Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerika nem tekint szövetséges...

Amerika nem tekint szövetségesként Európára?

Figyelt kérdés

Minden államnak jó, ha a szövetségesei erősek, hisz akkor együtt biztosan erősebbek mint az ellenfeleik.

Ehhez képest az USA nem támogatja az együttműködő, akár föderatív Európát, az erős szövetséget, a közös hadsereget, stb. Nem ellenzi, csupán nem is támogatja ( még szóban se ).

Ez azért van, mert Amerika vetélytársként gondol ránk? Amerika számára a sok kisebb, gyengébb és gazdaságilag kevésbé jelentős állam a jó szövetséges, amely ki van szolgáltatva minden szempontból az USA-nak?

Csak gondoljunk bele, az USA összességében több tízezer katonát állomásoztat szövetséges ( NATO tag ) európai országokban. Ha közös európai hadsereg lenne, erre nem lenne szükség, ugyanis lenne a tagországoknak repülőgép hordozója, repülőgépei, helikopterei, jó tankjai, erős légvédelme, stb. Önmagában mit ér a 30-40 ezres magyar, szlovák vagy épp a 70-100 ezres román hadsereg? De ha az egész EU közös hadsereggel rendelkezne... A világ 10 legerősebb hadserege közül 4 EU tag ( Nagy- Britannia még most, Franciaország, Németország, Olaszország, bár utóbbi egyes statisztikák szerint csak a top 20-ba fér bele ). Ugyanígy a világ 20 legerősebb gazdasága közül 6 ( egyes statisztikák szerint 7 ) állam EU tag, az össz-GDP pedig világelső lenne.


2019. febr. 2. 01:05
 1/2 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást. Kínától sokkal jobban tartanak.
2019. febr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Steve G. Paul ***** válasza:

Ha elég gyenge a felhozatal akkor lehet egy hadsereg az X., de attól még fényévekre van az elsőktől.


Csak egy példa: A US Navy vizkiszorításban (mivel nem a dbszám számit, mivel nem mindegy ki mit hív rombolónak 10 vagy 3e tonnást) akkor mint a világ összes(!) többi navy-je együtt. És tiszta pánik van US-ben, hogy milyen gyenge, most indul a nagy fejlesztés.


Európa nem az EU. Az USA (meg Kína, meg senki) nem akar egy uralkodó hatalmat Európában. Az EU tőke+technológia + Orosz erőforrás sok évtized múlva kihívó/kellemetlen lehet.


Ahogy klasszikusok mondják: Jó ötlet az EU hadsereg. Aztán mi lesz a közös nyelv? És a német fog a franciának vagy fordítva parancsolni :).


Ez az EU hadsereg olyan mint az állami újraelosztás (sok szegény ember együtt nem lesz gazdag). Ha a sok gyenge ország hadseregét összerakod az attól még nem lesz USA szint. És se a demográfia, se a pénz (máshonnan ahol már most sincs hiányozna), se a szükség nincs is -még- egy erős EU hadseregre.

2019. febr. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!