Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogy értékelitek a Kormány...

Ti hogy értékelitek a Kormány családpolitikáját?

Figyelt kérdés

Én mindenhol azt olvasom hogy ez a koncepció amit családok éve és ennek a maszlagnak neveznek.

Lényegében megbukott, sőt még kevesebb gyerek is született 3%-al mint az év ezt megelőző időszakában.


Tehát ez nem egy hatékony megoldás. Hitelere gyereket, csúcs "nem is értem" mért nem ütik le egymást.

Pláne hogy romokban van a teljes óvoda meg gyermekvédelmi rendszer és család barát munkahely is alig van.


Meg a fél ország átlag 400-500 Eurót keres.

Nagyon gyerekvállalós pénz.



2019. szept. 8. 17:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%

Egyrészt kis ország vagyunk, és a lehetőségeink is be vannak határolva. Nyilván olyan lehetőségeket nem tudunk megengedni magunknak mint egy Németország, vagy USA, mert azok népességben, területben, iparilag is nagyobbak.

Egyszerűen ennyire futja nekünk. De legalább tesznek valamit, hogy ne legyünk egyre kevesebben. Még, ha csak kirakatdíszlet is az egész. Egyébként nem mindegy, hogy milyen hitelre csinálunk gyereket.

2019. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Még, ha csak kirakatdíszlet is az egész."


Igen erre szokták mondani hogy látszat intézkedés, meg fikció meg idealizmus, meg elmélet....


Vagyis nincs realitása.

2019. szept. 8. 17:50
 3/20 anonim ***** válasza:
23%
Te így értékeled, bármit is tennének, így értékelnéd. Aki él vele és segítségére van, az meg másképp.
2019. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Én kijöttem már angliába de ide is elhallatszik a propaganda, hogy most mekkora családbarát kormány, meg fiatal nõk 4 gyereket vállaljanak, meg hozz világra mégegy magyart stb.

Bevallom õszintén most azt vártam amikor hazalátogattam, hogy minden korombeli huszonéves csaj nagy pocakkal fog mászkálni, és fürdenek a boldog orbáni eufóriában ami otthon van. Hát csalódottan láttam, hogy akadozik a gépezet, biztos a magyar lányokkal van a gond 😉

Hogy lesz így bébibumm te köcsög felcsúti ge*i?

2019. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Ez eleve zsákutca. Jelenleg csak a középtől feljebb lévők tudják igénybe venni. Őket meg nem érdekli és kevesen is vannak.

Ha pedig szélesebb társadalmi réteget fedne le,az már szociális intézkedés lenne azt meg ugye tűzzel vassal írtja a fidesz,plusz cigány szaporulathoz is vezethetne.

Ami miatt még zsákutca,hogy alig van gyerekorvos óvónő. Így megmarad propaganda látszat intézkedésnek.

2019. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%
A magzat elhalások miatti abortuszok, meg a vetélések száma megsokszorozódott. Ez is egyfajta eredmény, bár szerintem nem erre számoltak.
2019. szept. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Rafinált.
2019. szept. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 mindentudó99 ***** válasza:
20%
Tegnapelőtt látogattam meg barátaimat . Munkahelyi ismeretség. Abszolút nem tartoznak a középréteg felső részéhez mint itt fentebb írták. Két éve hitelre vettek házat . 30 évre havi 50 ezer. Két gyereket szeretnének. Egy már úton. Felvették a babavárót. Férj 250 nettót kap. A feleség 150 et így hogy már nem dolgozik. Gyári munkások. Nem hinném hogy középosztály felső része ők ketten. Felvették a tíz millát. Kifizették a hitelük plusz bevásároltak otthonra a babának. Hitelük havi 40 lett 20 évre. Nemsokára megszületik a baba. Kamatmentesek lesznek. Gondol9m még csökken a törlesztő. Mivel két gyereket terveztek utána már csak 6 millát kell visszafizetni. Lehet a gyerekszámot ez a konkrét eset nem növeli mert egyébként is kettőt akartak. De anyagilag könnyebb életük lesz és a gyerekeknek több jut majd. De gondolom számotokra ez semmi nem is segítség. Ez a hitelre gyereket is unalmas már. Lakni mindíg kell valahol ha van gyerek ha nincs sajnos hitel akkor is kell.
2019. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Kb. az emberek 3-4 százalékának jó, a többieknek nem, mivel nagyon megdrágultak az ingatlanok és az építőanyagok. A már meglévő lakás felújítása is egyre drágább.
2019. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

#1

Jaja, tesznek valamit, hogy a mogeriek ne legyenek kevesebben. Leadóztatnak velük egy rakás pénzt, amiből egy keveset visszaadnak nekik, ha csinálnak 3 gyereket jobbágynak. :D

Kőszőnyűk szépen szeműnk kőnyes!!!

2019. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!