Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol lenne jobb elhelyezkednem....

Hol lenne jobb elhelyezkednem. Itthon, vagy Magyarországon?

Figyelt kérdés
Vajdaságban születtem, és egy döntés előtt állok. Jelenleg még a szüleimmel élek, akik nem szándékoznak máshova kiköltözni, mivel a 2 nagyszülőt nem akarják magukra hagyni. Itt építették fel az életük, a karrierük. A helyzet az hogy minden romlik, minden rohad szét. Eddig azt hittem hogy Magyarországon sem jobb a helyzet, ezt festették le a magyar emberek. (Talán nem kellett volna az interneten olvasottakat kézpénznek vennem.) Nem rég a rokonom, meg a faterja kiköltöztek Magyarországra. Az életük teljesen megfordult, sokkal nyugodtabbak, a második kocsit vették nem rég (így mindkettőnek van), több mindent bírnak venni. Azt azért ők is megmondták hogy a kezdet nehéz volt. Szerintetek hol lenne jobb élnem? Menyire higgyek nekik? Mert azért az ember teljesen mást hal azoktól akik ott élnek, azoktól akik kiköltöztek, és azoktól akik a neten vannak.

2019. máj. 1. 16:28
 1/8 Molyember ***** válasza:
62%
Ha beszélsz németül, és értelmes szakmád van, esetleg diplomád, akkor miért ne mennél egy kicsit messzebb sokkal több pénzért? Ha úgyse otthon laksz, akkor miért lenne pont Magyarország a cél? Érthetetlen a kérdésed. Mármint logikailag. Ha Szerbiából azért mennél el, mert Magyarországon jobb az élet, akkor Magyarországról miért ne mennél el, ha máshol még jobb?
2019. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Molyember ***** válasza:
Á, elnéztem, bocs.
2019. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok nagyon messze menni. És ugye itt azt mondják hogy már Magyarországon is jobban meg lehet élni meg sokkal közelebb is van...
2019. máj. 1. 16:43
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

#3

Ez nem feltétlenül az országtól függ, inkább az állástól amit találsz.

Nekem van rokonom a belgáknál, a németeknél, van barátunk a franciáknál, briteknél, lengyeleknél is. Akinek jó szakmája van vagy olyan diplomás állása ami jól fizet, azok jól élnek. Bár a francia barátaink már pár éve pedzegetik, hogy hazajönnének inkább 20 év után, annyira megváltozott kint a helyzet, eltűnik az a Franciaország amibe beleszerettek és amiben annyira szerettek élni, az egyik németben dolgozó rokonom meg tavaly hagyta abba és jött végleg haza. Másik németben dolgozó rokonom semmivel sem él jobban, mintha itthon lakna dolgozna, de már oda köti az élete. Másoknak meg nagyon bejött.

Tehát inkább azt nézd meg, hogy milyen állást tudnál szerezni. Ha van lehetőséged arra, hogy szakmailag is jó munkád legyen vagy sokkal többet keress és félre tudjál tenni sokat, akkor menj nyugatabbra pár évet. Még fiatal vagy, és minden fiatalnak jó ha tapasztalatot és kezdő tőkét tud szerezni. Ha nem tetszik annyira vagy túl nagy a távolság, akkor kereshetsz közelebbi munkát. Én nagyon szeretem ezt az országot és nekem jól is alakult az életem, én most jól érzem magam benne. A fiataloknak is most sok támogatást adnak és munkalehetőség is van, a fizetések is emelkednek. De ettől még a nyugati országokban sokkal magasabb az életszinvonal és bizonyos állásokban jobban is lehet keresni - sokkal jobban. Csináld úgy, mint egyik testvérem: fiatalon kimentek pár évre, utazgattak, jól kerestek, nyelvet tanultak, majd amikor családot akartak, akkor hazajöttek és itthon építkeztek. A nyelvismeretük, szakmai tapasztalatuk pedig egy jó álláshoz segítette őket - a fizetésükből így be tudták fejezni a házat és jól meg is tudnak élni. Inkább most menj ki,amíg még nem neked kell segítened a szüleidet.

De ha találsz itt olyan állást ami megfelel és elég jól keresel vele, akkor gyere, örülünk nektek. Remélem sikerül itt is jól meglenned és közben az országunk tud segíteni a Vajdaságban, hogy talán ne is kelljen a szülőföldedről végleg elköltöznöd.

2019. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

# 3


Ne a számokat nézd, hogy magyarországon jobb a fizetés mint nálatok egy dolog de itt olyan adónemek vannak mint sehol máshol (tranzakciós adó stb. Itt még azért is fizetned kell ha interneten megnézed az egyenleged) az óriási méretű bürokráciáról nem is beszélve mert az is egyedülálló.


Másszóval jól gondold meg hogy MO ra akarsz e élni

2019. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ide akarsz jönni akkor inkább a nyugati országrészben gondolkodj, leginkább Budapest-Esztergom-Tatabánya-Győr esetleg Székesfehérvár térsége amit javaslok ha tényleg elfogadható bért akarsz.

Itt azért van választék, és ha munkaerő kölcsönző cégen keresztül helyezkedsz el ami neked könnyebb lesz mert minden papírt segítenek elintézni vízumtól kezdve sok mindent, és az ilyen munka erőkölcsönzők azért ingyenes szállást biztosítanak ami végett csak kajára kell költened és ennyi. Aki azt mondta hogy jól járt, az biztosan így dolgozik. Mert a barátnőm is Vajdaságból jött ide, ő is szálláson kezdte. Most neki annyiból rosszabb hogy hozzám költözött és itt azért rezsibe is be kell szállnia, de már emeltek annyit a fizetésén hogy így is azért marad a zsebében, plusz ő elkezdett tanulni egy szakmát amivel itt azért könnyen elhelyezkedhet nettó 230 ezerért is akár. Ha hasonlóan csinálod akkor valóban anyagilag jobban jársz.


De hozzátok közel sz Alföldön ne nagyon akarj elhelyezkedni, jó lehet találsz melót de minimálbéren felül biztosan nem fogsz keresni, és ha a szállásodat is magadnak kell megoldanod akkor bajban leszel anyagilag jobb ha tőlem tudod.

Amit írtál hogy van aki azt mondja jó, meg amit olvasol kommentek meg amit ide is írnak, ezek vegyesek. Van akinek bejött, van akinek nem. Én a barátnőm példáját tudom igazolni hogy ő jól járt amikor szálláson volt. Most is jó neki így hogy velem van, mert nem egy magára költ sokat. De ha egyedül élne albérletbe nem csinálná így, mert már nem érné meg.

Van egy kollégám Ukrajnából jött ide már jó 2 éve. Ő például technikusként sem keres annyit kint a szülő hazájában amit itt megkeres sima operátorként. Meg mondta hogy igaz hogy az árak magasabbak, de még így is el van, de ha albérletbe kéne mennie akkor már nem járna jól semennyivel.

2019. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most is a netes embereket kérdezed :)


Ha a rokonaid ügyesek voltak, tudják a tuti receptet akkor miért nem tőlük kérdezed hogy hogyan csináltá és döntöd el hogy neked is menne-e?


Tele van az ország kesergő emberekkel. Szintén őket is fagagsd ki alaposan, hogy tudd pontosan mi a baj, neked ez baj lenne-e vagy se.

2019. máj. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha a fizetést nézed inkább menj magyarba mert itt az átlag fizu az ott a minimum szóval :/
2019. nov. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!