Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szegeden marad Botka László...

Szegeden marad Botka László szerinted?

Figyelt kérdés
A Magyar Nemzet azt írja, hogy erős ellenfelet kapott.
2019. júl. 25. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
nyilván kicsit hazabeszél a M.N. , ennek ellenére jót mulatnék ha szeviép laci megbukna
2019. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg marad, Szegedet minden utóbbi választáson vitte a baloldal, a következő sem lesz kivétel.
2019. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Necces....
2019. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Hát 50-50%.


Valljuk be nem igazán megy jól újfent Szegednek. Előző évtizedben az egyik legjobb és legélhetőbb vidéki nagyváros volt, de ma nagyon kezd lepukkani, pár éve elköltöztem Dunántúlra mivel sokkal jobbak arra az életkörülmények és a fizetések is.



Pár tényt leírok:


A vidéki városok közül itt a legdrágább a tömegközlekedés.


A parkolás szintén. (Debrecennel együtt)


A bölcsödei ellátás díja itt a legmagasabb. (Sok helyen ingyenes, Szegeden 200 ft/nap+étkezés)


A nagyvárosok közül itt futnak a legöregebb buszok, trolik, villamosok. Talán csak Győr rosszabb.


Nem történt az elmúlt években nagy volumenű munkahelyi beruházás a városban, az Eli 250 főnek ad munkát, a BP szintén, ráadásul az Eli-ben sok dolgozó külföldi kutató. Debrecenben pár év alatt 6 ezer munkahely lett teremtve, Kecskeméten dettó.


2004 óta az SZTE 30 ezer fős hallgatói létszáma 20 ezer főre csökkent. Igen a többi egyetem létszáma is csökkent, de semelyik se akkora mértékben mint az SZTE, és ezt a város gazdasága is megérzi.


A városban nem könnyű pályakezdőnek elhelyezkedni, a GTK dékánja tavaly ki is jelentette hogy a végzettek 40% diploma után azonnal Pesten helyezkedik el.


A város gazdasága csak az államtól kapott támogatások miatt jó, enélkül kb. becsődölne a költségvetés.


A KSH szerint 2011 óta évente 1000 fővel csökken a város lakossága, (én is dobbantottam innét) előtte meg pont növekedett.


Évről-évre legalábbis én úgy veszem észre hogy már a belváros is kezd elhanyagolva lenni, poros, koszos, szemetes sokszor, ami régen nem volt jellemző. Sok a hajléktalan a belvárosban, vasútállomáson már kéregetnek a turistától, akinek ez az első "élménye" a várostól.


A városban a Pick Szegeden kívül nincs sportélet. Meglehet nézni hogy a városban hány profi sportklub van a csapatsportok első osztályában. Egyetlen egy 50 ezer feletti város vagyunk akinek 20 éve nem volt NB1-es futballcsapata!!! (Érden kívül)



Nem mondom hogy nem örülnék ha Botka eltakarodna végre már, elején egész jó polgármester volt, (aztán idővel eltűntek a valódi szakértői, maradtak a pártkutyák) de mára nagyon nagy szerepe van abban hogy a város ilyen helyzetben van. Rengeteg barátom, ismerősöm költözött el ebben az évtizedben Szegedről mert nem talált munkát, vagy pedig fillérekért. Én Tatabányán a kétszeresét keresem logisztikusként mint amit Szegeden vittem haza két éve, a munkalehetőségek, és a megbecsültség között ég és föld a különbség.

Szeged bármennyire is az ellenkezőjét mondják, nagyon megosztott város, nagyon nincs egység, összefogás, minden fél csak egymással marakodik. Ahol most élek érezhetően összetartóbbak az emberek, és nem kettéosztott a város politikailag.

Szeged nem fejlődik abban a mértékben mint a hasonló méretű nagyvárosok 10 éve még röhögtem Kecskeméten mekkora pusztulat, ma meg fizetések, karrier, megélhetés szempontjából körözi Szegedet, sokan járnak Szegedről Kecsóra dolgozni, ami régen fordítva volt.


Na de Botkára visszatérve sajnos sok informálatlan, főleg nyugdíjas a hatalomban tartja, akiknek a fele garántalhatom 10 éve nem volt Szegeden kívül egy percet se. Természetesen vannak akik azért szavaznak rá mert inkabb ő mint a Fidesz, hát lelkük rajta. Botka életvitele, stílusa, arroganciája pont ugyanolyan mint bármelyik Fideszes politikusé, ráadásul ugyanúgy korrupt a bandája, lásd Szeviép és parkolási ügy.


Hogy marad? Maradjon akkor több ismerősöm költözik a közelembe a megélhetés miatt, szóval nekem jo.

Ne maradjon, és akkor talán valaki végre már visszarángatja a várost ahova méltó, mert egy pangó stagnáló Szeged nem méltó az országban.

2019. júl. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!