Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy Lengyelországban a 26 év alattiaknak nem kell SZJA-t fizetni?

Figyelt kérdés

[link]


Ezzel próbálják megállítani a fiatalok kivándorlását.


Lehet,hogy páran "populista" intézkedésnek tartják, viszont, legalább tesznek valamit és beismerik,hogy igenis probléma, hogyha a fiatal munkaerő elhagyja az országot.



Magyarországon meg inkább homokba dugják a fejüket a "honatyák".



Én ugyan elmúltam 26, de örülnék itthon is ilyesminek, ha mondjuk az a fizetés, amit anno kaptam (br 370), ebből nem lop el az állam annyit és maradt volna a zsebemben 300 ezer tisztán, elégedett lettem volna.

A baj csak az, hogyha elmúlik 26 az ember, akkor "csökkenni" fog a fizetése.


A fizetéscsökkenést pedig senki sem szereti.


2019. júl. 5. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség. Most az mennyivel jobb, ha 26 év felett megy ki? Illetve kit tart vissza az szja nem fizetése, ha valóban menni akar? Ráadásul a legtöbben nem 26 alatt mennek ki.
2019. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy a minőségi, képzett munkaerő kb. 26 mire végez és lesz egy kicsi gyakorlata, pl orvosok még később.

A minimálbérért betanított munkát végezni meg már most sem igazán éri meg kimenni.

2019. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tartom okos ötletnek. Az adócsökkentés jó dolog, de mindenkinek kellene és nem csak az SZJA-t, hanem kollektíve az összes adót. Én maximum egy olyan 20%-ot vonnék el a lakosságtól.
2019. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy nem tökéletes az ötlet, de legalább a fiatalok fizetését próbálja emelni nem mindenféle hülye támogatásokat ad mint a mi fényes tekintetű kormányunk.

Meg kellene már érteni a kormánynak, hogy az emberek a megkeresett fizetésből szeretnének megélni, nem arra várni hogy a kormány kegyet gyakoroljon és visszaadjon valamit abból a rengeteg pénzből amit beszed az emberektől mielőtt a pénz elveszíti közpénz jellegét.

2019. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Sokkal több értelme van,mint annak,hogy a nagycsaládos nem fizet adót....
2019. júl. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lengyel fizetések míg így sem versenyképesek. Ráadásul azt is figyelembe kell venni, hogy ez nem csak a pénzről szól. A mai fiatalok (legyenek lengyelek vagy magyarok) nem fognak a nyakig szarban ülni. Sok probléma van, amit nem old meg az, hogy már nem csak a nyugati bérek harmadát, hanem felét kapják meg.

Ráadásul 26 nem annyira sok, ha azt nézzük, hogy sok esetben 23 évesen végeznek az egyetemen. Mire kicsit stabilabban àllnának anyagilag, kevesebb lesz a fizujuk..

Mindenképp tenni kéne érte, hogy ne legyen ekkora kivàndorlàsi kedv, de ez nem jó megoldás szerintem.

2019. júl. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

6# vagyok, de szerintem még így is ésszerűbb, mint nálunk az, hogy mindent a gyerekhez kötnek.

Egy huszonévei elején járó pár nem feltétlenül szeretne még gyereket, de elköltözni a szülőktől igen. Szóval szerintem egy fokkal jobb ez, mint a mi "tàmogatàsunk" vagy adó kedvezményünk

2019. júl. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
Én mondjuk kizártnak tartom, hogy a hazai +kb 20-30%-nyi fizetés otthon tartaná őket, ha nyugaton a +200-300%-nyi pénzt kereshetnek.
2019. júl. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Ugyanolyan látszatintézkedés, mint a magyar kormány szülésre ösztönző programja. Annyira kevesen tudják igénybe venni, hogy olyan, mintha adtak is volna valamit, meg nem is. Tehát az egyetemet végzettek ebből vagy 1-2 évet kapnak, vagy semmit. A többiek fizetése meg úgyis annyira nevetségesen kevés, hogy nem oszt vagy szoroz adóbevétel szempontjából. Ezekkel a "megoldásokkal" csak oda dobnak egy falat kenyeret a népnek, hogy "nesze, mi foglalkozunk a demográfiai viszonyokkal, meg a fizetésekkel", de érdemben nem változtat semmin.
2019. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!