Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Brit parlament hatalmas...

A Brit parlament hatalmas többséggel elutasította, leszavazta a Brexit megállapodást. Nem lesz Brexit?

Figyelt kérdés

2019. jan. 15. 21:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
"Kérdező légy tisztába a dolgokkal. Nem a Brexitet utasították el, hanem May kilépési megállapodási tervét" Én értem, de megállapodás nélkül biztos nem lépnek ki, és most a politika kezdi majd húzni az időt, hogy elhalasszák, kitolják a kilépést. Azonban az lesz a dolog vége, hogy visszateszi a kormány a " nép asztalára" az egészet és új népszavazás lesz.
2019. jan. 16. 09:24
 12/20 anonim ***** válasza:

Korrekt megoldás az lenne, hogy új kérdésben új népszavazás ami arról szól, hogy kilépjenek-e ezzel a megállapodással, vagy ne lépjenek ki egyáltalán.


Hiszen a nép amikor szavazott nem ismerte ezeket a feltételeket, következményeket, a megegyezés nélküli kihullást pedig senki sem akarja.

2019. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

,,Én értem, de megállapodás nélkül biztos nem lépnek ki"


Nem, nem érted. Itt nem arról van szó, hogy most akarnák beadni a kérvényt, hogy ilyen feltélekkel akarnak kilépni az EUból. Az már rég be lett adva, most az egész herce-hurca arról megy, hogy milyen feltéleket rakjanak le az EU felé, miket akarnak. Nem raknak le semmit, akkor feltételek nélkül fognak kilépni és az EU dönt mindenről, a Briteknek meg semmi beleszólásuk nem lesz. Itt már rég nem arról megy a vita, hogy kilépjenek, ne lépjenek, hanem miként lépjenek ki.

2019. jan. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Én pontosan tisztába vagyok ez addig történtekkel, de úgy látom, hogy a történet vége egy újabb népszavazás lesz. A megállapodás nélküli kilépés, bár jogilag lehetséges, gyakorlatilag ki lehet zárni. Ami most folyik a brit parlamentben az időhúzás.
2019. jan. 16. 14:26
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Theresa May megállapodását szavazták le nem a Brexitet.
2019. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
"Theresa May megállapodását szavazták le nem a Brexitet." Megállapodás nélkül nem lesz Brexit, mert a britek nem fognak megállapodás nélkül kilépni.
2019. jan. 19. 11:58
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Megállapodás nélkül nem lesz Brexit, mert a britek nem fognak megállapodás nélkül kilépni."

Már miért lépnének ki, amikor pont erről szól a dolog, hogy ki fognak lépni, és az a kérdés, hogyan?

2019. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Drazicc ***** válasza:
Az emberek a Brexitre szavaztak, a politikusaik töketlenek ezért nem lesz meg a népakarat? Nem tudom pontosan mennyit keres egy angol parlamenti képviselő de gondolom legalább annyit mint egy magyar. Tehát nem azért kapnak ilyen fizetést, hogy 2 év alatt ne tudjanak fölhozni egy épkézláb tervet.
2019. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha Theresa May ügyesen húzza az időt, akkor az adott időpontban megtörténik a kilépés elfogadott egyezség nélkül is. A pénzuralmi rendszer azt akarja, hogy legyen újabb szavazás, hátha az azt hozná, hogy ne lépjenek ki. Emiatt hozták Brüsszelben a megengedő lehetőséget, hogy feltétel nélkül bentmaradhatnak. Brüsszel direkt olyan kilépési feltételeket ajánlott, amelyek elfogadhatatlanok. Ez be is jött. De a bizalmatlansági szavazáson May túljutott, tehát a lemondatását nem sikerült a trilliárdosoknak elérni. Szurkolnék a kilépésért, de akkor V minek változtatja meg Brüsszelt és az EU-t jó irányba?
2019. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem lesz egy megerősítő népszavazás, hogy az adott feltételekkel ki akarnak-e lépni, vagy inkább maradnak. Ez lenne a logikus, és ebben semmi demokráciaellenes dolog nincs véleményem szerint.
2019. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!