Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jogos hogy nem nézhetünk azt,...

Jogos hogy nem nézhetünk azt, amit akarunk a youtubeon?

Figyelt kérdés

[link]



Oké szerzői jogok meg minden. De akkor is....



2018. nov. 14. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szerzői joggal való visszaélést a magyar törvény történetesen két évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti, és a tiltás azokra a filmekre vonatkozik, amelyekre a jogtulajdonos védelmet kért, elvileg jogos. Ezt hívják bűnmegelőzésnek. Se te, se én nem örülnénk annak, ha két hét múlva rács mögött lennénk. Meg hát az adófizetőknek és úgy általában a gazdaságnak sem jó, ha minden második ember börtönben van emiatt.


Mellesleg te is szereted, ha kifizetik azt, ami jár a munkád után, ezzel ugyanígy van minden szerző és jogtulajdonos is.


Nem játszom meg az álszentet, én is rengeteg filmet néztem a Youtube-on, és nagyon sajnálom, hogy ez van, viszont teljesen megértem.

2018. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pont hogy ezzel fognak a szerzők kevesebbet kapni. Ha a youtube úgy dönt, hogy EU-ban az új törvény miatt inkább nem kockáztat és nem vagy csak a nagyon kevés ellenőrzött tartalmat lehet elérni, akkor kevesebb jogdíjat kapnak majd a jogbirtokosok.

Egyébként tök jó, hogy az EU odafigyel a személyes adatok biztonságára (lásd GDPR) meg a szerzői jogokra, csak gyakran átesnek a ló túloldalára és olyan törvényeket hoznak, amik mindenkinek megnehezítik az életét.

2018. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 Igazad van, de ez a javaslat azért erősen túlzó.

Az pedig abszurd, hogy a Youtube-ot szívatják azért, mert a feltöltők jogszabályt sértenek.


Az utóbbi időben egyébként a Google nem kevés büntetést kapott az EU-tól. Kezdem azt hinni, hogy lobbiérdekek állnak a háttérben.

2018. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alex Fly ***** válasza:
@1: mivel én nem üzemeltetek megosztóportált és nem töltök fel jogvédett anyagot, miért is kellene egyetlen percet is ülnöm? Nyilván ha olyan anyagot teszek nyilvánosan elérhetőve, melynek az ilyen jellegű jogaival nem rendelkezem, akkor várható a két éves pihenő... De attólb hogy használom a YT-tb még semmi ilesmit ne követek el...
2018. nov. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 Már azzal is szerzői jogot sértesz, akkor is visszaélsz vele, ha nem osztod meg, csak illetéktelenül letöltöd, tehát akár egy percig is jogtalanul birtoklod, vagy élvezed. Az, hogy ha megosztanád, csak súlyosbító körülmény lenne.


Természetesen nem mondom, hogy jellemző lenne az, hogy emiatt valakit elítélnének, de mondjuk ha a jogtulajdonosnak tudomására kerül, hogy te állandóan az ő filmét bújod, és bizonyítani is tudja, simán feljelenthetne. Ebben az esetben eljárás indulna ellened, ha akarna, hiszen a törvény mellette áll, és joga van hozzá.


Először nyilván csak ejnyebejnyét kapnál, esetleg perelhetne még a DVD áráért, de ennyi. Viszont ha visszaesőnek számítasz, vagyis a jogerős ítélet után is csinálod, és akkor is fülön csípnek, akkor minden alkalommal egyre súlyosabb büntit kapsz.

2018. nov. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
És mi van, ha a youtube egyszerűen nem fogja érdekelni törvényt? Mégis milyen eszközei vannak az Eu-nak bármit is behajtani egy amerikai cégtől? Nem is értem az ilyen híreket sem, hogy a német állam, ezért, vagy azért büntetni akarja pl. a Facebook-ot. Mégis hogyan? :D :D Ezt csak úgy lehetne a gyakorlatban kivitelezni, ha az internetszolgáltatókat köteleznék a youtube, vagy a facebook elérhetetlenné tételére, az meg Európában szerintem nem fog előfordulni, egyszerűen nem fér össze a nyugati demokráciák értékrendjével. Legalábbis bízom benne...
2018. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

@5:

Magyarországon nem illegális a letöltés, csak a megosztás. Ezért vezették be, hogy mindenkit aki adathordozót vesz arról automatikusan azt feltételezik, hogy valami jogdíjas dolgot fog rámásolni és kifizettetik vele előre a jogdíjat. Ezért van minden adathordozó árába beépítve egy díj, ezért (is meg az áfa miatt is) drágábbak nálunk a pendrive-ok és egyebek.

2018. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:

@5: na ez egy hatalmas tévedés. Olyan nincs, hogy "illegális letöltés". Az Internet nyílt rendszer, az a lényege, hogy az oda feltöltött nyilvánosan elérhető dokumentumokhoz bárki hozáférhet és azt használhatja. A felelősség azé, aki elérhetővé teszi a tartalmat. Ha ehhez megvan a jogosultsága (szerzői vagy broadcast jogokkal rendelkezik), akkor minden teljesen rendben van. Ha nem, akkor ő követett el jogsértész, nem az, aki a világhálót rendeltetésszerűen használja.

Onnantól, hogy valami szabadon elérhető, jogom van ahhoz hozzáférni -a terjesztéshez viszont nem mindig.

2018. nov. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mégem javaslom, hogy pedofil videókat töltsél le.
2018. nov. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért azt vegyed figyelembe, hogy az EU-s határozat magasabb rendű, mint a magyar törvény. Ha a magyar törvény nem ítél el téged, akkor az majd Strasbourgi Bíróságon intézhetik majd. Aztán állhatod a rohadt magas perköltséget is.


És szerintem nem olyan nehéz az, hogy kiderítsék, hogy ki töltött le filmeket. Jó, nyilván nem fog egy filmes cég azon szarozni, hogy pereljen téged, viszont azt simán el tudom képzelni, hogy a melót kiadja egy vállalkozásnak, és egy jó kis jutalékért mindenkit perrel fenyeget, és ha kell, be is perel. Tudod úgy, mit a behajtó cégek.

2018. nov. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!