Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy rossz...

Miért mondják hogy rossz állapotban van az ország?

Figyelt kérdés

Magyarország nem hogy nincs rossz állapotban, hanem még egy következő 2008-hoz hasonló válságot is kibírna.


-Alacsonyan van tartva a költségvetési hiány.


-Leépülőben van az államadósság, amely csak nem 80 százalék körül volt 2010-ben.


-Az ország fejlődik, és egyre jobban nől a GDP, nincs túlköltekezés.


2008 előtt rekord magas volt a költségvetési hiány, növekedett az államadósság. különösen külföld felé adósodott el az ország, ez abban az időben nem is volt meglepő mert a Kelet-Európai országok külföld felé adósodtak el, és így tudtak növekedni. Ebben csak annyi volt a szépséghiba hogy Magyarország vizsgált időszakban a legkisebb gazdasági fejlődést érte el. Ez megágyazott annak, hogy a 2008-as válság ekkorát üssön az országunkban. A válságnak nem lett volna érezhető hatása, ha ez nincs így.


A válságból az ország csak az utóbbi 10 évben tudott felépülni. Az egykulcsos adó bevezetésével, amelynek hosszútávon gazdaság serkentő hatása van. Az IMF hitel visszafizetésével, a monetrális és politikai viszonyok rendezésével.



2019. aug. 5. 21:03
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
82%

Nem azért nem akar veled vitába állni senki, mert igazat szólsz, mert amúgy nagyon nagy blöfségeket hordtál össze már ezzel a pár mondatoddal is. A gond azzal van, hogy veled és a többi csőlátásúval nem lehet érdemi vitát lefolytatni. Mert ti az M1-en és társaitól szerzitek az információkat, és egyszerű emberek vagytok, amivel alapvetően nem lenne baj, csak hát olyan egyszerűen és könnyen lehet titeket manipulálni, mint az 1x1.


Az egészségügy pedig igenis haldoklik. Lassan már jóval többen halnak meg kórházi fertőzésben, mint bármikor. Majd ha a te egyik szeretted is ennek köszönhetően veszti életét is így fogod gondolni, hogy minden rendben?! Sajnos másfél évig szó szerint, napi szinten látogattam kórházakat, volt szerencsém beszélgetni orvosokkal/nővérekkel. A béremelés is nagy humbuk, a legmagasabb emelés nettó 3000 forint volt, egy diplomás nővér esetében, aki már egy évtizede dolgozik, emellett egy felmosóvizzel mosnak fel egy egész emeletet, mert spórolni kell a fertőtlenítővel, és ugyanazt a felmosó rongyot használják, mert azzal is spórolni kell, mindez a hematológián megjegyzem...mi vittünk be fertőtlenítőt, és napi szinten fertőtlenítettem a hozzátartozóm kórtermét, nehogy elkapjon valamit. Milyen kórház az, ahol pokrócokkal kell kibékelni az ablakot, mert huzatos?! És ahol szólnak, hogy ezt és azt az ablakot ne nyissuk ki, mert múltkor is majdnem kiesett a helyéről?! És milyen kórház az, ahol hiánycikk a steril kesztyű, és ahol kénytelenek az orvosok úgy receptet felírni, hogy a kiváltott adag felét vissza tudd adni a kórháznak, mert nincs rá pénz?!

Ezek mind saját tapasztalatok az elmúlt két évből.

Miért nő folyamatosan a kórházak adóssága?!

Számolj inkább, hogy mióta is van kormányon a fidesz és ezalatt az idő alatt mennyi pénzt öltek bele stadionokba és mennyit kórházakba..

2019. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
83%
#17 Te honnan veszed, hogy bármi közöm lenne Gyurcsányhoz? :D
2019. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
85%
Ellenzékiként mondom, hogy nem az a baj, hogy nem fejlődünk, hanem az hogy lassan. A szomszédos országok például a legtöbb dologban jobban teljesítenek mint mi. És elsősorban nem Auszttiához hasonlítok, hanem Szlovákiához és Romániához.
2019. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:

"Az egészségügy pedig igenis haldoklik. Lassan már jóval többen halnak meg kórházi fertőzésben, mint bármikor. "


Eddig tudtam olvasni. Rágalmazás amit írsz, és nem is tudod bizonyítani, tehát blöfölsz. A magyar egészségügy igenis nagyon jó állapotban van! Nálunk van az egyik legtöbb korházi ágy az EU-ba, és a korházak is épülnek, és újulnak meg. Az orvosok meg az ápolók bére is jelentősen nőtt, és az ápolókat nem dolgoztatják orbitálisan kevés pénzért. Sokkal kevesebb nővér és ápoló hadja el az országot. És hasonló tendenciák mutatkoznak az oktatásnál is. [link]

2019. aug. 5. 21:54
 25/50 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz? Magyarország fejlődik jelenleg az egyik legjobban, annak ellenére is hogy a vállság hatalmasat ütött Magyarországon.
2019. aug. 5. 21:56
 26/50 anonim ***** válasza:
90%

“Az egészségügy pedig igenis haldoklik. Lassan már jóval többen halnak meg kórházi fertőzésben, mint bármikor.“


A tapasztalataimat írtam le, nem blöffölök. Miért is tenném? A kis ember mondhat bármit, semmit nem ér el vele. Itt a baj látod, hogy ami ellen már nincsenek normális érveid arra inkább becsukod a szemed nem is figyelsz. Én lennék a legboldogabb, ha nem lenne igaz amit írtam, de sajnos az. Nekem hiába linkelgetsz baromságokat, Nyilván nem fogok jobban hinni cikknek, mint a saját tapasztalataimnak......

2019. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
92%
Megkérdezted miért mondják, hogy rossz állapotban van az ország. Kaptál választ, de nem hiszed el, mindent csak kimagyarázol. Akkor mi is volt a kérdésed célja? A kormánypropaganda terjesztése?
2019. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Van rá normális érvem, mivel nem tudod bizonyítani. Én tudtam bizonyítani a korházi ágyakkal kapcsolatban, és minden egyes szavam alá tudom támasztani. Minden egyes szavam után tudnék linket küldeni, vagy felmérést. Hazugság amit írsz, mert nekem is van ismerősöm az egészségügyben, és teljesen mást mond. Szóval ne jácd itt magad. Persze ezt nem akartam mondani, mert semmivel sem tudom alá tamasztani, így nem leszek hiteles. Egy vitában pedig muszáj hitelesnek lenni.
2019. aug. 5. 22:06
 29/50 A kérdező kommentje:

"Megkérdezted miért mondják, hogy rossz állapotban van az ország. Kaptál választ, de nem hiszed el, mindent csak kimagyarázol. Akkor mi is volt a kérdésed célja? A kormánypropaganda terjesztése?"


Mert hazugságokat hordtok, mantráztok el újra, és újra.

2019. aug. 5. 22:07
 30/50 anonim ***** válasza:
83%

“Van rá normális érvem, mivel nem tudod bizonyítani. Én tudtam bizonyítani a korházi ágyakkal kapcsolatban, és minden egyes szavam alá tudom támasztani. Minden egyes szavam után tudnék linket küldeni, vagy felmérést. Hazugság amit írsz, mert nekem is van ismerősöm az egészségügyben, és teljesen mást mond. Szóval ne jácd itt magad. Persze ezt nem akartam mondani, mert semmivel sem tudom alá tamasztani, így nem leszek hiteles. Egy vitában pedig muszáj hitelesnek lenni.“


Helyesen írni sem tudsz, de okoskodsz. Az nem bizonyíték, hogy belinkelsz cikkeket..az hogy mennyi ágy van, korántsem egyenlő azzal hogy minden rendben van.

2019. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!