, hanem Churchillé, Mussolinié, Sztáliné, Roosevelté is.

A magyarok háború utáni írtása pedig egyértelműen a győzteseké.

Benest és Titot is megjelölhetjük kártékonyaknak, de éppannyira felelős a Rákosi és Kádár-féle külpolitika is, amely nem is nagyon akart foglalkozni-megvédeni az elszakított magyarságot. A mai ballib pártok is ezt az erélytelen nemtörődömséget viszik tovább sajnos. Bár "dicső" kormánypártunk: a Fidesz-KDNP meg határon túli politikusokból álló szövetségesei (RMDSZ, Pásztor István, stb.) sem tudnak felmutatni az állandó szövegelésen kívül sok eredményt, még egy nyamvadt autonómiát sem.

2018. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk Ceausescu.


"A propaganda miatt van hogy minden szomszédos országban ennyire utálják a magyarokat?"

Épp hogy ez a propaganda. Hacsak nem focihuligánokat kérdezel, szinte senki nem fog téged utálni azért mert magyar vagy.


"Melyik a leg ellenségesebb ország?"

Mivel a szomszédos országok többsége szövetségesünk, így legyen mondjuk Észak-Korea.

2018. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 progizo ***** válasza:
63%

#7.: te egy nagyon naív és tájékozatlan illető vagy. Ellenkező esetben ugyanis tudnál arról, hogy mennyi fizikai és szóbeli bántalmazás éri az elszakított magyarságot a megszállók részéről. Például azt tudtad, hogy román politikusok (nem focihuligánok) felől a romák és a homokosok mellett a magyarságot éri a legtöbb verbális bántalmazás és hátrányos megkülönböztetés?

Ha már annyira szövetségeseink, miért nem adják vissza a tőlünk elrabolt területeket? Vagy legalább azok még magyar többségű részeit? Vagy adnak autonómiát? Vagy engedik a székely zászlók kitűzését? Hm?

2018. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Én is benest tudnám emliteni a szlovák részről, elég sok nyomorúságot okozott. A szlovák magyar együttéléssel nincs probéma azok a szlovákok utálatoskodnak akik nem is láttak magyart. manipulálja őket a média a történelem az "ezeréves magyar elnyomás" meg sok más dolog volt rá példa hogy beszóltak mert magyarul beszéltünk de viszont a magyarországi maygarokkal nincs úgy problémájuk szemükben mi vagyunk az élősködők régebben volt egy közv. kutatás amiből kijött hogy jobban gyűlölnek minket mint a cigányokat.


Szerintem meg pont, hogy sok magyar nem is akarna innen elszkadni, hisz a magyarországiak rég nem néznek minket magyarnak ugyan úgy idenek lennénk hozzászoktak a kétnyelvűséghez és a jobb gazdasági helyzethez, ha úgy adódna nemhiszem h sikerrel visszakapna Magyarország valamit ez a dolog már úgy el van méllyülve.

2018. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Orbán Viktor.
2018. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!