Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A II. világháború miért nem a...

A II. világháború miért nem a kapitalista és a szocialista rendszer egymás közötti mély ellentéte miatt tört ki hanem a kapitalista társadalmon belül?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 9. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk a hitleri Németo. gazdasága végülis kapitalista volt, de azért rendelkezett egyedi vonásokkal, például az állam ráhatása sokkal nagyobb volt, mint normál kapitalista országok esetében.

Egyébként a különböző gazdaságpolitika ritkán ok egy háborúra. Egészen jól elnézték Hitler tevékenységét, csak akkor tettek katonai lépéseket, amikor Lengyelo-t támadta meg. Előtte már bekebelezte Ausztriát, elfoglalta Csehországot.

2019. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

A kérdésed egyik része sem teljesen igaz. A nemzetiszocialista rendszer eleve csak részben volt kapitalista (voltak magáncégek, de erős állami befolyás, protekcionizmus volt). Tehát a tengelyhatalmak legjelentősebb országa nem igazán "kapitalista társadalom" volt. A másik oldalon pedig a Szovjetunió a legkevésbés sem volt kapitalistának tekinthető.


Másrészt ugye nem volt egy erős szocialista/kommunista tengely, az már csak a háború után jött létre, mindenki a Szovjetunió ellen akkor eléggé egyesélyes meccs lett volna...

2019. ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából a világ nagytőkéseinek csak az volt a lényeg, hogy háborúzzanak az országaik egymás ellen és közben minél nagyobb profitot termeljenek. Ennek cinizmusát jól mutatja az, hogy amerikai nagytőkések párhuzamosan csináltak nagyberuházásokat Egyesült Királyságban, Németországban, Szovjetúnióban is. (Franciáknál kevesebbet, ők az amerikai tőkét jobban távol tartották.)
2019. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2:


Ugye az Ön 74%-ban hasznos válaszai nem feltétlenül történelmi jellegű kérdésekre adott válaszok mert az én kérdésemre adott válasza meglehetősen zagyva és érthetetlen ebből kifolyólag teljes mértékben értékelhetetlen vagyis 0%-ban hasznos.


Véleményem szerint a világháború hosszú idő óta érlelődött és sokféle bonyolult ok váltotta ki. A leglényegesebb okok magának az imperializmusnak a természetében gyökereztek, a kapitalista államok gazdasági és politikai fejlődésének egyenlőtlenségében, amiből elkerülhetetlenül következett a világuralomért való éles küzdelem.

2019. ápr. 9. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Minek kérdezel, ha lesz@rod amit válaszolnak?
2019. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

"Ugye az Ön 74%-ban hasznos válaszai nem feltétlenül történelmi jellegű kérdésekre adott válaszok mert az én kérdésemre adott válasza meglehetősen zagyva és érthetetlen ebből kifolyólag teljes mértékben értékelhetetlen vagyis 0%-ban hasznos."


A kérdésed volt zagyva és ha nem is érthetetlen, de értelmetlen. Én próbáltam h.ulye kérdésre értelmes választ adni, konkrétan mi érthetetlen abból, amit írtam?


"Véleményem szerint a világháború hosszú idő óta érlelődött és sokféle bonyolult ok váltotta ki. A leglényegesebb okok magának az imperializmusnak a természetében gyökereztek, a kapitalista államok gazdasági és politikai fejlődésének egyenlőtlenségében, amiből elkerülhetetlenül következett a világuralomért való éles küzdelem."


Nekem meg az a véleményem, hogy a második világháború fő oka az volt, hogy rosszul zárták le az elsőt. Ugyanezek a kapitalista államok a 2. világháború óta nem véletlenül nem estek egymásnak.

2019. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nyugati nagyhatalmakat és a SZU-t egymáshoz igen hasonló emberek vezették, elég csak az amerikai média vezetőire vagy az 1919-es népbiztosokra gondolni. Nem a rendszerek, inkább egyes népek közt folyt háború. Pl. az angolok és franciák utálták a németeket.
2019. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első világháború borzalmai után senki sem akart háborút.

A szovjet és a kapitalista világ ellentéte megvolt, de ilyen méreteket nem öltött, hogy ebből háború születhessen, kivéve Hitlert, akinek szovjetellenessége akkora volt, hogy ezt is bevállalta, persze más motivációja is volt, például a területszerzés, a lebensraum elmélet alapján.

A nyugati világ döbbenten látta, hogy Hitler sorra felrúgja a korábbi békeszerződés elemeit és folyton követelődzik, fenyeget, ezt a szudéta vidék annektálásakor elnézték neki, illetve a demilitarizált övezetbe a behatolást és az osztrák Anschuss-t is korábban, de egyre feszült a húr, amely a brit szövetségessé vált Lengyelország megtámadásakor elpattant.

A szovjetek korábban szövetségi ajánlatokkal bombázták a nyugati diplomáciát, amely éppen a szovjetellenessége miatt erre nem volt akkor még hajlandó.

Hitlernek végül pont ez a kommunista ellenessége lett a veszte, mert ha nem támadja meg az oroszokat, helyette inkább a brit pozíciókra fókuszál, mondjuk nagy erőkkel Afrikára és nem esik neki az oroszoknak, akkor más lehetett volna a világháború vége, hiszen a Barbarossa terv megindulása előtt szinte szövetséges státuszba kerültek egymással, teljes meglepetés volt mindenki számára és nagyban dominált benne az az ellentét, amit éppen kérdezel.

A brit - szovjet szövetség is csak a közös háborús ellenség ellenében jöhetett létre, az ellenésem ellensége a barátom, különben szó sem lehetett volna róla.

Később azért jött létre a hidegháború, mert mind a szovjetek, mind az USA és a nyugati nagyhatalmak (NATO) olyan erőre tettek szert, amellyel egymás puszta létét fenyegették atomháborúval, korábban ez nem állt fenn ilyen mértékben.

2019. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!