Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Újabb ukrán-orosz konfliktus...

Újabb ukrán-orosz konfliktus várható az ortodox egyházdzakadás miatt?

Figyelt kérdés
Előreláhatólag az ukrán egyház el fogja foglalni a jelenleg a moszkvai partiárhátushoz tartozó Kijevi Barlangkolostort stb. Illetve azt hangoztatják, hogy az nem az oroszoké (miközben az óorosz birodalom vallási központjai voltak, még ha a mai határok szerint ukrán területen is van Kijev). Ebből várható újabb fegyveres konfliktus?
2018. okt. 12. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen hülyeségek miatt nem fognak háborúzni
2018. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Már hogy lenne ez hülyeség? Már az hatalmas dolog, hogy az eddig egységes ortodox egyház Ukrajna miatt kettészakad. Pláne ha még el is veszik az oroszoktól az egykori birodalom vallási központjait.


Megértem amúgy az ukránokat, de feltétlenül szükséges volt ez a részükről, pláne ilyen feszült időszakban?

2018. okt. 12. 23:16
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Már rég nem a középkorban vagyunk, ilyen piti ügy miatt nem robbannak ki háborúk. Amiatt már inkább, ha Putyin tovább akar terjeszkedni. A vallás csak ürügy, az igazi indok a területi nyereség.
2018. okt. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
#2 az oroszok nem valami vallásosak. A kormányuk meg főleg nem az, egykori kommunisták vannak még ott hatalmon
2018. okt. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem is konkrétan háborúra gondoltam, de szerintem ebből baj lesz. Ez pl. még az én szememben is elfogadhatatlan, pedig nem is vagyok ortodox.


Az orosz viszont viszonylag vallásos nép. Függetlenítsünk attól, hogy kik vannak most hatalmon.

2018. okt. 12. 23:34
 6/14 anonim ***** válasza:

1-3#


Ennek nézz utána kicsit, vagy inkabb sokkal jobban.

2018. okt. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, bár nem csodálkoznék rajta. A vallás miatt már törtek ki háborúk, bizonyos szempontból a szerb-bosnyák szembeállás is vallásháború volt.
2018. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#6 megtörtént. Az oroszok a területi nyereségeiket soha nem vallás alapján szerezték. Se a mongól-tatár érában, se a kora újkorban, se a II. világháború előtt vagy utána.

De ha ilyen jó vagy töriből, biztosan ki tudsz emelni egy olyan háborút, amit az oroszok vallási okból indítottak. Nosza.

2018. okt. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem a vallás miatt lenne konfliktus, mert ortodoxok mindketten. Viszont nagyon fontos orosz történelmi, vallási és kulturális emlékek és központok vannak Kijevben, amiket az ukránok most a konstantinápolyi patriárka segítséggel meg akarnak (és meg is fognak) szerezni maguknak.
2018. okt. 12. 23:51
 10/14 anonim ***** válasza:

" az oroszok nem valami vallásosak."


Az oroszok elég vallásosak.

A vallásnak semmi köze a kommunizmushoz,leginkább a szegénységhez és a nyomorhoz.

Minél szegényebb egy ország,annál több a vallásos.

2018. okt. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!