Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet hogy a klímaváltozás...

Lehet hogy a klímaváltozás csak egy gumicsont?

Figyelt kérdés
Azért nyomják ezt a klímaváltozás milyen fontosat, hogy eltereljék a figyelmet nyugat-európában valami sokkal sokkal fontosabbról?
2019. máj. 31. 13:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
Igen, gumicsont. Nem a lényeges problémákkal foglalkoznak. Állítólag az elektronikus autók még környezetszennyezőbbek. Vagy a szarvasmarhák. Miért nem azzal foglalkoznak, hogy ne szennyezzük az egész Földet, ne vágjuk ki a fákat, ne szemeteljünk annyit? Miért nem azzal, hogy már most is túl magas az emberiség száma, és ez egyre nőni fog. Mi szennyezzük a környezetet.
2019. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem az.

A klímaváltozás tényét már nagyon kevesen tagadják, legföljebb azt, hogy mindez mennyire van összefüggésben az emberi tevékenységgel. A klímakutatók kb 97% egyetért abban, hogy az emberi tevékenység eredménye a klímaváltozás. A maradék 3% jórésze sem az emberi beavatkozás tényét tagadja, hanem azt mondja, hogy önmagában az emberi tevékenység nem képes ilyen mértékű változást előidézni.

Egy ilyen horderejű, az egész bolygót érintő kérdésre a politikának kötelessége (lenne) reagálni. Nincs fontosabb.

Elszomorít, amikor külügyminiszterünk azt mondja, hogy nem támogat semmilyen környezetvédelmi szabályozást, ami a német autógyárak helyzetét rontja. Ugyanakkor a gyermekvállalásra ösztönöznek. Pontosan azoknak a gyerekeknek a jövőjéről van szó, akik most születnek meg, és akikért a mostani nemzedék felelősséggel tartozik!

Ha gumicsontot keresel, azt pontosan a migránsozás környékén fogod megtalálni. Nyilván a migránson a muzulmán vallású bevándorlót vagy menekültet kell érteni, mert Magyarországon valamiért a többiek nem tartoznak ebbe a csoportba. Az EU-ban a muzulmán vallásúak aránya 2015-16-os nagy bevándorlási hullám után elérte az 5%-ot. Nem hiszem, hogy a lakosság 5%-nak eltérő vallása fogja végromlásba dönteni Európát. Sokkal fenyegetőbbnek tűnik az, hogy a tengerszint megemelkedésével európai metropoliszok kerülnek víz alá, hogy a kiszámíthatatlan időjárás miatt hamarosan nagyüzemi élelmiszer termelésre alkalmatlanná válik a Föld, hogy nem lesz biztosított az ivóvíz készletünk, hogy örökre eltűnik az állat és növényfajok jelentős része.

2019. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"A szahara régen olyan kellemes mediterrán éghajlatú volt mint most olaszország vagy spanyolok. Nehéz elhinni igaz?"


Nem nehéz elhinni, de nem mediterrán volt, hanem inkább füves szavanna.

2019. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan országban, ahol mindenáron arra akarnak ràvenni, hogy 3 gyereket vállalj, igenis foglalkozni kéne azzal, hogy ezek a gyerekek ha felnőnek nem lesz tiszta ivóvízük és levegőjük. Hogy 2050-re ha így haladunk több műanyag lesz a vizeinkben, mint hal.

Hogy előre nem látható természeti katasztrofákkal kell megküzdeniük, azért, mert szarunk mindenre jelenleg. A klíma változás fontos kérdés lenne, de átlag szavazó 80-as iq-val jobban beszarik a migránsoktòl, így a kormány ezzel foglalkozik és liberális hisztinek tekinti a klíma változást és környezet védelmet.

Ugyanez Európában, jelenleg muszáj lenne ezzel foglalkozni, de a sok kretén nem fogja fel.

2019. jún. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

14# vagyok, egyébként a héten Hajdú-Biharban tuba jelent meg (tornádó tölcsér). Eltűntek az évszakok, márciusban havazik, karácsonykor 20 fokos napsütéses idő van.

Az északi sarkon pár hete 30 fok volt. Nagy gáz van sajnos.

Egyébként jelzem, hogy a klíma változás és a globális felmelegedés mindig létező dolog volt és nincs vele gond. De jelenleg brutál módon felgyorsìtotta az ember és nem is érdekli. Ezek a változások nem 1 emberöltő alatt következnének be normális esetben.

2019. jún. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy honnan vetted, hogy 2015 előtt nem volt téma, én 1995-ben születtem, de anyám már akkor büdös nagy nyaklevest adott, ha szemetelni mertem vagy mindenhez külön műanyagszatyrot vettem elő és a 2000-es évek elején a környékünkön már két helyen is szelektív hulladékgyűjtő konténereket helyeztek ki, pedig Békés megyei vagyok, nem pedig budapesti, ahova először megérkeznek a "trendek".
2019. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!