Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te lennél elnök?

Te lennél elnök?

Figyelt kérdés
Én nem lennék, abból kifolyólag, mert én nem tudok nemet mondani. Egy év alatt tönkre tenném az országot. Milyen egy elnöknek? Milyen egy országot elvezetni? Hát nem lehet könnyű. Tegyük fel, hogy elkészült egy költségvetési terv, még tavaj. Ennek megfelelően megy a sportra x összeg, megy az oktatásra x összeg, megy az egészségügyre x összeg. És akkor valaki azt mondja, hogy miért nem megy sport helyett inkább egészségügyre több pénz. Rendben akkor korigáljuk a tervet, akkor megy az egészségügyre több. Igen csak akkor a tanárok azt mondják, hogy az oktatásra sosem megy elég. Bezzeg az egészségügyre így is többet akartak költeni, de így most még többet fognak költeni akkor mi lesz velünk? Jó akkor a tanároknak megy a több pénz az oktatásra, korrigáljuk a tervet. De ez pedig a sport kedvelőknek nem tetszik, mert ők a kormányt okolják hogy nem fordít elég pénzt a sportra, és ezért sz.r a magyar foci.

2019. aug. 9. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Más is tönkreteszi az országot mégis elnök.

Kihagytad az egyházak pénzelését. Arra ha jól tudom múlt évbe 900 milliárd Ft-ot költött a kormány.

2019. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Nehéz kérdés, de ha az én választásom lenne, valószínűleg lennék. Nem sok dolgot tudnék mondani, ami izgalmasabb és nagyobb kihívást jelentene. Óriási felelősség és hatalom egyben, ez rettentően motiválna, még ha egy ilyen relatíve kicsi országról is beszélünk, mint Magyarország. Nyilván nehéz dolog, de éppen ezért érdekes, és amiket említettél, a hova adjunk több pénzt és cserébe honnan vegyünk el még csak a jéghegy csúcsa :D
2019. aug. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a fidesz után a fidesz nélkül annyira nem lenne nehéz. Olyan szinten ketté osztotta az országot amilyenre meg nem volt példa. Felső középnek minden,aki ettől lejjebb van-90%-annak semmi.

Vagyis a szociális háló visszaépítése,bérlakás program,multikkal a feltételek újratárgyalása,tao megszüntetése,oligarchák ellehetetlenítése és a születésnapom országos ünneppé válna.

Gond akkor lenne ha visszacsöppenünk a valóságba és ez az orszàg testén élősködő fekély fidesz ott maradna a nyakamon egy közel 50%os ellenzékben. Nah akkor lehetne gond,mert mint tudjuk náluk alaptétel a népjólét ellenesség.

2019. aug. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem.
2019. aug. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Meghagyom a lehetőséget a kormányváltásra azoknak akik értenek is hozzá. Biztos jól esne a számlámon az a pár milliárd forint, de mivel nekem nincs meg a megfelelő tudásom hozzá és elég bőr se az arcomon ahhoz, hogy nézzem az alattam lévő emberek milliót szenvedni egy szó nélkül, ezért inkább kihagyom.


Az biztos, hogy nem lehet könnyű, mert akkor is lenne legalább 1% nagyon hangos elégedetlen ha az emberek 99%-ának jó lenne minden. De annyira nehéz sem lehet, hogy évtizedek után is ekkora egy rakás hulladék legyen az ország mint jelen pillanatban.

2019. aug. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Simán lennék. Lehet, hogy nem lennék túl jó, de Orbánnál jobb lennék az tuti, mondjuk az nem nagy kihívás. Jobban tudom, mik a prioritások.
2019. aug. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ó hát ezek olyan apróságok amiket leírtál. Nem ettől bonyolult elnöknek lenni. Neked az egész országba szerteágazó szálakat mozgatnod kell, vagy legalábbis kiismerned, mert legtöbb elnök maguk is csak bábok nem mozgatnak semmit. Ki kell ismerned magad politikában, jogban, törvényrendszerben, társadalomban, tudnod kell részletesen a világpolitikai történéseket, meg a történelmet. De ez még semmi, ezt sokan civilként is fel tudják mutatni.

Amiért én nem lennék elnök, az az üzletember része. Értened kell, és jónak kell lenned a tárgyalásokban, tudnod kell manipulálni és hazudni, de tudnod kell, mikor manipulálnak téged, és hazudnak neked.

Sajtóképesnek kell lenned az év minden napján, a jó retorikai képesség nem elég (feltételezve hogy megvan ha eljutott ilyen magas pozícióba) válaszolni kell egyből a legagyafurtabb kérdésekre is, vigyázva arra mit mondasz, mert szétcincálják, és ellened fordítják. (magyar sajtó ebben csillagos ötös)

Ismerned kell olyan emberek ezreit, akiket a nyilvánosság nem is ismer, folyamatosan fent kell tartani a mkapcsolatot sokakkal.

Ja és több ellenséged lesz mint barátod. A barátok sem barátok, sose tudhatod mikor veszik a hangod, óvatosan kell fogalmaznod minden pillanatban az életedben.

Én ezt nem vállalnám...

2019. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es ez az, amit Orbán semmilyen formában nem valósít meg mégis elnök...nah jó hazudni és manipulálni azt tud.
2019. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök annak, hogy itt van néhány felelős ember, még ha nem is értek mindenben egyet velük. Amiben bizonyos vagyok, ennek ellenére velük képes lennék egyezségre jutni. Még arra is rá tudnám beszélni őket, segítsenek.

Ám a többiek elkeserítenek. Nem, nem azért, mert ellentétesek a véleményeink, hanem azért, mert hiába ülnének le tárgyalni, nem jönne ki belőle semmi. Úgy értem, még az se számítana, ha valamiben megegyeznénk. Egyetlen embert tudnék közülük használni, akinek van önismerete. Rá számíthatnék. Nem várost terveztetnék ugyan vele, de borzasztó sok minden akadna, amit el tudna végezni és én megbízhatnék benne. Nem azért, mert ismerem, hanem mert ő ismeri önmagát. Nekem ennyi elég, eddig ez még mindig bejött (persze nem véletlenül).


Egy elnök eltérő helyzetekben rendkívül eltérő tulajdonságokkal kell, hogy rendelkezzen. Például normális esetben sok olyasmivel, amiket itt bőven soroltak. Ám most szó sincs normális helyzetről.

Aki holnap akarna elnök lenni, annak nagyon keménynek kell lennie. Ezen felül gyorsnak és nagyon emberismerőnek. Első feladata hasonlóan kemény és megvesztegethetetlen embereket kellene összegyűjtenie. Országos szinten több ezret. Néhány hét alatt. Amíg ez meg nincs, semmihez se nyúlhatna, mert másnapra kicsinálják. Ha viszont megvannak az emberei, akkor ők és szakértő ismerőseik két dolgot kell, hogy megtegyenek igen rövid idő alatt: megtervezni egy bontást és megtervezni egy építést. Ha ez megvan (papíron), lehet kezdeni az elnöki munkát. Első lépés, hozni néhány (ideiglenes - fontos, hogy ez ki is legyen mondva, különben nem hiteles) törvényt. Utána lehet kinevezni vezetőket, akik azonnal (mondjuk két hét alatt) végrehajtják a bontást és építést. Mit is kéne bontani és építeni? Államszerkezetet. Mondok egyetlen példát. Azonnal le kell bontani az MNB szervezetét és újat építeni helyette. Ellenkező esetben bármely intézkedést megfúrhat akkor is, ha nem Matolcsy az elnöke. Ugyanis minden intézkedésnek van pénzügyi vonzata.

Egy még ennél is fontosabb dolgot még nem említettem. Az összegyűjtött emberek egy részének egyetlen feladata van. Az első nap reggeltől, a nap 24 órájában járni az országot és magyarázni az intézkedések jelentését. A jövőt, a következő napot. Mindent, amit kérdeznek. A válaszoknak két tulajdonságot mindig teljesíteniük kell. Őszinteség és érthetőség.

Ha ezek a lépések nem szakszerűek és következetesek, megbuknak. Másodszorra már csak külső segítséggel lehet. Nem fegyveresen, hanem pénzügyi eszközökkel. De erre mostanában nem lehet számítani, a külföld alkalmatlan rá. Egyetlen jó módszer a Münchauseni. Fogd meg a hajad és rántsd ki magad a slamasztikából.


Aki érez magában ilyen tulajdonságokat, jelentkezzen. De jó sokan legyenek. Annyi nem kell, hogy egy választást lehessen nyerni vele, mert nem is az a jó módszer.

2019. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!