Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lehetősége van szavazás...

Milyen lehetősége van szavazás terén annak a magyar nemzetiségű szlovák állampolgárnak, akit lentebbiek jellemeznek?

Figyelt kérdés

- lehetőleg magyar(ok)ra szeretne szavazni

- nem szeretne a Fidesszel szimpatizáló MKP-ra szavazni

- nem szeretne Bugárékra sem szavazni



#magyar #Európai Unió #választás #szavazás #Felvidék #EP #EurópaiParlamentiválasztások
2019. febr. 15. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem akik nem magyarországon él és külföldi állampolgár annak semmi köze ne legyen semilyen szavazáshoz.

Mivel pont, hogy semmi fogalma nincs az itteni helyzetről.

2019. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyes, nem sikerült megértened a kérdést, de fújod a DK-tól tanult baromságot.


Kérdező, szerintem egy magyar oldalon kevesen vannak azzal tisztában, hogy hány és miféle szlovákiai magyar párt létezik.

2019. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
rohadjak meg de szerintem aki nem dolgozik vagy él itt életvitelszerűen, annak semmi köze a politikánkhoz
2019. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. és 3. válaszoló!


Szerintem azoknak nem szabadna szavazni, akik felnőtt létükre nem tudnak értelmezni néhány egyszerű mondatot! Komolyan ennyire gyökerek vagytok, hogy nem fogtátok fel, hogy a kérdező Szlovákiában akar szavazni?

2019. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, nem hiszem el, hogy ennyire nem megy a néma értő olvasás? 1-es és 3-as válaszoló, fussatok neki még néhányszor a kérdésnek is meg a nyolc osztálynak is!
2019. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

:D Azt sem tudják ki Bugár Béla, mit takar az MKP, de mernek politikai kérdésben "megszólalni", mi több úgy, hogy a kérdést sem értik! Döbbenet!

5-ös elhiheted! Olvass minél több kérdést politika témakörben! Siralmas a helyzet, siralmas!


Kérdező ez esetben tudtommal elfogytak a lehetőségeid!

2019. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem beírni a kérdésbe, hogy Európai Parlamenti választásokról beszélek. Ahhoz jogom van, akárhol is élek.

Másik dolog: mostantól Magyarországon tervezek élni és dolgozni (egyetemet már ott végeztem), de még nincs meg a magyar állampolgárságom.


Remélem így tisztább lett a kérdés.

2019. febr. 15. 17:00
 8/13 A kérdező kommentje:
"Ahhoz jogom van, akárhol is élek." - EUn belül természetesen. Viszont tudtommal Szlovákiában kell szavaznom. Szóval a fentieknek megfelelően szeretnék minél tudatosabban szavazni.
2019. febr. 15. 17:04
 9/13 anonim ***** válasza:
A kérdés eddig is egyértelmű volt. (remélem) Ahogy írták sok lehetőséged nem maradt.
2019. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondoltam, hogy EP választásról van szó, mert beleírtad a kulcsszavak közé, de komolytalanok nálatok nem indulhatnak, ha marad a rendszer úgy, ahogy korábban volt, úgyhogy feltételezem csak a parlamenti pártokra szavazhatsz majd és épp ezért írtam, hogy nem maradt több lehetőséged! Úgy egyébként meg, a pártok összetételét tekintve, hogy melyikben vannak magyar képviselők is, azt nem tudom (ennyire nem vagyok otthon a szlovák politikában), de ha jól tudom, nálatok belelehet szólni szavazás során a pártok listájába is, a listán a sorrendbe! (ezt meg majd legkésőbb a szavazás során látni fogod!) Attól, hogy az MKP a Fidesszel szimpatizál, még nem jelenti azt, hogy egy kutya (csak jobb jóban lenni)!

Részemről beleszólhatsz a magyar politikába is(!) akkor is ha Szlovákiában élsz. Lehet tájékozottabb szavazót talál benned Magyarország, mint az első hozzászólóban. Szóval nem izgat! Sőt ha ez akár bármelyikőtöknek is azt jelenti, hogy fontosak vagytok nekünk, akkor határozottan támogatom a dolgot! Fölösleges magyarázkodnod! Ha majd itt találod meg a szerencsédet és a boldogságot, annak pedig örülök!

Sok sikert!

2019. febr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!