Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen elkényelmelmesedet...

Miért ilyen elkényelmelmesedett a magyar nép?

Figyelt kérdés
Ez leginkább az anyaországi magyarokra jellemző. Nem tudom ki kényeztette el őket ennyire, hogy ilyen kényes kényelmesek legyenek legalábbis a nagy többsége, ha folyamatosan megy a vita hogy bizony nekik mennyire rossz, meg hogy "a Nyugaton így meg úgy". Nyugaton neked igazából nincs így meg úgy. Neked ott pofa be, és munka. Ez a különbség Magyarország, és nyugat között. Ha nem tetszik akkor már mehetsz is haza. Tudom miről beszélek mert megjártam már ezt az utat is. És egyébként semmit sem ért hogy többet kerestem. Akkor esetleg ért volna, ha anyuci meg apuci fizette volna a lakást meg a kajcit, mint ahogyan azt sokan teszik. Vagy ha kimentünk volna 5-en és akkor egymásnak fizettük volna, de egyedül semmi képpen. Ugyanott voltam mintha Magyarországon dolgoztam volna, még rosszabbul. Ezért határoztam el, hogy Magyarországon építem fel az életem. De megondoltam magam. És nem, nem azért mert rosszul éltem. Sőt, azt terveztem hogy itt alapítok családot. Csak sajnos megondoltam magam, mert láttam hogy olyan szinten elvannak kényelmesedve a magyarok, hogy nekik kevés még az 10 millió forint támogatás, segítség is a családoknak, a családi pótlék, a juttatások, a fizetésemelés, a létbiztonság. Ez mind elkényelmesedett, folyamatosan többrevágyó embereket eredményez. Ezért inkább haza jöttem. És nem, nem élek meg jobban. Nyomorgok, de én itt vagyok otthon. Nem ott, ahol nyavajognak a jólét miatt.

2019. aug. 12. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
38%

Azon gondolkodtál, hogy ti erdélyi magyarok hány ember elől halásztátok el 25 évvel ezelőtt a határ nyitás után a nőket az anyaországban?


Ha ráengedsz, egy éhes, hajtós népséget az országodra akkor ez lesz belőle.


Szerinted, mi lenne veled, ha odaeresztenék Erdélybe a fillérekért güriző embereket, akik levadásszák az ingyen kanapét nyújtó lányokat? Ez történt 1990 után Magyarországon.

2019. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
80%
Most panaszkodni akarsz vagy " kérdezni ".
2019. aug. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 árokpart ***** válasza:
83%
Gyenge provokáció nagyon!
2019. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 A kérdező kommentje:
:) És ti panaszkodni akartok vagy válaszolni?
2019. aug. 12. 23:22
 5/93 anonim ***** válasza:
12%

Magyarországon az az érdekes, hogy két párhuzamos társadalom él egymás mellett, olyan, mintha két különböző nemzet lenne összezárva, akik mindketten magyarul beszélnek.


Az alábbiakban felsorolom a két csoportot, te valószínűleg az első tagjaival találkoztál inkább.


Az első csoport a nyugat-majmolók, akik azt hiszik, hogy nyugat-európaiak, de igazából nyugat-európáról pl. Ausztriáról vagy Franciaországról sem tudnak semmit, csak a TV-ből bejövő amerikai kultúrával vannak valamennyire tisztában.


Nem tudnak semmit a szláv és román kultúráról sem, legfontosabb dolguk az volt a 90-es években, hogy televásárolják a lakásukat menőnek ítélt IKEÁ-s bútorokkal, megvetéssel nézzenek a vidéki magyarokra meg a cigányokra, elfelejtsenek minden vallásosságot meg természetfelettit a materializmusért. Azon kívül, hogy magyarul beszélnek, lényegében világpolgárok, akik egy ilyen felszínes amerikai-német-svéd keverék kultúra alapján élik az életüket.



A második csoport nem különbözik túlzottan a románoktól, szlovákoktól, ukránoktól, szerbektől, valamint az ezen országokban élő magyaroktól. Ezek büszkék a magyarságukra, járnak templomba és/vagy hisznek az átkokban, jóslásokban, varázslatokban, ápolják a hagyományokat, tudnak valamennyire szlávul/románul meg hogy mi megy ezekben az országban, valamint a cigányokkal is kijönnek, inkább Nyugat-Európát és Amerikát nem értik. IKEÁ-s pozdorja helyett 70-es évekbeli és azelőtti magyar bútoraik vannak, a szekrény tetején büszkén virítanak különféle piák (pl. ÉVA-Vermut, Lánchíd-konyak, Martini Rosso) üvegei.

2019. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
72%
1. Ezt a pszichológusoddal kéne megbeszélned. Oké, elhagyott a barátnőd, de lehet nem kéne belőle politikát csinálni. Ráadásul lassan 30 éve volt, lépj tovább.
2019. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
89%
Fizetett politikai hirdetésünket olvasták, köszönjük figyelmüket.
2019. aug. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
84%
Nem olyan kényelmes a magyar nép csak itt abból nem tudunk megélni, hogy szegény erdélyiek vagyunk és dolgozni is kell mégha szinte ingyen is. Itt nem tudod a csűrt kiadni németeknek szállásnak, mert ott a NAV, TEK, Köjál meg egyebek..
2019. aug. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
94%

„Nyugaton neked igazából nincs így meg úgy. Neked ott pofa be, és munka. Ez a különbség Magyarország, és nyugat között. Ha nem tetszik akkor már mehetsz is haza. Tudom miről beszélek mert megjártam már ezt az utat is. És egyébként semmit sem ért hogy többet kerestem.”

Mit gondolsz, ki veszi be a szánalmas hazugságodat?

2019. aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
93%

Ha egymás mellé tennéd a közalkalmazotti bértáblát és az albérleti díjak közüzemi szolgáltatások, élelmiszerek árát, akkor nem kérdeznél hülyeségeket.


(nem a minimálbért, bár marha közel vannak egymáshoz, még ha diplomás végzettségről is van szó)

2019. aug. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!