Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Te eltudsz képzelni egy...

Te eltudsz képzelni egy európai hadsereget? Hogyan épülne fel ez a hadsereg? Megvalósítható egyáltalán?

Figyelt kérdés
2019. jan. 23. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Gondolom az EU központi költségvetéséből szerveznék, bevonva a tagállamok erőforrásait is. Nem csak sokkal hatékonyabb lenne, mint a jelenlegi rendszer, de összességében sokkal olcsóbb is. Ráadásul valós tényező lehetne az EU világpolitikai szinten ilyen tekintetben is.
2019. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhetőnek tartom, de kétlem, hogy Európa készen áll az integráció komoly elmélyítésre, föderációra, közös hadseregre.

A dolog számos fontos kérdést felvetne. Csak néhány:

- Mekkora legyen a hadsereg, miből finanszírozzák?

- Kötelező legyen csatlakozni az EU tagállamoknak vagy önkéntes legyen a rendszer?

- Tagállamonként, kvóták alapján kellene feltölteni a hadsereget vagy bárhonnan, akárhányan jelentkezhetnének és így válogatnának a jelentkezők közül, mint például az Amerikai Egyesült Államokban? Nem EU polgárok jelentkezhetnének-e?

- A hadsereg csak védelmi célú lenne, vagy az unión kívül, távoli hadműveletekben is részt venne, globális hatalmi szerepet szolgálva, mint például az amerikai, orosz haderő?

- Kik lennének a hadsereg vezetői, hogyan zajlana a kinevezés? Kik döntenének a hadsereg bevetéséről? Az Európai Parlament? Az Európa Tanács, a tagállamok kormányfői? Sima többség, 2/3-os többség vagy összeeurópai konszenzus kellene ahhoz, hogy Európa háborúba vonuljon?

- Szükség esetén elrendelhetne-e Brüsszel sorozást?

- Hogyan viszonyuljanak egymáshoz a tagállami haderők és a föderáció közös hadserege? Hogyan legyen egészséges összhang? Mi legyen például a francia nukleáris arzenállal? És a NATO szerepe?

- Az EU tagállamok területén is bevethetné Brüsszel a hadsereget, akkor is ha az adott tagállam ellenzi a fegyveres beavatkozást?

2019. jan. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Az EU összes tagállama feladja a hadsereg feletti önrendelkezését, ezek innentől kezdve az EU-s hadsereg személyi- és eszközállományát képezik.

A finanszírozása a közösből menne, kb úgy tudom elképzelni mint anno a Monarchia esetében volt. Mindenki gazdasági szintje alapján hozzájárul egy adott összeggel.

2019. jan. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Crisopher ***** válasza:
100%

További probléma, hogy most egyes EU tagállamok egyben NATO tagállamok. De vannak országok (pl Ausztria) melyek deklarálták katonai semlegességüket. Hogyan viszonyulna az uniós hadsereg a NATO-hoz? Mi legyen a semleges tagállamokkal?

Az atomarzenál maradjon meg a tagállamoknál, vagy pedig az is legyen közös felügyelet alatt, mert úgy nagyobb az elrettentő erő? Ezek nehéz kérdések.

2019. jan. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

megvalósítható igen sőt kimondottan előnyös lenne európának. Itt viszont döntő tényező a nagyhatalmak akarata.


Sem amerikaiaknak , sem az oroszoknak nem érdeke egy erős európa. Azzal meg ne jöjjön senki hogy amerika szövetségesként tekint az eu ra mert a lehalgatások kiszivárogtatása után ez bebizonyosodott hogy egyáltalán nem

2019. jan. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés nagyon jó - bárcsak alkalmazható lenne a gyakorlatban! Globalizálódnia kellene a rendvédelemnek is.


Nem ártana a Tartós Béke elterjesztése a különböző régiókban...

2019. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!