Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem fura, hogy a romák eleve...

Nem fura, hogy a romák eleve két nyelven tanulnak meg beszélni, mégis sokan lenézik őket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ők eleve magyarul és roma nyelven is tanulnak beszélni már születésüktől fogva, az átlag magyar meg csak egy nyelven beszél, az anyanyelvén és vannak akiknek még az is nehezen megy. Tehát akkor kijelenthetjük, hogy a romák fejlettebbek idegennyelvismeretben mint a magyarok?

2019. aug. 4. 02:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2019. aug. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

A romák egy nyelven tanulnak.

Az erdélyiek tanulnak két nyelven.

2019. aug. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj, hogy magyarul se tudnak beszélni. A magyarországi cigányok nem beszélnek egy cigány dialektust sem. Romákat meg nem ismerek.
2019. aug. 4. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Azt én nem nevezném beszédnek, amit ők leművelnek.
2019. aug. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Én megelégednék azzal ha egy nyelven beszélnének de az Isten szerelmére legalább dolgoznának.
2019. aug. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy cigányt se ismerek, aki beszélné a roma nyelvet, márpedig sokat ismerek. BAZ megye, asszem ez mindent elmond.
2019. aug. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
A cigány nyelvet nem beszéli senki, csak azért találták ki, hogy könnyen nyelvvizsgát lehessen szerezni és aztán diplomát kapni büfé-ruhatár szakon. Magyarul meg ahogy megtanulnak az kb. egy átlagos tízéves gyerek szintje. Természetesen vannakak kivételek, őket tisztelni kell ezért.
2019. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Cigányul lehet, hogy tudnak beszélni, de a magyar nyelvtudásuk az alapszintet sem éri el.
2019. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Jól látod.


Én cigányok közt nevelkedtem, és, legalábbis ebből a szempontból igazad van.


Nagyon sok roma folyékonyan beszél cigányul, miközben a magyart "töri".

Ennek az az oka, hogy igazából csak az óvodában kezd el Magyarul tanulni, mivel otthon általában a cigány valamelyikét beszélik.


Engem annak idején arra intett nagyapám: Soha ne nevesd ki azt, aki csak töri a magyart! Az azt jelenti hogy legalább még egy nyelvet beszél!

2019. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

#9, #7-nek:


A cigány nyelvet nem beszéli senki?


Te tanultad az ostobaságot, vagy eleve így születtél?


Legalább két-háron nyelvet ismerek amit napi szinten használnak.

Múlt hónapban dolgoztam egy cigány főnöknél, aki egész nap cigányul pofázott a telefonban a feleségével és a gyerekeivel!

2019. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!