Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit szóltok ahhoz, hogy az...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy az állam évről évre kevesebbet költ jóléti kiadásokra? (jóléti kiadás: egészségügy, nyugdíjrendszer, oktatás, családi pótlék stb. )

Figyelt kérdés

A GDP-hez viszonyítva a jóléti kiadások mértéke a 2010-es 30,9%-os szintről a jövő évre tervezett költségvetésben (2020) már 24,5%-ra csökken. Gyakorlatilag a kormány a GDP 6,4%-nak megfelelő megszorítást vitt végbe az adott területen. Az egészségügyre a GDP 4%-nak megfelelő összeget költünk, szemben az EU-s átlag 7%-kal. A nyugdíjrendszert is érintik a megszorítások, míg 2010-ben a GDP 10,5%-át költötte az állam erre a célra, addig 2020-ban tervezett költségvetésben már csak a GDP 7,3%-át költi majd az állam e célra.


Forrás: [link]



2019. júl. 31. 12:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
27%
Tegyük félre egy pillanatra a pártpolitikát, és gondolkodjunk! Egyre kevesebb adófizető lesz. A fiatalok egyre később kezdenek dolgozni, nyugdíjasból és betegből pedig egyre több lesz. Szűkül az a réteg, aki kitermelhetné a szociális kiadásokat. Ilyen tendenciák mellett inkább az öngondoskodásra kellene szoktatni az embereket, nem arra, hogy állambácsitól mindent megkapnak. Az a logikus, ha a GDP-t inkább további gazdaságélénkítésre fordítják, hogy az adófizető szféra erősödjön! És ami számbűvészkedést illeti: attól, hogy a GDP-hez viszonyított arány csökken, atól még lehet, hogy a ráfordítás nő. Inkább azt kellene megnézni, csökken vagy nő az adott területre fordított költségvetés.
2019. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

"Ilyen tendenciák mellett inkább az öngondoskodásra kellene szoktatni az embereket, nem arra, hogy állambácsitól mindent megkapnak."


Oké, csak akkor adja magát a kérdés, hogy miért verte szét a MANYUP-rendszert, ami az öngondoskodás egyik pillére lehetett volna?


A másik dolog pedig az, hogy a 99 ezer forintos (kb. 300 euró) minimálbérből és ennél nem sokkal magasabb összegekből hogyan ön-gondoskodjon a társadalom jelentős része a jelenlegi árak mellett, mikor egy albérlet már 80-100 ezer forint?

2019. júl. 31. 13:42
 13/28 anonim ***** válasza:
24%

#12

"Oké, csak akkor adja magát a kérdés, hogy miért verte szét a MANYUP-rendszert, ami az öngondoskodás egyik pillére lehetett volna?

A másik dolog pedig az, hogy a 99 ezer forintos (kb. 300 euró) minimálbérből és ennél nem sokkal magasabb összegekből hogyan ön-gondoskodjon a társadalom jelentős része a jelenlegi árak mellett, mikor egy albérlet már 80-100 ezer forint?"

A manyup rendszer már a bevezetésekor működés képtelen volt. Nem én mondom, nem a fidesz mondta, hanem azok a nyugati szakemberek, akik akkor figyelmeztették erre a bevezetésére készülő mszp-szdsz kormányt. Be is igazolódott amit mondtak

Éppen te magad bizonyítod azt is hogy miért a következő mondatoddal.

Ilyen alacsony fizetésekből nem lehet akkora járulékokat levonni, amivel sikeresen lehet az öngondoskodást megvalósítani. A manyup rendszerben sem volt elegendő hozzá.

A rendszer alapja az volt, hogy a járulékokért scerébe a kiszámolt nyugdíj 70%-t az állam fizeti és a maradék rész helyett fizet a manyup a tagjának. Csakhogy az alacsony bérek után még annyit sem tudtak haszonként kitermelni, ami az infláció követést biztosította volna. A legtöbb embernek így KEVESEBB lett volna a nyugdíja, mint ha az állam kezeli a járulékait tovább. Még az átlagfizetéssel rendelkezőknél is csak akkor lett volna elegendő, ha nem jön egy újabb és újabb válság ami elviszi a hasznot. Páromnak 13 év befizetése után pontosan akkora "haszon" volt a számláján a visszaállamosításkor, mint a harmad annyit kereső fiatal ismerősünknek 2 év után. Mert a különbözetet elvitte a válság.

Éppen az az emberek "öngondoskodása" hogy TÁRSADALOMbiztosítás van és így a közösség tud gondoskodni a tagjairól HA azok megfelelően fizetnek adót és járulékot.

Akiket te írsz, akiknek még az albérletre is kevés a pénzük, azoknak pont az állami rendszer garantálja, hogy legyen nyugdíjuk. Akinek meg sokkal több pénze van, az most is tehet pénzt nyugdíjszámlára, vehet részvényeket, állampapírt vagy ingatlant.

2019. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%

# 13 Elmondanám, hogy az édesanyám sorban állt és bent maradt a magánnyugdíjpénztári rendszerben és már majdnem megduplázódott a megtakarítása azóta.


Neki speciel nagyon jó volt ez a rendszer, mert a saját fizetéséből nem tudott volna egy fillért se félre tenni, mert velem együtt három lányt kellett felnevelnie a szüleimnek viszonylag alacsony fizetés mellett. Mivel anno. a kormányzati kommunikáció azt a látszatot keltette, hogy aki bent marad a rendszerben, az bukja az állami nyugdíját, ezért a szüleim ezt úgy okoskodták ki, hogy apum visszalépett az államiba, anyum meg bent maradt.


Bent maradni pedig jó döntés volt, mert a hozamokkal már egész szép kis megtakarítása lett, pedig anyum ABC-s bolti eladóként nem keres azért olyan hű de sokat.

2019. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
27%
persze csak a követekező válságig, merthogy ezt a pénzt megtarthassa realizálni kellne a hozamot
2019. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%

Ha kevés a pénz akkor arra kell költeni amire feltétlenül szükség van, nem kib..aszott üresen tátongó stadionokra.

Ha egyminimálbéres panaszkodik de dohányzik azt hogy meg tudják szólni, hogy elfüstöli a pénzt. A stadion is ugyanez.

2019. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
23%

A kormány elmeháborodott módon herdálja az adóforintokat, miközben álszent módon az öngondoskodás téveszméivel hárítja a felelősséget magáról!

Minden állam alapfeladata (kellene hogy legyen) a felhalmozott javak épelméjű, és méltányos elosztása; ezzel szemben egy elmebeteg egy-személyben osztogatja/fosztogatja az állam pénzét...

Legutóbb az 1930-as években volt ekkora nyomor Magyarországon!

2019. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
27%
1-es: az biztos, hogy téged az eszed miatt nem lehet szeretni.
2019. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
26%

Kicsit tegyük helyre azért a dolgokat. Ettől a mindenki az államtól várja, hogy megoldja a problémáit ahelyett, hogy öngondoskodna dumától már herótom van.


Bocsika, de a munkáltatómnak havi 500k-ba van az, hogy engem nettó 280k körüli béren tart. Tehát az állambácsi lelejmol tőlem 220k-t, mert a munkáltatói járulékokat is én fizetem ki. Emelett pedig ha elköltöm a pénzemet, akkor még beszed tőlem kb. 60 ezret ÁFA formájában és akkor még nem beszéltem a kis adókról (pl. tranzakciós adó, jövedéki adó a benzinen stb.)!


Szóval akkor én kitermelek magam részéről kb. havi 500 ezret amiből 220k-t adók és járulékok formájában, 60 ezret pedig ÁFA formájában elszed tőlem az állam. Így marad nekem 220k tisztán, azaz a pénzem 56%-át elvonja az állam adók, járulékok és áfa formájában.


Na és akkor ha kérdezem, hogy miért nem tart fenn rendes egészségügyet, oktatási rendszert, nyugdíj-rendszert és szociális hálót, akkor a képembe vágják a fidesz-hívők a süket dumát, hogy "öngondoskodj"....


Oké, de akkor mire fizetem ezt a sok adót és járulékot? Mit kapok én ezért cserébe? Tartom a politikusokat? Na menjetek már!


Ha az van, hogy öngondoskodás, akkor oké, de ebben az esetben az 500 ezremből hagyjon meg nekem 400 ezret, a 100k-ból tartsa fenn az utakat meg a kormányablakokat, amit használok és akkor majd a többi szolgáltatást meg fizetem a béremből, majd kötök magán egészségügyi biztosítást havi 30 ezerért magamnak, mert ennyiért utána néztem, már egész jó kis csomagok elérhetők, beíratom majd a gyerekemet, ha szülök majd a jövőben és elég nagy lesz, egy magán oviba, majd magán suliba (ha van kereslet, akkor már havi pár tízezerért egész jó sulikat lehet találni), meg fizetem majd az egyetemi tandíját vagy felvesz majd hitelt és segítek neki törleszteni, meg hát dolgozik majd egyetem mellett, én is dolgoztam anno. ... És majd akkor kötök magamnak egy önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítást meg félre teszek a párommal, aki amúgy többet keres nálam és akkor nem szólok egy szót se arra, hogy mit és mennyit költ az EÜ-ra meg a nyugdíjakra, mert azt csinál, amit akar.


De így nem jöjjön nekem senki azzal, hogy öngondoskodás, hogy a pénzem nagy részét elveszi és minden az ötödével többe kerül, mert az állam még ott is lesápol, ha veszek valamit, mert akkor mire fizetem az adót!? Stadionokra? Nekem nem kell stadion! Úszó vb-re? Nekem nem kell úszó vb... Se termálvizes lóregeneráló központ, meg a többi marhaság, amire a pénzünket elveri ez a nagy nemzeti kormány!

2019. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
27%
utolsóval nagyon egyetértek
2019. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!