Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak Afrika hogyan tudott el...

Észak Afrika hogyan tudott el arabosodni?

Figyelt kérdés

Oké értem én hogy sokan voltak az arabok...

De sokáig nem uralták Marokkó és a Szahara nagy részét az arabok.

Közép korban nem tudom meddig de a berberek át vették újra az állam irányítását. Több muzulmán berber dinasztia megdöntötte az arabok hatalmát. Akkor hogy lettek mégis az arabok az urak? Simán csak többen voltak?


2019. máj. 2. 21:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve miért nincs saját államuk a berbereknek? Sőt tulajdonképpen kik a berberek?!😂 Az arabok de már a főníciaiak előtt is ott voltak már . Valami ősi eurpid nép? Vagy afrikai európai kevert népesség? Ahogy írom egyre több a kérdésem xD na jó olvasngatok kicsit... De azért írjatok!! xD
2019. máj. 2. 21:52
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
2050 be így hangzana ez a kérdés:"Európa hogyan tudott elarabosodni?"
2019. máj. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az erőteljes muszlim expanzió miatt. Miért, az Ibériai-félsziget hogy tudott el-arabosodni a középkorban? De említhetem akár Szíriát is, ami egykor a kereszténység egyik fellegvára volt.
2019. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most olvasom hogy Marokkó inkább berber mint arab állam. Csak araboknak tekintik magukat...
2019. máj. 3. 14:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Berber nép valójában nincs, a rómaiak nevezték így a nem latin népeket, mi 'barbár' szóként ismerjük.

Akiket most berbereknek neveznek, azok többsége voltaképpen a tuaregek, akik őshonosak abban a térségben, 15-20000 éve élnek ott, nem tudni honnan származnak, valószínűleg északnyugat-Afrikából.

Életmódjuk nomád, kis csoportjaik nem tudtak ellenállást kifejteni az arab expanzióra, amely a 600 -as évek elején történő Iszlám kialakulása után a mohamedán hit robbanásszerű terjedésével egyesítette az arab törzseket és Mohamed 632 ben bekövetkezett halála után kialakult az első kalifátus, az Omajjád dinasztia, mely megteremtette a katonai expanzió alapjait.

[link]

[link]

2019. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy a Kárpát-Medence elmagyarosodott.
2019. máj. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
úgy hogy leigázták
2019. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!