Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mondanátok nekem olyan könyvet...

Mondanátok nekem olyan könyvet ami az USA létrejöttéről szól?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok ami a rasszizmus és a rabszolgatartás eltörléséről és az emberi jogok egyenlőségéről szól.

2019. jan. 25. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hahaha..!Nem innen indul az amerikai történelem.A brit felfedezők megérkeztek a kontinensre,hozták magukkal a jó kis vírusaikat meg a baktériumokat amelyekkel végeláthatatlan szenvedést okoztak az indián őslakosoknak.Plusz módszeresen írtották őket.Közben Afrikából telepítettek be feketéket,akiket ugyanolyan állatoknak tartottak mint bármelyik másik vadonélő állatot.Ők végeztek el minden jellegű munkát miközben a gyarmatosítók igen jól éltek.Egyébként ez a kapitalizmus alapja a mai napig,ezért lelkesednek agyhalott magyarok még mindig.Akik pedig világszerte tüntetnek a globalizáció ellen azok a kapitalista rendszer ellen is tüntetnek.A rasszizmus még ma is jelen van az USA-ban,az emberi jogok egyenlősége a kapitalista kizsákmányoló rendszerben nem is működhet,a fizikai dolgozó pedig mindenhol rabszolga az egész világon.Csak van ahol jobban él,míg máshol pl Magyarország éhbérért dolgozik.Örülhetsz mert megspóroltam neked egy olyan köny árát amelyet feleslegesen vettél volna meg,rosszabb esetben hazugsággal lett volna tele.Majd igyál egy sört az egészségemre.
2019. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Az USA létrejötte, (kikiáltása) 1776. július 4.

2. A rabszolgaság eltörlése érdekében 1861-1867 közötti polgár háború Észak- és Dél-Amerika között. Az északiak már véget akartak vetni a rabszolgaságnak, míg a déliek (gyapotföld, cukornád termesztés, stb. ) miatt, meg akarták tartani a sok olcsó munkáskezet.

Legsikeresebb könyv erről: Jules Verne: Észak Dél ellen. Később film is készült belőle.

2019. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy még pontosabbak legyünk:

- 1492. Kolumbusz Kristóf felfedezi Amerikát. Legújabb kutatások alapján feltételezik, hogy már i.sz. 400-as években a vikingek is jártak ott, egyes ásatási leletek erre utalnak.

- Kolumbusz hozta az első híreket a földrész mesés gazdagságáról, az inkák-maják-aztékok gazdag arany és drágakő leleteiről, a földrészen található rengeteg fűszerről, bőségről...

- A 18.-ik sz-ban az írek tömeges kivándorlásával vette kezdetét az európai emberek letelepedése. Ők voltak, akik lefektették az első törvényeket, ők mondták ki először: mindenkit befogadnak, nincs megkülönböztetés.

Újabb bevándorlási hullám, az "arany ásási láz"!

- A rabszolga kereskedelem akkor indult be, amikor már az európai telepesek a déli országrészben a gyapotföldekre, cukornád ültetvényekre kerestek olcsó munkaerőt. Ekkor terjed el, hogy Afrikából és a Dél-tengeri szigetekről fogdosták össze az őslakosokat és adták el őket rabszolgának...


Persze még ezt is lehetne ragozni, és egész biztos lesz is, aki még ezt is pontosítja, de amit a kérdező tudni szeretne, az nem 1-2 év történése!

2019. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nemrég érettségiztem, én is tisztában vagyok az évszámokkal, de azért köszönöm. Újra fogalmazva, egy olyan könyvre gondoltam, ami az USA-ban létrejött politikai identitásról szól, vagyis az emberi jogok egyenlőségéről, és a szabadságról.
2019. jan. 25. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!