Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A tudományosság kisajátítása?

Fizikakedvelő kérdése:

A tudományosság kisajátítása?

Figyelt kérdés
Van egy érdekes jelenség,amire példát bár itthon kevésbé tudnák mondani,külföldön,egyéb országok lakóinak vitájában látok megjelenni. Valamilyen módon azt érzem,hogy olyan dolgokat amelyek értékei minden ember számára nyitva állnak,próbálnák átfogalmazni a liberalizmus,a szabadelvűség és a progresszivizmus "tulajdonává". Konkrétan a tudományosságra és a természet óvására gondolok. Tehát mikor tudománytalannak mondják(vagy utalást tesznek rá) a konzervatívokat,patriótákat akkor meglehetősen irritálva érzem magam. Tényleg ha valaki szereti és élvezi a tudományokat,de nem egyezik meg a világnézete bizonyos csoportokéval,akkor ő valójában értelmetlen,tudománytalan ember? Persze nem gondolom,hogy rettegni kéne ettől,de úgy látom nagyon káros lehet ez a jelenség. Mit gondoltok a jelenségről,létezik-e egyáltalán? Válaszokat előre is köszönöm!

2018. nov. 23. 17:22
 1/10 tgt ***** válasza:
92%
Szerintem a tudomány és a világnézet két külön dolog. Ha esetleg tudnál valami konkrét példát, az sokat segítene.
2018. nov. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor ebben egyetértünk. :)

Kérlek,ne hidd,hogy baromságokat beszélek,de amit leírtam az több dolog tapasztalata,itt is vitáztam elég durván egy kommentelővel aki kijelentette,hogy értelmessé csak úgy válhat az ember,ha liberális. A külföldi jelenség alatt pedig leginkább a társadalom és a kisebbségekről való vélekedést jelenti. A vélemények egy részéről pedig az jött le,hogy a tudomány kvázi "megmondta",hogy kritizálni egy melegfelvonulást,vagy hasonlót balgaság. Tehát a tudomány szerint(ezt a nézetet követve) egy jobboldali kritika az butaság,és mivel a tudomány ezt mondta,ezért ez a kijelentés abszolút és univerzális érvényű.

Hasonlókra gondoltam.

2018. nov. 23. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem itt a probléma magasabb szinten van: a baj az, hogy az emberek skatulyákban gondolkodnak: "ha ezt gondolod erről, akkor liberális vagy és akkor azt akarod, hogy a világot ellepjék a melegek, ha meg amazt gondolod, akkor náci vagy és biztos kiírtanád az összes zsidót". Pedig a valóságban az ember gondolkodhat egyik témában így, másikban úgy. Sőt, szerintem ettől válig gondolodó emberré, hogy nem vakon követ, hanem saját véleményt formál.
2018. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érdekes gondolatfoszlány. Bár tényleg logikusnak tűnhet az a feltételezés,hogy ez a probléma forrása.
2018. nov. 23. 17:48
 5/10 tgt ***** válasza:
Lehet a melegekről, a melegség okairól, a társadalomban betöltött szerepükről, a melegfelvonulás hasznos, vagy káros voltáról tudományos vitát folytatni, sok kutatás van erről, aminek utána lehet nézni, de ha valaki egyszerűen csak utálja őket, az nem vitaalap.
2018. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, egész addig míg az olyan idióták, akik szerint nincs globális fölmelegedés, akik szerint veszélyesek az oltások ezért nem is akarják beadatni a gyereküknek, akik szerint nem volt Holdra szállás, akik szerint hozzáférhető a nullponti energia, és lehet örökmozgót csinálni csak a nemzetközi nagytőkések-zsidók-liberálisok-Soros stb. nem engedik ezt szóval ha ezek nagyon kevés kivétellel mind a mai jobboldal táborában vannak, akkor nem a másik oldal tehet erről.


pl. melyik amerikai elnökjelölt mondogatta, hogy nem hisz a globális felmelegedésben? A demokrata "liberélis" Clinton vagy Trump? Melyiket támasztja alá a tudomány?

2018. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ne is haragudj kedves utolsó,de azért mert van pár buta gondolat,ezért képes lennél egy egész világnézetet és annak képviselőit tudományellenesnek beállítani?

Tényleg úgy kéne gondolnom tudománykedvelőként,mégis politikailag inkább jobboldali konzervatívként,hogy választanom kéne,mert a jobboldal tudományellenes?

2018. nov. 23. 18:44
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

A kérdésedre válaszoltam. De mondom egyszerűbben arról nem úgymond a liberális oldal tehet, hogy szinte minden áltudományos baromság ma a jobboldali világnézethez kötődik.

Gondold már végig, hogy kik azok, akik szerint a háttérhatalom kemtréjlezi a bolygót? kik szerint hazugság az időjárás változás? ezek az arcok mind ott hápognak az éppen aktuális világmegváltó jobber jelölt mögött.

A dolog teljesen érthető az ő logikájukkal, "háttérhatalom" emberei a liberálisok, a tudomány a háttérhatalom fizeti, következtetés a tudomány a liberálisok eszköze, ergo a tudomány hazudik ha a liberállisok érdeke azt kívánja, tehát a tudomány állításait nem kell elhinni. -mármint szerintük.

Rossz helyen kopogtatsz, éppenséggel pont az úgymond "konzervatív" tábor szószólóit kellene meggyőzni arról, hogy áltudományos baromságokat vessék ki, de nem fogják, amíg pl az olyanok mint Trump amerikai elnök lehet (akinek ismertek a nézetei), addig ilyen nem lesz, ma a hülyeség, a tudománytalanság ez mind a jobboldal sajátja, ha ez neked nem tetszik ne a másik oldalnál reklamálj.

2018. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze értem amiket mondasz,de én meg azt próbálom elmondani,hogy hidd el,hogy a jobboldalon belül is rengeteg ember szerintem ezeket a szélsőségeket elítéli és károsnak tartja. Tehát szimplán azt mondom,hogy durva általánosítás,hogy A JOBBOLDAL tudományelllenes. Jóval korrektebb az,hogy általában az áltudományos baromságok a jobboldali tábroból jönnek. Bár ez tényleg részletkérdés.
2018. nov. 23. 19:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyilván minden általánosítás sántít, félrevezető, előítéleteket szül. Érdemes inkább tényekkel foglalkozni.


Manapság a világban hatalmon van néhány olyan nagyhangú vezető (pl. Trump, Putyin, Erdogan, Orbán), akik divatból vagy céljaik érdekében vagy szimplán butaságból, szűklátókörűségből tudományellenesek, felmelegedéstagadók, intoleránsak, illiberálisak... és mindezek mellett jobboldaliaknak tartják őket.


Talán innen jön a téves előítélet, hogy minden jobboldali buta, gonosz és tudományellenes. Ez nyilván tévedés, mert vannak szép számmal kulturált konzervatív jobboldaliak is, de nem velük van tele a média, mert éppen kulturáltságuk miatt nem feltűnőek.


Én így látom.

2018. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!