Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki meghal a nyugdíja...

Ha valaki meghal a nyugdíja előtt akkor azt a pénzt amit befizetett a nyugdíj járulékba azt a állam benyeli?

Figyelt kérdés

Tegyük fel ha egy ember le dolgozik 25 évet de még nem élte meg a nyugdíj korhatárt és meghal akkor azt a rengeteg pénzt amit 25 év alatt befizetett nyugdíj járulék adóban a államnak azt a sok pénzt a állam elnyeli? Nem adja vissza a meghalt illető családjának?


Tehát ha most én dolgozok fogják tőlem a nyugdíj járulékot de én úgysem leszek nyugdíjas mert mire én nyugdíjas leszek addigra lehet 70 év lesz a nyugdíj korhatár és lehet meg sem élem meg amúgysem akarok olyan öreg lenni tehát magyarul mondva a állam le rabol és az a pénz amit befizettem eddig a nyugdíj járulékba az kidobott pénz?



2019. aug. 30. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Benyeli igen. Mindenhol így megy. Mi ebben a meglepő? Azt hitted oddaadják a családtagodnak? Kis naív..
2019. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi állami nyugdíjrendszer nem egyéni megtakarítási forma, amit ma befizetsz abból fedezik részben a jelenlegi nyugdíjasokra illetve nyugdíjszerű ellátásban részesülők számára kifizetett járadékot.


Halálod esetén, amennyiben megvan az arányos szolgálati időd és van arra jogosult gyermeked árvaellátást kap, illetve túlélő házastársad, élettársad özvegyi nyugdíjat kaphat.


[link]

2019. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állami nyugdíjrendszer nem így működik, ahogy gondolod, amint levonták tőled a nyugdíjjárulékot, az már nem a tiéd, hanem megy a nagy közös kasszába, és abból fizetik a jelenlegi nyugdíjakat. A befizetett járulékkal csak jogosultságot szereztél a nyugdíjra, amit majd az akkori befizetésekből, az akkori szabályok szerint fognak megállapítani.
2019. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
A jó magyar állampolgár, dolgozik 40+ évet, soha nem beteg, soha nem munkanélküli, tisztességesen fizeti az adót, majd nyugdíj előtti évben meghall, így nem terhelve a magyar gazdaságot a nyugdíj járulékával, esetleges orvosi / kórházi ellátás és gyógyszer támogatási igényével,
2019. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Igen, benyeli. A magánnyugdíjpénztárnál volt örökölhető, ezért is mentek neki az elvtársak.
2019. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

"az a pénz amit befizettem eddig a nyugdíj járulékba az kidobott pénz?"


Eltartja a cigányokat belőlle, meg vesz a lányának egy 2 millás szatyrot hetente.

Beforgatják azt, hisz mennyien vannak agyi alapon lesikernyugdíjazva, olyanok akik sosem dolgoztak, de BMW-t vezetni tudnak...Egyébként it, hogy nehogy vasat is vissza kelljen fizeni nyugdíj gyanánt.s hangolják az

2019. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
6/6: Sajnos nem a kérdéssel foglalkozik. A rögeszméit a szombati szeánszokon hangoztassa inkább. Sürgősen keresse fel orvosát, gyógyszerészét. Addig is nézzen tükörbe, álljon le az italról és kevésbé ütős szert szedjen. Bár..., azt hiszem, már késő!
2019. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Benyeli hát, ez nem hitel hogy öröklik a családtagok:D
2019. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utas megveszi a jegyét, felszáll a vonatra, útközben infarktust kap, és meghal. Gondolom, senkiben sem merül fel a gondolat, hogy a le nem utazott szakasz értékét visszakövetelje a jegyből.

Ez az élet, vannak kockázatok is, de például van aki kis jövedelem mellett éveken át költséges egészségügyi ellátást kap az eü. állapotának megromlása miatt, más veszélyes sport, vagy hétköznapi baleset során megsérülve, esetleg lebénulva kap éveken át segítséget. Ilyen az élet, a közös kockázatviselés adott esetben segítséget jelenthet, máskor meg "kidobott pénz". Így egyenlítődhetnek ki az állami költségek, szerintem nagyon helyesen.

2019. szept. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!