Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A romániai "forradalom"...

A romániai "forradalom" idején mi történt vajon Ceausescuval szerintetek?

Figyelt kérdés

Már akkor is volt egy olyan érzésem, amit azóta néhány esetben be is lengettek azóta ilyen-olyan műsorokban, (a körülményeket most hagyjuk is, mivel azok pláne nagyon érdekesek, mivel igaziból tulajdonképpen szabályos államcsíny volt akkor ott, ráadásul külföldi országok is bekeveredtek a bujtogatásba, sőt, a harcokba is, etc.),

viszont én már régen a következő forgatókönyvet tartom a leginkább elképzelhetőnek, hogy a dolgok az alábbiak szerint történhettek meg:


1989 December


14.-én tüntetés volt vidéki városokban, amiket a rendőrség + a szeku késő estére szétvert, és így helyreállhatott a rend.


15.-én volt az incidens Temesváron, az ismert Tőkés László sztori, és utána a balhé.


17.-től kezdődtek nagyobb megmozdulások, és már ekkor azt hiszem Bukarestben is, sőt ekkor vetettek be éles töltényt is (erre is van egy külön sztori, de hanyagoljuk most)


18.-20.-ig Nicolae Teheránban tárgyalt Rafszanjanival (is), a szeku akcióit Elena irányítja (mint ahogy ilyenkor már az országot is zömében ő vezette), a vezetéshez (ekkor még) bőven hű hadsereget Eftimescu tábornok.


20-án dél körül Ceausescu hazaért, majd este beolvasta az ismert szövegét a televizióban, hogy a kedélyeket lecsillapítsa (bár egy részével inkább még inkább hergelte a "forradalmárokat").


21.-én délben volt a híres "Bukaresti Nagygyűlés", ahol megint visszafelé sültek el számára a dolgok, bár egy ideig sikerült a rendet helyreállítani a téren...

A legfelső vezetés a Központi Bizottság épületében marad. Másnap,


22.-én Ceausescuék, valamint Manea Manescu és persze Bobu elhegyják az épületet a tetejéről helikopterrel távozva mint láthattuk.


Egy darabig helikopterrel mennek, majd leszáll a gép, és átülnek egy fekete Daciába. A hivatalos verzió szerint, hogy aztán egy mezőgazdasági kutatóállomásba érkezzenek, meg hogy Nicolae megpróbált még bekopogni egy parasztházba is, sőt sikertelenül próbálta hívni a KB-székházát (okés azt közben elfoglalták már)

és hogy valami papírt tépet szét amit azóta sem találtak, amikor kiszállt egy ízben könnyíteni magán.

De (!!) valószínű hogy az autóba már nem ők, hanem a dublőrök szálltak be, akik átvették a szerepüket, és énszerintem (nem vagyok vele nagyon egyedül) ők (már csak a házaspár természetesen) olyan szépen kereket oldott Iránba mint a parancsolat.


Elég logikus lenne, pénzük is volt hozzá éppen elég.


Vélemények, gondolja még valaki közületek így vagy hasonlóan esetleg?



2018. dec. 22. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Kivégezték.
2018. dec. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Többen gondoljuk így Kérdező!

Nem volt semmilyen kivégzés, megjátszott jelent volt dublőrökkel, vaktölténnyel.

2018. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát lehet, de nem hiszem hogy csak úgy "felkeltek" utána (egyébként még 5 napig ott feküdtek a holttestek), hanem hogy tényleg kaszkadőrök voltak, és azért voltak olyan nyugodtak már a "tárgyaláson" is.


Az meg felettébb gyanús, még a technikailag finom fogalmazva is nem túl fejlett Románia esetében (legalábbis akkor), hogy pont akkor cserélgetnének elemet a felvevőben (merthogy nem is videókamera volt).

Egyébként pont az nincs a felvételen. Hogy milyen érdekes...

2018. dec. 22. 17:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kinyírták őket. Lehet, hogy nem pont úgy és ugyanakkor, de a kivégzés az megvolt.
2018. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Hallotam mar romanoktol hogy Chileben el, de lehet kerdezo igazad van es inkabb Iranban el. Tekintve hogy 1918 Jan 26 an szuletett izgalommal keszul 100 adik szulinapjara.


Allitolag Hiler is meg van hivva akit feleleszettek, nagy buli lesz felesege most 102 eves tortat is fog sutni.


Yup, igy all a helyzet

2018. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

101-edik

elirtam

2018. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Van videó a kivégzéséről. Persze, tudom, a Holdraszállás is kamu felvétel.


Mindenesetre ha életben maradtak, a lényegen az se változtat: őt kivonták a forgalomból és eljött a rendszerváltás.

2018. dec. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Hitlerrel beszéltem tegnap.

Aszonta elmegy.

2018. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
#5: Tényleg nagy parti lesz. Elvis Presleyt hívták fellépni.
2018. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valójában kivégezték őket. Nyugodtak azért voltak, mert azt hitték nem ismerték el a bíróságot és abban reménykedtek, hogy nem lesz jogerős az ítélet. Az egyik volt ismerősöm maga is a kivégzőosztag egy tagja volt. Másrészt azóta készült 6 DNS teszt is és valóban ők feküdtek az 1989-ben kiásott sírban. (2 tesztet Románia, 1et Franciaország, 1et Magyarország, 2 tesztet pedig egy-egy EUs küldöttség vegzett
2019. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!