Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sért-e valamilyen európai...

Sért-e valamilyen európai normát, a magyar himnusz szlovákiai betiltása?

Figyelt kérdés
Független vagyok a témában, csak érdekelne.

2019. ápr. 4. 19:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg ami a DAC-Slovan rangadót illeti, megnézném mi történne ha mondjuk egy Fradi - Újpest rangadó mérkőzésen egy szlovák kislány egy kifejezetten szlovák népi dalt adna elő. Tuti nem is engednék végig énekelni neki és nagy eséllyel az intenzíven kötne ki szegény már ha túlélné..:D

A szlovákok nagyon is kulturáltan viselkedtek szerintem.

2019. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Andizsuzsi ***** válasza:

"Fradi - Újpest rangadó mérkőzésen egy szlovák kislány egy kifejezetten szlovák népi dalt adna elő"


Azért ugye te is érzed, hogy a hasonlat erősen sántít? Melyik csapat szurkolói elsöprő többségben szlovák nemzetiségűek? (a szurkolókról nem is esett szó amúgy)

2019. ápr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Az EU-t csak a gazdaság érdekli így szerintem nem
2019. ápr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Látom van még egy identitászavaros szloták. Oltári frusztrált banda vagytok! ;)
2019. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a konkrét ügy hátterét, nem tudom, hogy szlovákéknál most épp mi verte ki annyira a biztit, hogy ilyen balkáni időket idéző döntést hoztak.

Azt sem tudom, hogy európai jogot sért-e. Emberileg azt gondolom, hogy igen. Ha nem, mert nem született ilyenre törvény, az baj. Nagy baj.

A "hìresen jó" viszony a szlovákok és köztünk nem újkeletű. Gyerekként sokat nyaraltam a Tátrában, amikor még Csehszlovákia volt. De a boltokban már akkor sem voltak hajlandók magyarul megszólalni, noha tudtuk, hogy értik ès beszélik a nyelvünket. Fiatal felnőtt fejjel Nyitára jártunk sokat egy ottani sportcsapathoz edzeni. Rendszeres volt, hogy az autóink le voltak köpdösve.


Aztán ez a cirkusz a Komáromi hídon Sólyom lászlóval...

Hogy a többi aljasságot ne említsem...

2019. ápr. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy jogokat sért-e ez, de a jó ízlést azt biztosan.
2019. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekel a téma szlovák származású magyarként. Szerintem ez jogállami normát sért. Nem normális dolog betiltani a magyar himnuszt. Az a probléma, hogy a szlovák szélsőjobb szítja az indulatokat a magyarok ellen.
2019. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!