Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért szélső minden ami nem...

Fizikakedvelő kérdése:

Miért szélső minden ami nem liberális vagy félliberális (jobbközép, libkon stb. )?

Figyelt kérdés

Euroszkepticizmus(ami nem feltétlen egyenlő az EU-ból való kilépéssel),nemzeti öntudat megerősítése stb. Miért kétpólusúan kategorizálnak? Az általam felsorolt témákat vagy nem képviselik,vagy finomkodnak vele(jobbközép pártok,libkon pártok). De lényegében ők lennének azok akik az igazi ellenfelei a progresszivista,liberális gondolkodóknak. Nem azok akik európai,mérsékelt és egyéb jobboldali/konzervatívanak hívják magukat. Legalábbis ezt érzem. A problémák kimondása és a tenni akarást leginkább az ún. szélsőséges pártoknál kezdtem el leginkább észrevenni. A másik oldalon állók(progresszivisták,zöldek,szocdemek stb.) vitatkoznak ezen megállapításokkal(nyilvánezt még én is normálisnak tekintem hiszen pont ezért azok amik).Itt jönnek a képbe a centristák,mérsékeltek. Ők pedig félliberálisok azaz:észrevehetik,láthatják a problémákat mégis inkább az állítólagos rasszizmussal,xenofóbiával szállnak szembe. Legjobb példa erre talán Merkel(aki mondjuk kereszténydemokrata) álláspontja Chemnitz után. Miért van ez?

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. szept. 12. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a szavazók többségét ezzel lehet befolyásolni, arra vevők.
2018. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagyok olyan kedves,és nem feltételezek ilyet. Tehát ezt az egy tényezőt zárnám ki. Más meggondolások,vélemények érdekelnek.
2018. szept. 12. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ miről van szó, hol szerepel a jelző.


Ha a liberális demokráciáról beszélünk, akkor ez egy európai minimumkövetelmény, a személyes szabadság és jogállamiság egy olyan alap, amiről ha valaki akár "félliberiális" (azaz nem szabad) mértékben eltér az bizony már az én szememben is súlyosan szélsőséges, hiszen önkényuralom, autoriter-rendszer, diktatúra vagy féldiktatúra vagy áldemokrácia irányába mozdítja el az országot.


A félliberális az nem liberális. Az a demokrácia ami nem liberális az pedig nem valódi demokrácia.


Ugyanakkor a szót már szövegösszefüggésben használva nincs ilyen kritérium. Nyilván nem kell a liberális gazdaságpolitika hívének lenni. Én sem vagyok az.

Nyilván nem kell liberális erkölcsűnek lenni a személyes szexuális viselkedés tekintetében. Én sem vagyok az.

2018. szept. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké. De légyszíves mondd el,hogy miért látsz egyenes utat az euroszkepticizmustól az autoriter rendszerig. Mivel azt állítottad,hogy te az önkégyuralomban a nemliberális demokráciában látod a szélsőséget,ezért gondolom úgy véled,hogy a keményebb EU-ellenes felszólalók autoriterek. Vagy mikor állandóan az európai értékekre hivatkoznak olyanokkal szemben is,akik csak a multikulturalista gondolkodásmódot utasítják el? Mert a nyitottság,elfogadóság ÉRTÉK. Legalábbis én így érzem. Ez az üzenet. Miért szélsőjobbosság,fasizmus,nácizmus,sovinizmus stb.,ha keményen,sőt politikailag nem korrekt módon vélekednek dolgokról. De most komolyan, a komoly etnikai feszültségek közepette a jogosan elégedetlenekre mutogatni? Rasszista,xenofób!! Ez a mérsékletesség? Az pedig szélsőség,ha valaki drasztikusan azt mondja,hogy a multikulturalizmus csak feszültséget szül? Hogy kultúrmarxista módon osztályharcot generálunk a csúnya elnyomó fehér ember és a szegény menekült között. Ezek érdekelnének.
2018. szept. 14. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem írtam, nem mondtam ilyeneket. De ha már rákérdezel:


1. Euroszkepticizmus: Lehet valaki szkeptikus abban, hogy az EU ilyen-olyan intézményei hatékonyan működnek-e jelenleg. Lehet valaki szkeptikus abban, hogy a mai EU-ból hamar kifejleszthető-e egy jól működő, sikeres, és minden Európában élő számára jobb életet biztosító Európai Egyesült Államok, amit néhány européer gondolkodó javasol. Ez rendben van, ettől még senki sem autoriter vagy diktátor. Azonban igenis autoriter gondolkodásmód és diktatúra irányába mozdulunk el, ha az EU létrehozásakor lefektetett közösen megállapított alapoktól, az európai értékektől, tehát a liberális demokráciától, a sajtószabadságtól, a lelkiismereti és vallásszabadságtól, a jogállamiság garanciáitól, vagy pláne ha az antifasizmus, antirasszizmus, törvény előtti egyenlőség, jogegyenlőség, esélyegyenlőség alapjaitól is el akarunk térni.


2. Ami a kulturális nyitottság, tolerancia értékeit és a multikulturális társadalmat illeti:

Az emberek nemzeti hovatartozástól, vallástól, rasszbéli hovatartozástól, nemtől és nemi irányultságtól, társadalmi csoporttól, foglalkozástól, anyagi helyzettől független jog előtti egyenlőségét, emberi méltóságának tiszteletben tartását és esélyegyenlőségre való jogát illeti az általános emberi és európai érték. Az emberi és polgári jogok nyilatkozata, valamint az ENSZ emberi jogok egyetemes nyilatkozata nem olyan dokumentumok amelyeket bárhol és bármikor relativizálni lehetne a diktatúra nyílt veszélye nélkül. Továbbá az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) által menekültnek vagy menedékkérőnek minősülő személyek ellen akár fizikai, akár verbális agresszióval fellépni, őket jogaikban csorbítani, számukra menedéket nem nyújtani, őket becsmérelni, bántalmazni, éheztetni (stb.), velük más polgárokat fenyegetni, bárkiben szervezetten félelmet vagy gyűlöletet kelteni (...) az bizony becstelenség, szégyen, és nem összeegyeztethető az emberiesség általános alapelveivel sem, nemhogy az európai értékekkel, vagy pláne a kereszténységgel. Tudomásul kell venni, hogy az emberiség egy családot alkot és ez a család bizony természeténél fogva multikulturális. Ez tény. Ez persze nem jelenti azt, hogy a kulturális önazonosságunkat fel kéne adnunk, természetesen nem kell ilyet tenni és természetesen mástól sem kérhetünk ilyet.


3. Aki politikailag súlyosan nem korrekt (pl. rasszista, soviniszta, fasiszta, náci, másokat lenéző, megvető, kirekesztő, gyűlöletkeltő, negatívan diszkrimináló) az bizony nem korrekt ember, az ilyen emberi viselkedést egy egészséges társadalom nem fogadhatja el követendő példaként. Ez nem jelenti azt, hogy a politikai korrektség címszavába beleeső túlzásokat vagy tévedéseket is komolyan kéne venni. Nyilvánvalóan nincs jelentősége, hogy valaki romának vagy cigánynak nevez egy nemzetiséget, nem az a lényeg, hogy hogyan nevezzük, hanem, hogy hogyan viselkedünk velük szemben. Ha nemzetiségi alapon előítéleteket fogalmazunk meg másokkal szemben, akkor nem vagyunk korrekt, becsületes, tisztességes emberek. Legfeljebb fehérek vagyunk, de semmiképpen sem európaiak (József Attila után szabadon).

2018. szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A probléma az,hogy az alapelvek mint olyanok amiket leírtál gumifogalmak. Ki húzza meg a határt az antifasizmusnak,antirasszizmusnak? Vagy a sajtószabadságnak? Vagy a politikai korrektségnek? Ha jól értelmezem tehát olyan dolgokat nem illene megsérteni amik nem konkrétumok. Az már rasszista ha elítélően beszélek a vallásos muzulmánok viselkedéséről? Mert én NAGYON nem gondolom,hogy színtisztán csak egyéneket kéne nézni. Nem lehet túlságosan általánosítani,de léteznek csoporttulajdonságok,létezik jellemző viselkedésmód. Nagyon rossz ha elfogadjuk,hogy a gumifogalmakat egy vezető liberális elit határozza meg. Ha valaki pedig ezeknek a fogalmaknak az érvényességét kérdőjelezi meg, az nyilván szélsőjobber.
2018. szept. 15. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!