Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU hajlandó lesz bevenni...

Az EU hajlandó lesz bevenni Szerbiát, Bosznia-Hercegovinát, Törökországot, Grúziát, Ukrajnát? Mennyi esélyük van és körülbelül mikorra várható a belépésük?

Figyelt kérdés

Mostanában Nyugaton inkább bővítésellenes hangulat uralkodik. Talán a kicsi, de viszonylag felkészült Montenegró, Észak-Macedónia csatlakozását még elfogadnák.


- Szerbia esetében a fő probléma, hogy nem hajlandó elfogadni Koszovó elszakadását, pedig a NATO-EU nagyhatalmak mindannyian a koszovói szeparatizmust támogatják. További akadály lehet, hogy Szerbia hagyományosan orosz szövetséges, szoros kapcsolatokat ápolnak.


- Bosznia-Hercegovina jelenleg életképtelen ország, csak az ott állomásozó EU-NATO békefenntartók tartják egyben. Szegénység, munkanélküliség van és terjed az iszlamizmus.


- Törökország nagy része ugyan nem is Európában van, de a XX. században a cél az európai, euroatlanti integráció volt. Az EU nagyhatalmak viszont tartanak Törökországtól, mivel belépése esetén átvenné az unió legnagyobb tagállama címet és mivel még mindig elég szegény ország, nagy teher lenne a felzárkóztatása a keleti régióknak. Geopolitikailag is destabilizáló lehet az EU-nak, hiszen az unió keleti határa Azerbajdzsán, Irán, Irak, Szíria lenne. Gond van a demokráciával is és a ciprusi kérdés rendezése is már régóta megoldatlan. Az iszlám, török, közel-keleti kultúra sokak szerint nem is Európának való. Nyugaton tartanak a sok török bevándorlótól is.


- Grúzia/Georgia hátránya, hogy Európa egyik legperiférikusabb országa Oroszország szorításában. Instabil ország területi vitákkal, posztszovjet ingatag demokráciával, korrupcióval, elmaradottsággal.


- Ukrajnának szintén területi vitái vannak, küzd Oroszországgal és Grúziához hasonlóan a korrupció, korlátozott demokrácia is problémát jelenthet. A fő hátránya viszont az, hogy nagy és szegény ország, így Nyugat- és Dél-Európából nézve nem vonzó a felvételük. Sokat kellene az elmaradott, szegény, viszont nagy ország felzárkóztatására költeni és ha megnyílna a korlátok nélküli szabad nyugati munkavállalás az ukránok előtt, akkor az nagy migrációt okozna és ellenérzést váltana ki Nyugaton az új tömeges keleti olcsó munkaerővel szemben.



2019. máj. 21. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max. a szerbeket veszik be, a többit nem.
2019. máj. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerbiát talán a többi esélytelen
2019. máj. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Felesleges. Már a jelenlegi posztszovjet államokat se nagyon kellett volna, esetleg Szlovéniát, Csehországot és a balti államokat az oroszok miatt.
2019. máj. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mire ezeket az országokat bevennék, már nem lesz EU.
2019. máj. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt országok közül messze Törökország a legfejlettebb, de mivel nagy ország 80 milliós népességgel, ha bevennék döntéshozó pozícióban lenne az EU-ban, ezért a régi nagy tagországok nem akarják. Szerintem Montenegrónak van a legtöbb esélye most, de őket kihagytad.
2019. máj. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Még az általad említett Észak-Macedónia és Montenegró sem várható szerintem 10 éven belül, nemhogy ez a többi ország. Ennyi időre szinte lehetetlen előre tervezni.


A szerbek mellett jó pár EU tagország nem ismeri el Koszovót, a legnyilvánvalóbb és legjelentősebb ezek közül Spanyolország. így az ő bevételük is jelenleg esélytelen.


Törökországgal való kapcsolat az lényegében csak jópofizás, semmiféle akarat nincsen ennek bármiféle előremozdítására.


A többi ország meg az általad leírtak miatt borzasztó messze van. Talán 15-20 éven belül Albánia az akiknek lehetne valamennyi reményük, de ők is hihetetlenül le vannak maradva

2019. máj. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem írókkal.

Ezek közül az országok közül csak Törökország nevezhető életképes EU-ba való országnak viszont a nyugat-európaiak nagyon nem akarják mert már ígyis rengeteg török vendégmunkás van náluk,ezért is húzzák a belépésüket már évtizedek óta.


Igazából szerintem nem nagyon várható új tagország,amelyiknek van rá reális esélye az Montenegró mert már NATO tag is,Horvátország felé húz,kedvelt utazási célpont,Nyugat felé akarnak nyitni politikailag, eurot használnak illetve életszínvonalban sincsenek annyira durván leszakadva mint a fent említett államok.

2020. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!