Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínában kommunizmus van? És...

Kínában kommunizmus van? És ez miben nyilvánul meg? Mármint hol érhető tetten a kommunista idea, nem egészen látom.

Figyelt kérdés

2018. okt. 15. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Már senki sem látja olyan nagyon. De a kommunista egypártrendszer, meg az állami tulajdon hatalmas aránya még megmaradt.
2018. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy vblogger kritizálta a himnuszt, lecsukták, most olvastam.

Egyébként elég kemény kommunista rezsim van Kínába.

2018. okt. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kínai parlamentben még mindig ott van a sarló-kalapács kombó.
2018. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Maga az idea már elég kevéssé.


Egyébként az öltözködés, a hétköznapok eléggé szabadak. Maga a diktatúra ténye ott ütközik ki leginkább, hogy pl fegyvereseket látsz az utcán, a metróknál stb.

2018. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kínában már régen nem kommunizmus van, hanem diktatórikus államkapitalizmus. Egyébként kommunizmus soha sehol nem is volt.
2018. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Egy vblogger kritizálta a himnuszt, lecsukták, most olvastam."


Ennek mi köze a kommunizmushoz? Olvastad a kérdésemet?

2018. okt. 15. 21:00
 7/12 A kérdező kommentje:

"A kínai parlamentben még mindig ott van a sarló-kalapács kombó."


És ennek mi köze van a kommunizmushoz? A kommunista idea lényegét kérdezem, hogy hol érhető tetten a gyakorlatban, nem a szimbólumok szintjén, az semmit nem jelent.

2018. okt. 15. 21:01
 8/12 A kérdező kommentje:

"Egyébként az öltözködés, a hétköznapok eléggé szabadak. Maga a diktatúra ténye ott ütközik ki leginkább"


Ezt sem értem. A kommunizmus lényege, hogy egyenlőség van a vagyon és a lehetőségek szintjén. Hogy a vagyonával az ember milyen rohát vesz magának, az tök mindegy szerinte, hogy szabadon öltözködhetsz az nem antikommunista. Továbbá a kommunizmus nem feltétlenül diktatúra, szóval ezt sem értem. Mind olyan fogalmakról beszéltek, ami a kommunizmusból következett bizonyos rossz rendszerekbben, de nem az alapja, a lényege. Én pl. azt nem értem, hogy kínában hogyan lehet valaki milliárdos, mert ha jól tudom van ilyen, nem? Akkor viszont szerintem nem beszélhetünk kommunizmusról, és kész. Akkor viszont az ottani emberek mit értenek kommunizmus alatt, vagy hogy gondolják ezt? Ha diktatúra van, akkor azt milyen idea tartja össze, ami miatt eltűrik az emberek?

2018. okt. 15. 21:05
 9/12 A kérdező kommentje:

"Kínában már régen nem kommunizmus van, hanem diktatórikus államkapitalizmus."


OK, ez így értehtő. És ezt az ottani emberek is tudják és így hivatkoznak rá?

2018. okt. 15. 21:06
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Húgom volt kinn tanulni mint cserediák.Még az egyetemen is tilos volt rendszer ellenes megjegyzést tenni, tilos volt szervezkedni stb. El is küldte nekem anno ezt a szerződést amit aláirattak velük. Valahogy úgy volt leírva hogy az e fajta tettek börtönbüntetéssel súlythatóak.


De lényegében ezek nem olyan dolgok amit hű de nehéz lenne betartani. Az ember ha nyugton marad nagyon jól elvan abban az országban.


Mellesleg mesélte hogy naponta szólt a propaganda a rádióban, külön érdekesség az egészben hogy énekelve szólt az.

2018. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!