Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mért baj az hogy a délvidéki...

Mért baj az hogy a délvidéki magyarok is beleszólhatnak Magyarország jövőjébe?

Figyelt kérdés

Mert ők nem magyarok vagy mi? Nem egy nép erről van szó? Fejtsétek ki bővebben de az is lehet hogy nem volt ott töri órán aki ezeket mondja..

" Ha már a külföldi magyaroknak van joga szavazni, akkor...."

Meg nem értem, mi nem tetszik a "MAGYARORSZÁGI" magyaroknak hogy délvidékre jön egy kis támogatás - amit nem csodálok mert önmagában a Szerbia fizetés semmire nem lenne elegendő..



2019. jan. 27. 16:13
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint, mi nem egy nép vagyunk..
2019. jan. 27. 16:15
 2/31 anonim ***** válasza:
4%

Mert tisztára iligyek. Szerintem be kellene még vezetni vagy 3-4 adófajtát, hogy még több pénzt kapjatok, de sajnos erre nincs esély, mert szörnyen iligyek ezek a gonoszok!

https://www.youtube.com/watch?v=ZAz5kn39H9c

2019. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

Megint te?

A nemzetiseg es az allampolgarsag nem ugyanaz. Es ezt erdelyikent irom ezt.

Ha a szerb fizetes keves, ahogy a roman is sok helyen, az meg nem magyarorszag gondja.

At a baj hogy nem veszed eszre hogy az egesz tamogatas csak szavazatvasarlasra menne.

2019. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
44%

"At a baj hogy nem veszed eszre hogy az egesz tamogatas csak szavazatvasarlasra menne."


Tökmindegy. Ha éppen észreveszi, az sem érdekli. Tapasztalat. :D

Megvonja a vállát "jó pénzt az" alapon, zsebre vágja és még többet akar.

2019. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

És most komolyan ez az indok?

Ember akkor ennyi erővel, ennyi munkával az ottani Magyarok ne követeljék már vissza Trianoni területeket már szánalmas lenne..

Úgy beszéltek róla mintha mi tehetünk volna valamit miatt, nos igen :DD

2019. jan. 27. 16:32
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező a tanárok miért nem szólhatnak bele az egészségügy dolgaiba? Az orvosok az államigazgatásba? A közalkalmazottak az oktatásba? Megint mások akármibe?

Hiszen mind magyarok vagyunk egy országban élünk.


Nem szabad hamis logikát alkalmazni, mert hamis lesz az eredmény is. Nem az érdekes itt, hogy valaki milyen nemzetiségű, hanem az, a saját véleménye mennyire hat vissza rá! Ha én azt mondom, nagyobb adó kell, én fizetem. Ha azt mondom, kisebb adó kell, én iszom a levét, ha ezáltal nem finanszírozzák a kevés adóból a számomra fontos közellátást.


A külhoni magyarok beleszólnak valamiba, aminek a hatása őket nem érinti. Az tisztességtelen. Az itt élő nemzetiségiek viszont ont azért szavazhatnak (pedig nem magyarok), mert a szavazatuk őket is érinti. Így tisztességes.


De az agymosó propaganda hamis valóságot sugall. Egy nép vagyunk, de nem egy ország. Olyan nincs, hogy valaki kétféle dologba szóljon bele. Akkor nem szavazhatnának otthon. A szerbek (románok, szlovákok) majd eldöntik, hogyan éljenek. Ezt akarod? Mert ezt hamar kitalálhatják szomszédaink, és igazuk lesz, meg erejük is hozzá.

2019. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%

Vagy gyere Magyarországra, dolgozz Magyarországon, adózz Magyarországnak, és élvezd az ezért kapott ellátást, támogatásokat, bármit, VAGY maradj Szerbiában, dolgozz Szerbiában, és tegyél azért hogy a szerb politika úgy alakuljon hogy jobb legyen.


De az az opció, hogy Szerbiában maradsz, szerbiának adózol, de a magyar adófizetőktől is kapsz kevéskét, az úgy nem igazán fair...


A támogatásokat meg nem faji, vagy nemzeti alapon adják, hanem az jogosult rá, aki hozzájárul a közös kasszához.


Ez kb olyan mintha "benne lennék egy klubban", de nem fizetek a klub közös kasszájába, viszont igényt tartok rá hogy a többiek általi befizetésekből én is részesedjek.

Miért is?


Felőlem halál mindegy ki milyen nyelvet beszél, milyen zászló van az erkélyén, ha nem fizet bele abba a perselybe amibe én belefizetek, akkor ne is kapjon belőle. Határon belül se érzek felelősséget törődni bárkivel a nemzetisége miatt. Ha hozzáad a közöshöz akkor korrekt módon kapjon is vissza.


Ja, és a legszebb hogy ti az egész szavazásosdiból csak a pozitiv hozadékát érzékelitek. Azt hogy itt közben hogy romlik minden közintézmény működése, azmár nem hat vissza rátok.


Szerintem ez nem korrekt. A közteherviselésből kb kivonjátok ezáltal magatokat.

2019. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

6-os

Igazad van, egyetértek!

2019. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Azért ne támadjuk egymást mivel kiváncsi voltam, miképp vélekednek róla az emberek GYiK-en..

szó ami szó..

2019. jan. 27. 16:51
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

Engem nem zavar, én sem otthon élek, hanem angliában, nekem is épp annyi jogom van beleszólni, mint neked, semmi.

Mondjuk az idegesítő, ha nincs az a rengeteg erdélyi fideszes szavazat, akkor megtörtént volna a kormányváltás, és akik most a határon túliakra haragszanak azok valószínűleg ez miatt.

2019. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!