Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svédország vagy Norvégia jobb...

Svédország vagy Norvégia jobb hely? Esetleg Finnország?

Figyelt kérdés

A globális felmelegedés tönkretette Magyarország éghajlatát.Februárban 10+ fokok vannak.

Szerintem célszerű lenne északabbra menekülnöm a felmelegedés elől.Skandinávia lenne az ideális célpont.



2019. febr. 23. 11:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
A legjobb ezek közül Norvégia, de ha az időjárás miatt akarsz csak lelépni, azt ott sem fogod megúszni.
2019. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem sok mindent adtál meg, például dolgozni mennél ki, vagy csak elmenekülni a felmelegedés elől?

Finnország az egyik legszebb ország a világon, de nehezebb dolga van ott egy bevándorlónak. És meg kell tanulnod finnül, minél előbb minél jobban.

Svédországban jól beszéli a lakosság az angolt, és olcsóbb az élet szinte minden területen mint Norvégiában. Nem csoda hogy a legkedveltebb cél az új hazát keresők körében.

Ha már itt vagyunk ejtsünk szót Izlandról is, hiszen gőzerővel fejlődik, és nagy a szükséglet a bevándorlásra. Egy építőmunkás dupla annyit keres, mint a UK-ben. Vagy gondoljunk a turizmusra. Szezonban sok millió túristát kell kiszolgálnia egy 300 ezer fős lakosságnak, akik csak egy kis része dolgozik a turizmusban. Gondolhatod, hogy el kell nekik a segítő kéz. Más kérdés, hogy az időjárás egy átlag magyarnak már-már élhetetlenül szélsőséges, amin csak rontani fog a globális felmelegedés.

2019. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

De Svédországban úgy tudom van sorkatonaság.

A felmelegedéstől gondolom ezekben az országokban is melegebb lesz.A finnt meg könnyen megtanultatom,hiszen rokon nyelvünk,nem?

2019. febr. 23. 12:07
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Finnország jónak tűnik. Én oda mennék, ha Amerika nem jön össze (informatikus vagyok és ezért ezek a célországok). Finnországban államilag támogatják az informatikai fejlesztő cégeket.
2019. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

"De Svédországban úgy tudom van sorkatonaság."

Mivan? És szerinted bevándorlókat soroznak be??


"A felmelegedéstől gondolom ezekben az országokban is melegebb lesz."

Ajjaj látom van még mit tanulni a globális felmelegedésről.


"A finnt meg könnyen megtanultatom,hiszen rokon nyelvünk,nem?"

Pfff A világ egyik legbonyolultabb nyelve a magyarral együtt :D Az hogy néhány szavunk hasonlóan cseng, nem lesz könnyebb megtanulni.

Hány éves vagy kérdező? A világ nem ilyen fekete-fehér, sajnos skandinávia sem.

A Globális felmelegedésnek az egyik legnagyobb szenvedője a Skandináv térség lesz Más problémák lesznek mint kiszáradó mediterrán térségben, a hurrikánok tépte kelet amerikai térségben, az eláradó Holland alföldön.

2019. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

"A finnt meg könnyen megtanultatom,hiszen rokon nyelvünk,nem?"


Kinek rokon nyelve? Nekem magyar az anyanyelvem, ehhez a lehető legtávolabb áll, tiéd nemtom mi,azt sem hogy hol élsz. Itt Európában mindenki angolt tanul, mert ugye az a legprimitívebb európai nyelv, gy a legkönnyebben elsajátítható.

A finn az kb még a farnciánál is bonyolultabb és nincsenek közös vagy hasonló szavak mint a franciában vagy az angolban, mondom a magyartól a lehető legtávolabb álló nyelv. Biztos meg lehet tanulni, én nem állítom hogy nem, de hogy az életed rá fog menni abban már most biztos lehetsz.

2019. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ja meg még a német, amiből rengeteg átvett szó van a magyar nyelvben, mert ha már magyarul írsz feltételezem a te anyanyelved is magyar. Na hogy ezzel is fogsz hasonlóságot találni azt már most felejtsed el! Még a franciában is több van, pedig az sem könnyen tanulható.
2019. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

De tessék amúgy a finn himnusz, máris tolhatod ide a magyar fordítást, google vagy bármely más használata nélkül, szabadkézi rajzzal, ha szerinted ez olyan "magyaros".


"Maamme


Oi maamme, Suomi, synnyinmaa!

Soi sana kultainen!

Ei laaksoa, ei kukkulaa,

ei vettä rantaa rakkaampaa

kuin kotimaa tää pohjoinen.

Maa kallis isien.


Sun kukoistukses kuorestaan

kerrankin puhkeaa;

viel' lempemme saa nousemaan

sun toivos, riemus loistossaan,

ja kerran laulus, synnyinmaa

korkeemman kaiun saa."

2019. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Dánia
2019. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Két nyelvben kb annyi hasonlóság van, hogy ez is ragozó, ragokat kapcsol a szavakhoz oszt cső. De más mindenben nincs két olyan egymástól távol álló nyelv mint a finn és a magyar.


"Dánia"


Ott meg pont ugyanaz a fos germán mentalitás dívik mint Németországban, ennyi erővel pont küldheted oda is, ha már szopni akar, szopjon nagyot.

2019. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!