Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért épp Oroszország volt az...

Miért épp Oroszország volt az első, amely kidőlt az első világháborúban?

Figyelt kérdés
Hatalmas, sok ember, sok nyersanyag és elsőként dőlt ki. Értem én h az emberek is elégedetlenek voltak, meg a bolsik szervezkedtek de akkor is. És ugye nem gyenge szövetségesei voltak Anglia és Franciaország személyében. Na meg az USA is meg azelőtt belépett, mielőtt Oroszország kidőlt.

2019. jan. 27. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Értem én h az emberek is elégedetlenek voltak, meg a bolsik szervezkedtek de akkor is."


Hát, akkor is kidőlt.

2019. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Addig bírta a háborús erőfeszítést. Egyszerűen akkora volumenű hadakozásra katonailag és gazdaságilag nem volt felkészülve.
2019. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"meg a bolsik szervezkedtek de akkor is."


A bolsik nem csak szervezkedtek, hanem meg is alapították a Szovjetúniót 1917.-ben, és a hadierők a belső lázongások, az ú.n. "fehérterror" elnyomására és leverésére kellett.

Ezért Lenin, otthagyva addigi szövetségeseit, szépen kiugrott a háborúból.

2019. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
A fricceknél pár rafkós figura rájött, hogy a muszkákat hogy lehetne kirakni az ellenség táborából, így nagy titokban birodalmi márkák millióit öntötték Lenin pajtás kis hobbiprojektjébe, amely így szárnyra kaphatott, olyannyira, hogy a muszka vezetés nem bírta egyszerre gyurmázni a háborút és az istenverte nép hőzöngését fékentartani, bele is buktak, jó Leninünk (aki a macskákat szerette, tehát rossz ember nem lehetett) már ki is lépett a háborúból, így megvalósítva a fricc ötletet, de azokon sajnos már ez sem segített, mert a tetves jenkik ebbe is beleütötték horgas orrukat.
2019. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Zolika, ezt a legendát egyedül találtad ki, vagy segítettek benne?

Van erről valami egyéb forrás is, mint a te képzeleted?

2019. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Oroszország volt a nagyhatalmak közül a legfejletlenebb gazdaságilag (és társadalmilag is). Nem kell hozzá nagy ész, hogy belássuk: a leghamarabb ők érzékelik a háború következményeit.

Ráadásul a bolsik abba akarták hagyni az "imperialista" háborút.

2019. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!