Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában miért volt olyan...

Ausztriában miért volt olyan erős az FPÖ már a '90-es években is?

Figyelt kérdés

Kezdetben az FPÖ inkább liberális párt volt (hasonló, mint a német FDP), viszont a '80-as évek végén átvette az irányítást Jörg Haider és a jobbszél felé tolta el a pártot. Innentől kezdve kezdtek el szárnyalni:

1986-ban még csak 9,7%-ot szereztek, 1990-ben 16,6%-ot, 1994-ben 22,5%-ot, 1995-ben 21,9%-ot, 1999-ben pedig 26,9%-ot. Innentől kezdve a 2000-es években rövid hanyatlás, majd pártszakadás következett, s HC Strache vezetésével kezdtek ismét magukra találni.

A 2002-es 10%-ot 2006-ban 11%, 2008-ban 17,5%, 2013-ban 20,5%, s 2017-ben 26,0% követte.

Érdekes egyébként, hogy hasonló ívet jár be a párt a '90-es és a 2010-es években.

Viszont nem értem, hogy a '90-es években mitől volt ilyen erős ez a párt. Akkortájt még nem volt olyan sok bevándorló Ausztriában, főleg nem annyi, mint manapság. Mitől voltak sikeresek?

Én csak arra tudok gondolni, hogy mivel Ausztriát hagyományosan szinte mindig nagykoalíció (ÖVP-SPÖ vagy SPÖ-ÖVP) vezeti, ezért ha az emberek változást akarnak, "kénytelenek" leszavazni egy szélsőségesnek tartott pártra (azaz az FPÖ-re). Ugyanakkor ez a teóriám talán azért nem stimmel, mert ott voltak a Zöldek (Grünen) is, azok mégsem tudtak ilyen módon erősödni.


2018. aug. 30. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Az osztrák mindig is egy fasiszta mentalitású nép volt. Rühellem őket.
2018. aug. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az akkori elnökük, Jörg Haider egy nagyon karizmatikus politikus volt.

Szerintem Haider nélkül nem tudtak volna megerősödni.

2018. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!