Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen feltételekkel és...

Milyen feltételekkel és hogyan lehet kijutni Svájcba?

Figyelt kérdés

Feltételekhez azt értem, hogy milyen szakmával könnyebb, mivel nehezebb, milyen papírt és tapasztalatot várnak általában, milyen nyelvtudást várnak és hogyan kell arról tanúbizonyságot tenni, milyen szintű szakmai tudást és egyéni képességeket várnak, esetleg az életkor számít-e, stb.

A kijutás hogyan-ja pedig mindig változó. Ha te esetleg ismersz valakit aki már kijutott Svájc-ba, vagy esetleg te vagy a szerencsés aki már Svájc-ban él, röviden elmondanád, hogyan/miképp jutottál ki? Előre is köszi.

Minden vágyam kijutni a földi paradicsomba, a gazdagság földjére, ahol minden szép tiszta, kulturált, nyugodt és élhető, csak félek túl nagyok lesznek az elvárások.



2018. szept. 26. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem most hívtak kamionosnak Svájcba, belföldezni, hűtős kocsival. Még megrágom, de nem vágyok nagyon abba az idióta tilalomországba. Persze van az a pénz.
2018. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy susztertől könyvtárosig és bolti eladótól szívsebészig mindenkire szükség van ott is. Amellett, hogy érts a szakmádhoz rendesen, fontos, hogy légy büntetlen előéletű, ne légy füstösképű és beszéld a környék nyelvét kifogástalanul.
2018. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Éltem kinn, nem könnyű, nagyon jó szakmával kell rendelkezni ami kinn keresett.

Olvasgasd jól tükrözi:

[link]

2018. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Igazabol ket fele lehetoseg van. Egyreszt vannak a nagyon magas kvalifikaciot igenylo allasok, bank, it ilyesmi, itt mocskos sokat lehet kereseni, de eleg kemeny dio megcsipnibegy ilyet. Nagyon kellenek a referenciak, es ha mondjuk bankba palyazol, tegyuk fel, nekik az otp vagy barmely magyar bank nem igazan er semmit referenciakent. Nagyon profinak kell lenni, nem art ha mar van kulfoldi tapasztalat es akkor menni fog, az angoltudas ilyenkor boven eleg.


A masik verzio az a kulimelo, amit a helyiek nem szivesen csinalnak, azzal kehet keresni olyan 3000-4000et, egyedul ez semmikepp nemneri meg, de ha ketten vagytok, akkor mar oke. Nyelvtudas ehhez sem kelk sok, mondjuk egy pici nemet vagy francia nem art.


Ami a ketto kozott van, hat az szerintem eselytelen, ezt a reszt a svajciak nagyon orzik maguknak, marha jo nyelvtudassal talan mehet, de macera.

2018. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!