Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért is jobb elnevezés az...

Miért is jobb elnevezés az "Észak-Macedónia" simán Macedóniánál?

Figyelt kérdés

Az "Észak-Macedónia" országnév még jobban arra utal, hogy a Macedón Köztársaságnak köze van a déli görög tartományhoz.


Ha jól vettem ki a névvitából a lényeget, pont ezt akarták a görögök megakadályozni.



2019. febr. 15. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Rossz helyen kérdezel. Ezt a névadók és az azt vitatók tudják kizárólag megválaszolni. Honnan tudjam én, miért pont ezt találták megfelelőnek? Vagy üssek a hasamra éés mondjak valami fellengzős választ?
2019. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

#1 Ha nem tudod a választ, nem kell válaszolni/kötözködni, csak tovább kell görgetni.


Hasonló véleményen vagyok mint a kérdező. Teljesen felesleges a névváltoztatás, de ha így jobban alszanak akkor csak nyugodtan.

2019. febr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Itt úgy látszik senki sem tudja a választ...


Rajtam kívül.


Azért lett ez a nevük, mert Görögországnak van egy Makedónia nevű tartománya, amely éppen határos Macedóniával. Na most a görögök attól féltek, hogy ha elismerik csak úgy simán, Macedóniát, akkor a névazonosság miatt azok területi követeléssel fognak fellépni Görögországgal szemben. Ezért lett ez a kompromisszumos megoldás, hogy Észak-Macedónia, mert egyébként a Macedónok szeretnének a NATO-ba, később az Európai Unióba is belépni, azonban amíg tartott a névvita, addig a görögök ezeket mindig megvétózták.

2019. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Hármasnak a válasza tökéletes, 100%-os. Ilyen sok buta kisgyerek van itt, akik ennyit sem tudnak. Akkor az iskolában mit tanulnak?
2019. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3


A hármas válaszoló tökéletesen megmondta a helyzetet. Azonban a névválasztás furcsa, mert Észak-Macedónia nem egyesülhet a "Dél-Macedón" területekkel? :D


Ez ilyen csavaros, balkáni logika.

2019. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem jobb, mindkét elnevezés nevetséges hülyeség.
2019. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezért nem hagytam vna h Macedónia maradjon a neve. Lehetett volna nyugat bolgár köztársaság vagy szlav-macedonia is a neve.

Semmi garancia nincs rá h később nem fogják követelni makedónia egy részét. Jogtalanul birtokolják a nevét mivel nem hellén néptől van szó. A makedonok hellenek voltak.

2019. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!