Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Iránnak milyen a viszonya...

Iránnak milyen a viszonya Afganisztánnal és Pakisztánnal?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom akkor ahogy a perzsák is és az afgánok is "árják", rokon nép a perzsa és az afgán? Nah és mi a helyzet pakisztannal?

Nem ismerem a térséget egyedül a perzsákról és Iranrol tudok valamit.


2018. szept. 16. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egy fontos különbség közöttük, hogy a három közül egyedül Iránnak van komolyabb történelmi múltja, mint szuverén állam, saját jogrenddel. Pakisztán és Afganisztán is gyakorlatilag egy újonnan létrehozott mesterséges állam. Nincs normális jogrend, alkotmányosság, majd amit épp kiolvasnak a Koránból jól van az úgy... Ezért is igazából nincs értelme "afgánokat" emlegetni, mert Afganisztánban a lakosság felét nem teszi ki az afgánok létszáma. Mesterségesen létrehozott állam, korábban mindenféle népcsoportok rohangáltak saját fejük után, nem volt egységes állam. Csak aztán kijelöltek egy területet, hogy akkor ez most Afganisztán.

A másik nem elhanyagolható különbség, hogy Afganisztán és Pakisztán is kb. 80%-ban szunnita, Irán viszont siíta.

Szerintem Irán kapcsolata ezzel a két országgal nagyjából aszerint változik, hogy ezekben az országokban épp az Iszlám Állam mit kavar, illetve, hogy Szaúd-Arábiával milyen politikát folytatnak.

Itt egy friss cikk, most épp így állnak, aztán meg ki tudja.. [link]

2018. szept. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%

Pakisztánt nem tudom, de az irániak döntő többsége az ország vezetésével együtt utálja Afganisztánt és az afgánokat.

Láttam egy dokumentumfilmet, melyben bemutatták, hogy Irán keleti és észak-keleti részén kb 2 millió afgán él illegálisan, akik Afganisztánból menekültek még el. Az iráni kormány konkrétan még azt is megtiltja, hogy az afgánoknak valami értékük legyen, nem lehet a nevükön sem lakás, sem autó se semmi. Ha kiderül, akkor kiszabnak egy hatalmas pénzbírságot, és ha nem fizetik ki, visszatoloncolják őket Afganisztánba.

Rendszeresen meg kell hosszabbíttatniuk a tartozkodási engedélyt (már akinek van ugye), és ez is horribilis összegekbe kerül az afgánoknak.

2018. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!