Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdélyi magyarok! Mit szóltok...

Erdélyi magyarok! Mit szóltok a mostani EP választáshoz?

Figyelt kérdés
Ti szavaztatok? Ha igen, Magyarország pártjaira vagy Románia pártjaira, esetleg mindkettőre? Hogyan látjátok a jövőt?
2019. máj. 29. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Egy ember csak egyszer szavazhat. A beérkezett levélszavazatok alapján 33 302 szavazott a Fidesz-KDNP-re, az összes többi pártra összesen jutott 1344 voks.
2019. máj. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudja a kő, alig van itt képviseletünk és mi sem már lassan. Mindenki németbe disszidált.
2019. máj. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon (vagy más országban is, egyébként, nem releváns a kettős állampolgárság) csak akkor szavazhatok EP-választáson, ha oda szól a lakcímem. Mivel ez nincs így, nem Magyarországon lakom, így a román listákra szavaztam.


A magyar választásokhoz: meglepődtem a DK és a Momentum drasztikus erősödésén, a Jobbik gyengülésén nem annyira, bár épp ekkora beszakadásra nem számítottam. Az LMP-nek szerintem lassan vége, és az MSZP-nél is erősen rezeg a léc.


Romániában végül az ellenzéki nemzeti liberálisok nyertek, várható volt, mert a szocik az elmúlt években nagyon sikeresen lejáratták magukat a lakosság egy elég nagy része szemében. Az RMDSZ, a magyar párt végül kijutott, de most jönnek a cikkek arról, hogy olyan, Kárpátokon túli megyékből is kaptak 1500-2000 szavazatot, ahol az utolsó népszámlálás szerint 350-500 magyar él. Szóval ez nagyon érdekes.


Hogy hogyan látom a jövőt? Nem túl jól, de ez nincs összefüggésben, vagy nem föltétlen, az EP-választások alakulásával. Közel sincs akkora jelentősége, hogy most épp melyik párt küld több képviselőt Brüsszelbe, mint ahogy azt a pártok láttatni szeretnék.

2019. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 PHP de kóder! ***** válasza:
40%
Most erdelyi vagy magyar? Dontsd mar el!
2019. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Első háromnak köszönöm a válszt. A negyedik meg keressen rá erre a kifejezésre és látni fogja, hogy nem én vagyok az első, aki ezt használja. Olyan emberek válaszára voltam kíváncsi, akik Erdélyben élnek és magyarnak vallják magukat.
2019. máj. 29. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!